Hírek


/ 2007.09.27. 22:48:07 |

A Győri ETO lesz az FC Fehérvár ellenfele a Magyar Kupában

 A Magyar Labdarúgó Szövetségben csütörtökön délelőtt kisorsolták a Magyar Kupa következő fordulójának sorsolását. Első körben a pályaválasztó csapatokat húzták ki, majd ezután párosították az ellenfeleket.Az FC Fehérvárnak túlzottan nem kedvezett a szerncse, hiszen olyan első osztályú alakulathoz sorsolták, melytől legutóbb éppen 4-1-es vereséget szenvedett a bajnokságban. Az MK legjobb 16 csapata között Győrbe kell utaznia a Vidinek. Az oda – visszavágós lebonyolítású forduló első mérkőzése 2007. október 24.-én 14.30-kor kezdődik Győrben. A második mérkőzés 2007. november 07.-én 18 órakor kezdődik Székesfehérváron.

/ 2007.09.27. 22:33:39 |

Újabb vereséget szenvedett az Alba Volán

  Továbbra is pont nélkül áll az Erste Bank Eishockey Liga tabellájának utolsó helyén az Alba Volán jégkorong csapata. A Fehérvári Ördögök az osztrák bajnokság harmadik fordulójában a Villach vendégeként korcsolyáztak jégre, az osztrák Premiere televízió nyilvánossága előtt. A Villach az eddigi két mérkőzésén mindössze egy pontot gyűjtött, így Jan Jasko alakulata titkon reménykedhetett a pontszerzésben. A karintiai együttes azonban már az első harmadban komoly előnyre tett szert. Peintner, Bousquet, és Lanzinger góljaival a 11. percben már 3-0-ra vezettek a vendéglátók. EC Pasut VSV – Alba Volán 5-2 (3-0, 0-1, 2-1) /fotó: www.albavolanfevita.hu/
/ 2007.09.27. 18:03:25 |

"Miből épült Székesfehérvár?" - megnyílt a téglakiállítás a Széphő Honvéd utcai székházában

 "Miből épült Székesfehérvár ?" címmel nyílt téglakiállítás csütörtökön délután a Széphő Honvéd utcai épületében. Az év végéig látogatható tárlat emléket állít Székesfehérvár téglagyártásának, bemutatva a település építészeti arculatának kialakításában évszázadok óta meghatározó szerepet játszó téglaégetők és gyártók múltját szakavatott kutatók, a helyi honismeret kiváló ismerői, képviselői, a méltán elismert Kőrösi -gyűjtemény, és más gyűjtők közös munkájának köszönhetően. A kiállítást Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg. Képgaléria a kiállításról!
/ 2007.09.27. 17:51:55 |

Befejezés előtt a kistérségi állati-hulladéklerakó építése

  Nyertes KIOP pályázatból kezdődött nyár elején a kistérség állati hulladék-lerakó építése. Székesfehérvár városa a Környezetvédelem és Infrastruktúra Operatív Program állati hulladék kezelése pályázatán 86.9 millió Forintot nyert a 91.5 millió Forintba kerülő beruházáshoz. A cél a régi veszélyes „dögkút” megszűntetése és helyette olyan telep létrehozása, ahol biztonságosan elhelyezhetők az állati tetemek. A befejezés előtt álló telepen Major István a Polgármesteri Hivatal Beruházási Irodájának munkatársa tájékoztatott a munkáról. A Székesfehérvári kistérség állati hulladék-lerakója a tervek szerint november 1-től működik majd. Képgaléria az építkezésről!
/ 2007.09.27. 15:32:18 |

Hat csapat rúgja a labdát a Fehérvár Kupa 2007 nemzetközi tornán

 „Nagy buli lesz!” – fogalmazott Magony Tamás a Városi Sportiroda munkatársa azon a sajtótájékoztatón melyen dr. Csapó Csilla alpolgármester, valamint Halász Etelka a nemzetközi kapcsolatok referense együtt ismertették a Fehérvári Vigasságok kiemelt sportprogramjait. Szeptember 29.-én szombaton a Sóstói Stadionban nemzetközi gyermek labdarúgó tornát rendez a város. A Fehérvár Kupa 2007 elnevezésű megmérettetésen hat csapat viaskodik majd egymással a barátság jegyében. A koronázó várost a Tóvárosi Általános Iskola és a Vörösmarty Mihály Általános Iskola 1994.01.01. és 1995.12.31. között született tanulóiból verbuvált csapatok képviselik.
/ 2007.09.27. 07:29:30 |

Januárig változatlan marad a gáz ára

Változatlan marad a földgáz végfogyasztói ára - derül ki a gazdasági és közlekedési miniszter szeptember 22-i rendeletéből, amely a Magyar Közlöny legfrissebb számában jelent meg. A rendelet a földgáz közüzemi díjának legmagasabb mértékét állapítja meg. A kihirdetést követő 30. napon hatályba lépő jogszabály a nagykereskedői szolgáltatások díjtételein belül csoportosított át kisebb mértékben. A következő ármegállapítás 2008. januártól lesz hatályos, amihez az idén decemberben meg kell alkotni a rendeletet.
/ 2007.09.27. 07:10:15 |

Kikapott a Fraditól az Alba Volán

 Két góllal nyert a Ferencváros jégkorong ob I szerdai játéknapján Székesfehérváron. A vendégek a második harmadot nyerték ilyen arányban és ez elég volt a két pont begyűjtéséhez. Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, némi ferencvárosi fölénnyel. Ennek ellenére a vendéglátók szerezték meg a vezetést, amikor a 6. percben Németh Péter egyéni akcióját váltotta gólra.

/ 2007.09.26. 19:08:15 |

A Magyar Kupa legjobb 16 csapata között az FC Fehérvár

  A BKV-Előre skalpján túljutva az FC Fehérvár mondhatni házirangadóra készült a labdarúgó Magyar Kupa soros fordulójában. Nem kellett messze utaznia Marijan Vlak együttesének, hogy kiharcolja a legjobb 16 közé jutást az MK-ban, a közeli Velencén vendégszerepelt a piros-kék alakulat. A találkozó végül hírverő mérkőzéssé változott, mely annak volt köszönhető, hogy a Németh – Vadász, Fehér, Baranyai, Kocsis – Nagy, Farkas, Csobánki, Simek – Dvéri, Sitku összeállításban kezdő fehérváriak befűzték az oktatófilmet, s esélyt sem adtak a nagy kiugrásra pályázó Velencének. Velence - FC Fehérvár 0-12 (0-5)
/ 2007.09.26. 16:36:58 |

Biztos kezekben Székesfehérvár épített örökségei - a KÖH új elnökével találkozott Székesfehérvár polgármestere

Bemutatkozó látogatáson Székesfehérváron járt Dr. Mezős Tamás, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal új vezetője. A polgármesternél lezajlott megbeszélésen több olyan aktuális téma is felmerült, amiben a város és a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal együttműködésére van szükség. Így például szóba került a Nemzeti Emlékhely fejlesztése a Királyi séta projekt keretében, a Hiemer-Font-Caraffa épületegyüttes harmadik ütemének tervezése és az Áprád-fürdő eddig hosszan elnyúló engedélyeztetési folyamata is.
/ 2007.09.26. 16:28:39 |

Pályázati felhívás a Bursa Hungarica ösztöndíjra

 Székesfehérvár Önkormányzata idén is pályázatot hirdet a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj elnyerésére. Október 31-ig várjuk a hallgatók jelentkezését az „A”, illetve „B” típusú pályázatra. Az adatlap és a részletes pályázati felhívás személyesen az Ügyfélszolgálati Irodán (Kossuth u. 2.) vehető át. A pályázat beérkezési határideje (a postabélyegző dátuma) 2007. október 31. A pályázatokat az Oktatási Bizottság bírálja el. A döntésről minden pályázó írásbeli értesítést kap 2007. december 10-ig.