Megállapodást kötött Székesfehérvár és a HEROSZ Fejér megyei szervezete

Székesfehérvár közgyűlése nemrégiben döntött arról, hogy a város nemcsak anyagilag támogatja a HEROSZ Fejér megyei tagozatát, hanem külön feladat-ellátási szerződést is köt vele. A megállapodásokat dr. Berey Attila, a civil szervezet elnöke és Warvasovszky Tihamér polgármester látta el kézjegyével a Takarodó úti Állatotthonban, ahol közel 200 kutya vár gazdára. KÉPGALÉRIA
2008.06.11. 16:11 |
Székesfehérvár közgyűlése nemrégiben döntött arról, hogy a város nemcsak anyagilag támogatja a HEROSZ Fejér megyei tagozatát, hanem külön feladat-ellátási szerződést is köt vele. A megállapodásokat dr. Berey Attila, a civil szervezet elnöke és Warvasovszky Tihamér polgármester látta el kézjegyével a Takarodó úti Állatotthonban, ahol közel 200 kutya vár gazdára. KÉPGALÉRIA (fotók: Rácskay Zoltán)

Az eddigi együttműködés kibővül a székesfehérvári önkormányzat és a HEROSZ (Herman Ottó Országos Állat és Természetvédő Egyesület) között, az állatotthon működtetése és a gyepmesteri tevékenység mellett támogatja a város a környezettudatos szemléletmódra nevelést is. Székesfehérvár önkormányzata az idén 8 millió forintos támogatást biztosít a civil szervezetnek, ebből kétmillió forintot már átutaltak az egyesületnek.

Krepsz Gyöngyi, a menhely vezetője elmondta, a várossal kötött megállapodás részeként hamarosan új területet is kap a HEROSZ, ahol parasztudvart rendeznek be és autentikus környezetben mutatják meg az érdeklődőknek a magyar állatfajtákat.

A Takarodó úti menhelyről szólva Krepsz Gyöngyi elmondta, a cicaóvodát most adták át, így a kutyák-macskák esetében a „technológiai sor teljes”. A madaraknál szeretnék a „röpdéket” felújítani, ennek fontosságát már néhány sikertörténet is alátámasztja, amikor meg tudták gyógyítani és szabadon engedhették a madarakat. A telepvezető elmondása szerint az állatok fizikai ellátása európai szintű és az állategészségügyre is nagy hangsúlyt helyeznek, ahhoz viszont több önkéntes kellene, hogy többet tudjanak foglalkozni az állatokkal.
 
„Sok önkéntes kell ahhoz, hogy minden kutya játszhasson, sétálhasson. Ehhez az oldalhoz kapcsolódnak a környezeti-nevelési programjaink, amikor a gyerekek kijönnek egy napközi vagy iskolai foglalkozás keretében.” – emelte ki Krepsz Gyöngyi.