Hírek
-
Nem először rabolt a 15 éves gyerek a Piac téren
Fiatal férfi kért segítséget a Székesfehérvári Rendőrkapitányság ügyeletétől. A bejelentésében elmondta, hogy a Palotai úton lévő banképület tövében bántalmazta egy ismeretlen fiatal fiú és értékei átadására szólította föl. Az erőszakosan kéregető fiatal sejtetni engedte, hogy a zsebében kés van és ha kell használja. A megadott személyleírás és a rendelkezésre álló adatok alapján valószínűsíteni lehetett, hogy az elkövetéssel egy székesfehérvári lakhelyű személy gyanúsítható. Az adatok és információk rendszerezése után még aznap este, csütörtökön, 22.00 órakor került sor a Sarló utcában lakó 15 éves fiatal fiú előállítására.
2007.09.29. 18:50:37 -
Jövő péntekig adott haladékot a csapat az FC Fehérvár vezetőségének
Továbbra sem eseménytelen az élet az FC Fehérvár labdarúgó csapata háza táján. A Soproni Liga 10. fordulója előtti utolsó tréningre csupán az újságírók indulhattak volna, ugyanis a csapat Gál László ügyvezető igazgató társaságában az öltözőben múlatta az időt. Történt ugyanis, hogy a fehérvári labdarúgók az elmaradt kéthavi reklámpénzükre várva sztrájkot helyeztek kilátásba, mondták: ha a szeptember 28.-i határidőig nem kapják meg a munkabér feletti pénzösszeget, akkor a Paks ellen nem lépnek pályára...
2007.09.28. 21:17:17 -
Rendhagyó osztályfőnöki órán népszerűsítették a sportot
Pénteken a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke látogatott Székesfehérvárra. Schmitt Pál elnök Warvasovszky Tihamér polgármesterrel - a MOB tagjával – közösen rendhagyó osztályfőnöki órát tartott a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskolában. „Ha az ember sportpályát épít, azt gondolja, hogy a gyerekek egy kicsit egészségesebbek lesznek, jobban szeretik majd Fehérvárt: az egészséges lokálpatriotizmus legjobb bölcsője a sport..” – emelte ki a MOB elnöke a diákok előtt.
2007.09.28. 12:13:31 -
"Nagy Olvashow" az Aranybulla Könyvtárban is
2007 őszén ismét sor kerül a "Könyvtárak összefogása a társadalomért" - országos rendezvénysorozatra, az Informatikai és Könyvtári Szövetség szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával. Több mint 150 könyvtár részvételével II. alkalommal rendezik meg Székesfehérváron is az Országos Könyvtári Napokat október 2-12-e között az Aranybulla könyvtár olvasótermében.
2007.09.28. 10:56:29 -
Szombaton Fehérváron rendezik a Rögbi Magyar Kupa döntőjét
Szombaton rendezik a 7-es Rögbi Magyar Kupa döntője Székesfehérváron, a Köfém pályán, a Fehérvári Vígasságok keretein belül. A rangos eseménynek immár második alkalommal lehet házigazdája a Fehérvár Rugby Club, melynek csapata ezúttal is éremszerzésre pályázik. A mérkőzések délelőtt 10 órakor kezdődnek a csoportküzdelmekkel, a fináléra 16 órakor kerül sor. A döntő összecsapás kezdőrúgását Magyarország örökös Toldi Miklósa, a többszörös erős ember világbajnok, Fekete László végzi el. Az eredményhírdetési ceremóniára 17.30-kor kerül sor a Városháza előtt felállított színpadon. A díjakat Warvasovszky Tihamér polgármester adja majd át a győztesnek és a helyezetteknek.
2007.09.28. 08:03:18
A Győri ETO lesz az FC Fehérvár ellenfele a Magyar Kupában
A Magyar Labdarúgó Szövetségben csütörtökön délelőtt kisorsolták a Magyar Kupa következő fordulójának sorsolását. Első körben a pályaválasztó csapatokat húzták ki, majd ezután párosították az ellenfeleket.Az FC Fehérvárnak túlzottan nem kedvezett a szerncse, hiszen olyan első osztályú alakulathoz sorsolták, melytől legutóbb éppen 4-1-es vereséget szenvedett a bajnokságban. Az MK legjobb 16 csapata között Győrbe kell utaznia a Vidinek. Az oda – visszavágós lebonyolítású forduló első mérkőzése 2007. október 24.-én 14.30-kor kezdődik Győrben. A második mérkőzés 2007. november 07.-én 18 órakor kezdődik Székesfehérváron.
Újabb vereséget szenvedett az Alba Volán
"Miből épült Székesfehérvár?" - megnyílt a téglakiállítás a Széphő Honvéd utcai székházában
Befejezés előtt a kistérségi állati-hulladéklerakó építése
Hat csapat rúgja a labdát a Fehérvár Kupa 2007 nemzetközi tornán
Januárig változatlan marad a gáz ára
Kikapott a Fraditól az Alba Volán
Két góllal nyert a Ferencváros jégkorong ob I szerdai játéknapján Székesfehérváron. A vendégek a második harmadot nyerték ilyen arányban és ez elég volt a két pont begyűjtéséhez. Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, némi ferencvárosi fölénnyel. Ennek ellenére a vendéglátók szerezték meg a vezetést, amikor a 6. percben Németh Péter egyéni akcióját váltotta gólra.
A Magyar Kupa legjobb 16 csapata között az FC Fehérvár
Biztos kezekben Székesfehérvár épített örökségei - a KÖH új elnökével találkozott Székesfehérvár polgármestere
Pályázati felhívás a Bursa Hungarica ösztöndíjra
Székesfehérvár Önkormányzata idén is pályázatot hirdet a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj elnyerésére. Október 31-ig várjuk a hallgatók jelentkezését az „A”, illetve „B” típusú pályázatra. Az adatlap és a részletes pályázati felhívás személyesen az Ügyfélszolgálati Irodán (Kossuth u. 2.) vehető át. A pályázat beérkezési határideje (a postabélyegző dátuma) 2007. október 31. A pályázatokat az Oktatási Bizottság bírálja el. A döntésről minden pályázó írásbeli értesítést kap 2007. december 10-ig.