Hírek
-
Megnyílt Moizer Zsuzsa kiállítása a Szabadművelődés Házában
„Emlékek az ikrek sírjából”- címmel tekinthetik meg az érdeklődők Moizer Zsuzsa festményeit a Szabadművelődés Házában Székesfehérváron szeptember 13-tól. Az alkotások október 15-ig láthatók. Az alkotó Moizer Zsuzsa a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában végzett és nem véletlen, hogy az elmúlt másfél év munkáit éppen itt állítja ki -hangzott el a tárlat megnyitóján. Ebben a hónapban egyébként több képe is látható lesz a fiatal művésznőnek, mégpedig szeptember 29-től, mely kismértékben eltér ezektől, hiszen olajfestményeket és nagyméretű akvereleket állít ki.
2007.09.13. 21:07:58 -
Éljünk a holnapnak is! - szeptember 14-én kezdődik a Fehérvári Egészséghét
Közös sajtótájékoztatón számolt be a Fehérvári Egészséghét programjairól Dr. Csomán István, az Egészségügyi Bizottság elnöke, Dr. Rácz Lajos, a Fejér Megyei Szent György Kórház osztályvezető főorvosa, Dr. Szabó Gabriella, a Fejér Megyei Szent György Kórház Irányított Betegellátási Rendszer Szervezési Igazgatóságának munkatársa és Magony Tamás, a Sportiroda munkatársa. A programsorozat szeptember 14-én kezdődik és a II. Fehérvári Egészségnappal ér véget szeptember 22-én. A vizitdíj-mentes prosztata-vizsgálattól kezdve a mozgásterápián keresztül a pártok teremlabdarúgó csapatmérkőzéséig igen széles a lehetőségek tárháza, hogy hogyan is törődhetünk többet saját egészségünkkel. A részletes programokat itt találja!
2007.09.13. 20:50:02 -
Megkezdődött a Hiemer-Font-Caraffa épülettömb felújításának második üteme
2008 nyarán új házasságkötő terem, rendezvény- és kiállítóterem, kávézó és ifjúsági klub is működik majd a Hiemer házban. Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy a norvég kormány támogatásával valósul meg a beruházás. A projekt összköltsége 835 millió forint, ennek nagy részét – 710 millió forintot - a Norvég Alapból, vissza nem térítendő támogatásként kapja a város. Összesen 1103 m2-nyi terület kerül felújításra, ezek között pinceszint, földszint, emelet és galéria is található. A jelenlegi állapot és a második ütem látványtervei
2007.09.13. 18:15:55 -
NHL-t is megjárt kanadai csatárt igazolt az Alba Volán
Kanadai csatárral erősített az Alba Volán jégkorong csapata. Az osztrák bajnokságra, vagyis az Erste Bank Eishockey Ligára készülő fehérváriak a Linz elleni erőpróbán szembesültek azzal, hogy a minél eredményesebb szereplés érdekében góllövő támadót kell igazolniuk. Sokáig nem keresgéltek a kék-fehérek vezetői, hamar megtalálták a feladatra remélhetőleg alkalmas játékost, és szerződést kötöttek az észak-amerikai profiligát is megjárt kanadai David Gosselinnel.
2007.09.13. 13:37:14 -
Felével is növekedhet az elektromos áram ára jövőre
Jelentősen drágulhat az áram itthon a januári piacnyitás után. Ezt a szakmai szervezetek és az ellenzék után a kormány is elismeri. A nemzetközi áramtőzsdéken jövőre 50 százaléknál is nagyobb drágulás következik be, és ez Magyarországot sem kerüli el. Szakértők felhívják a figyelmet arra, hogy ma - szemben a 10-15 évvel ezelőtti helyzettel - hiány van villamos energiából Európában. A mostani, megawattonként 32-40 eurós, azaz 8-10 ezer forintos ár jövő augusztusra elérheti az 56 eurót, vagyis nagyjából a 14 ezer forintot, ezért szükség lehet majd a fogyasztók szociális támogatására.
2007.09.13. 08:05:55
Szeptember végéig kell kiadni a tavalyi szabadságokat
Legkésőbb szeptember végéig kell kiadni a múlt évben bennragadt szabadságokat a munka törvénykönyve április 1-jétől hatályos módosítása szerint, s közben az idei szabadságokat sem lehet a korábbi mértékben átcsoportosítani a következő évre. Ez évtől a szabadságnak legfeljebb egynegyede vihető át a következő év március végéig, ha ez indokolt. A munkáltató kétféle indokra hivatkozhat: a kivételesen fontos gazdasági érdekre és a működési körét jelentősen befolyásoló tényezőre.
Betilthatja a kínai áruk behozatalát az EU - az amerikainál is gyenge az élelmiszerbiztonság
Üveghiány a magyar borpiacon - több mint a felét nem lehet visszaváltani
Baleset történt a Mártírok útján is - figyelmetlenül kanyarodott ki a telepről
Súlyos sérüléssel végződött két személyautó ütközése Székesfehérváron a Vasútállomástól nem messze. A baleset kedden kora délután, háromnegyed egy körül történt a Fejér megyei nagyvárosban, a Mártírok útján. Egy fehérvári sofőr egy, a Mártírok úton lévő telephelyről akart az útra kikanyarodni, ám figyelmetlensége miatt összeütközött egy balról érkező és egyenesen haladó autóssal. A baleset következtében az azt okozó sofőr nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket szenvedett.