Hírek


/ 2007.12.10. 09:09:43 |

Súlyos baleset történt reggel az M7-esen Székesfehérvár mellett

 Az M7-es autópályán, a Budapest felé vezető oldalon, a szabadbattyáni lehajtó és a 63-as főút lehajtója között egy német rendszámú Mercedes személygépkocsi és egy tejszállító Iveco kisteherautó ütközött. A Mercedes utolérte az előtte haladó Ivecot és a hátuljába csapódott, melynek következtében a kisteherautó leszakította az autó jobb tetejét és oldalát. A Mercedesben a sofőr egyedül utazott. Az életveszélyesen sérült férfit a székesfehérvári tűzoltók szabadították ki a roncsok közül, majd a mentők kórházba szállították.

/ 2007.12.10. 07:31:54 |

A karácsonyi vásárokon gyűjt az APEH az ajándékokra

A vállalkozók negyven százaléka nem adott számlát, illetve nyugtát, s hetven százalékuk az áru eredetét és a foglalkoztatottak dokumentumait sem tudta bemutatni az APEH vásárcsarnokokban, plázákban, fenyőfaárusoknál, illetve kirakodóvásárokon az elmúlt három nap során elvégzett háromszáz vizsgálata szerint. Székesfehérváron is naponta járnak ellenőrök a karácsonyi vásárban mondták az árusok.
/ 2007.12.09. 21:23:07 |

Három mérkőzés után pont nélkül áll az FC Fehérvár a Ligakupában

 A labdarúgó Ligakupa tavaszról előrehozott három fordulója után pont nélkül áll az FC Fehérvár saját csoportja utolsó helyén. A Pakstól és a Siófoktól elszenvedett vereség után a fiatalokból álló NBIII-as kerettel pályára lépő fehérváriak a Kaposvári Rákóczi otthonában sem nyújtottak igazán maradandót, bár biztató volt a piros-kékek játéka. Az első félidőben Bozsovics szerzett vezetést a szintén nem elsőkeretével kiálló Kaposvár, majd a csatár az 56. percben duplázott, s így 2-0-ra nyert. GABONA TRANS KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC - FEHÉRVÁR FC 2–0 (1–0)
/ 2007.12.09. 21:14:26 |

Siketelen szolnoki fellépés

 Miután a Nyíregyháza együttesét 55 ponttal verte az Albacomp hazai környezetben, idegenbeli túrára indult, melynek első állomásán, Szolnokon vendégszerepelt. A fehérváriak nem tudták átmenteni ütős formájukat az Olaj elleni összecsapásra. Az első negyedben hét, a másodikban 3 ponttal volt jobb a Szolnok. Fordulás után már szorosabb csatát próbált vívni az Alba, de a különbség nem csökkent a csapatok között, s a hajrát a hazaiak bírták jobban. A Szolnoki Olaj végül 13 ponttal verte az Albacompot, a fehérváriak a tabella hatodik helyéről várhatják a folytatást. SZOLNOKI OLAJ KK - ALBACOMP 83–70 (24–17, 22–19, 18–18, 19–16)

/ 2007.12.09. 20:50:52 |

Három másodpercen múlt a pontszerzés

 A válogatott fellépések miatti szünet előtt szépen szeretett volna búcsúzni a közönségtől az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Liga 29. fordulójában, de a Graz 99Ers borsot tört a fehérváriak orra alá. A Villach elleni mérkőzésen elszenvedett sebek – a bírói ténykedés nem éppen a Volánt segítette – még fájón sajogtak a Graz elleni összecsapás első felvonása alatt, s talán ez kötött béklyót a kezekre. A Volán gyengébb kezdését a Graz két góllal büntette, de a második periódusban talpra állt. Alba Volán SC - Graz 99Ers 2-3 (0-2, 2-0, 0-1) /fotó: www.albavolanhockey.hu/
/ 2007.12.07. 22:12:03 |

Nagy csatában maradt alul az Alba Volán

 Vajon harmadszor is elpáholja a az Alba Volán SC a Pasut Villach csapatát az Erste Bank Eishockey Ligában? Tehette fel a kérdést a jégkorongbarát az EBEL 28. fordulója előtt. A találkozó előtt Tóth István az Alba Volán Zrt. vezérigazgatója és Id. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató ünnepélyes keretek között köszöntötte azokat, akik jelentős szerepet vállaltak abban, hogy a jégkorongsport immár harminc éve jelen van Székesfehérváron. A jégre korcsolyázó csapatok nem méláztak el a rövid ünnepség után, s belevágtak a közepébe. Szélvész iramban estek egymásnak, hol a hazai, hol pedig a karinthiai kapu forgott veszélyben, de a kapusok jól védtek. A folytatásban aztán potyogtak a gólok - némelyiket megadták, némelyiket nem -, s a parázs hangulatú összecsapásból a Villach került ki győztesen. Alba Volán SC – EC Pasut VSV 3–4 (0-1, 2-2, 1-1)
/ 2007.12.07. 14:29:54 |

Székesfehérváron gyártott Alfabuszok járnak majd Leningrád környékén

 Jövőre 50 buszt szállít a székesfehérvári Alfa Busz Kft. Oroszországba - erről írt alá szerződést pénteken Budapesten Mogyorossy Tibor ügyvezető igazgató és az érintett megye kormányzó-helyettese. Az ügyvezető igazgató az aláírást követően elmondta, hogy a szerződés tartalmazza azt is, hogy 2010-ig létrehoznak egy Szentpétervárhoz közeli összeszerelő üzemet. A buszszállítás értéke mintegy 9 millió euró, az üzem létrehozásának költsége pedig csaknem egymilliárd forintot tesz ki.

/ 2007.12.06. 21:33:06 |

A Ferplay társaság "nulladik akciója" a Táncsics Mihály Általános Iskolában

 Nagy örömmel fogadták a Táncsics Mihály Általános Iskola tanárai és diákjai azokat fotókat és könyveket, valamint azt a festményt, melyet a Ferplay Macskakő Kulturális Társaság adományozott az oktatási intézménynek december 6-án, Mikulás napján. Hermán Piroska, a társaság titkára vagy két tucat könyvet adományozott az iskola könyvtárának, köztük olyan értékes atlaszokat, melyeket David Attenborogh neve fémjelez.