Hírek


/ 2007.12.06. 08:06:09 |

Még két hétig lehet be-, illetve kijelentkezni az Evából

December 20-áig lehet 2008-ra új adózóként bejelentkezni az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) hatálya alá, s az eva alóli kijelentkezésre is addig van mód. Azoknak, akik az idén már az eva szerint adóznak és ezen jövőre sem akarnak változtatni, nincs más teendőjük, mint december 20-áig feltölteni az adóalapjukat. Az egyéni vállalkozók ugyancsak december 20-áig, a 08JNY számú nyomtatványon nyilatkozhatnak arról is, hogy a társadalombiztosítási járulékot, a nyugdíjjárulékot (tagdíjat) valamint a természetbeni és pénzbeli egészségbiztosítási járulékokat havonta a minimálbér kétszeresét meghaladó járulékalap után fizetik meg.
/ 2007.12.06. 07:57:23 |

Egy 57 éves férfi vetette le magát a Selyem utcai folyosóról

 Életét vesztette az a férfi, aki a mélybe vetette magát egy palotavárosi emeletes ház folyosójáról. A rendőrségre kedden éjszaka, tíz óra körül jelentették be, hogy a Selyem utca egyik nyitott emeleti folyosójáról kiugrott egy idősebb férfi. A helyszínre kiérkező orvos már nem tudott segíteni az 57 éves székesfehérvári lakoson, már csak a halál beálltát tudta megállapítani. A rendőrség az idegenkezűséget kizárta, a férfi halála ügyében közigazgatási eljárás indult.

/ 2007.12.06. 06:28:23 |

Szent Miklós püspök ünnepe, Mikulás napja

 A katolikus egyház december 6-án emlékezik meg szent Miklós püspökről és világszerte ünneplik Szent Miklóst, aki a gyermekek legkedveltebb szentje. Nyugaton a X. század óta tartják ezt a napot. A keleti egyházak máig egyik legtiszteltebb szentje. Szent Miklós püspök a nagylelkű és bőkezű felebaráti szeretetével a karácsony előhírnöke lett. Legendája a különböző népek ajkán más és más változatban élt tovább, ennek megfelelően a jótevő szent neve is hol Szent Miklós, Heiliger Nikolaus, Santa Claus, Mikulás, hol meg Télapó, Karácsony apó, vagy Fagy apó.
/ 2007.12.05. 22:13:56 |

Edzőmeccs a Ligakupában, hét góllal

 Az őszi idényt már letudtuk, a tavasziban lazíthatunk. Fogalmazódhat meg a gondolat az FC Fehérvár házatáján a Ligakupa kapcsán, hiszen az őszi kiírást remek teljesítménnyel megnyerő piros-kékek, a tavaszról előrehozott fordulókban bukdácsolnak.
 Az FC Fehérvár felnőtt keretének játékosai már téli pihenőjüket töltik a szakvezetéssel egyetemben, s talán ennek eredményeként az elsősorban fiatalokkal felálló fehérváriak az LK tavaszi idényének előrehozott első fordulójában a Pakstól 3-1-es vereséget szenvedtek. A második játéknapon sem jutott sok öröm a piros-kék csapatnak, és mintegy 100 szurkolójának. FC Fehérvár – BFC Siófok 2-5 (1-3)
/ 2007.12.05. 09:00:07 |

A Hiemer-házban ülésezett a Regionális Munkaügyi Tanács

A Hiemer-házban ülésezett kedden a Közép-dunántúli Regionális Munkaügyi Tanács a Hiemer-házban. A rendezvényen a térség munkaügyi helyzetéről is tájékoztatást adtak. A régióban november végén 6,6%-os volt a munkanélküliségi ráta, ami megegyezik az egy évvel korábbi adatokkal, ugyanakkor még mindig magas, 40% körüli a legfeljebb általános iskolát végzet álláskeresők száma. A pályakezdő munkanélküliek száma az utóbbi 2-3 hónapban megemelkedett, de a tapasztalat azt mutatja, hogy közülük az idő múlásával egyre többen el tudnak helyezkedni. A munkaügyi központ részletes jelentése letölthető a cikkben!
/ 2007.12.05. 08:36:39 |

Kultúrák közötti párbeszéd éve lesz 2008 az Európai Unióban

 A kultúrák közötti párbeszéd évét tartják jövőre az Európai Unióban, az ehhez kapcsolódó brüsszeli kommunikációs kampány jelmondata "Együtt a sokféleségben" - jelentette be Ján Figel, az Európai Bizottság oktatásért, kultúráért, képzésért és ifjúságért felelős tagja. Az európai év célja, hogy "elősegítse a kölcsönös megértést és a jobb egymás mellett élést". A rendezvénysorozat a brüsszeli remények szerint "segít a kulturális sokféleség, valamint az európai ügyekben történő aktív polgári részvétel előnyeinek feltárásában, és az európai összetartozás érzésének megerősítésére törekszik" - derül ki a témáról kiadott közleményből.
/ 2007.12.05. 08:20:43 |

Egyre jobbak vagyunk szélessávú elérésben

 Egy európai felmérésből kiderült, hogy Magyarország a kelet-európai országok közt nem is áll rosszul szélessávú internet elérésben. Nyugat-Európához képest azért még mindig jelentős a lemaradás. Ha csak a szélessávú kapcsolatot vesszük figyelembe, Románia áll a lista végén 8 százalékkal, aztán jön Bulgária 15-tel, Olaszország 25 százalékon áll, Szlovákia 27-es, Csehország 28-on, Franciaország 43-on, Németország 50-en, az Egyesült Királyság 57-en, Hollandia meg az élen 74 százalékkal. Magyarország a középmezőnyben foglal helyet 33 százalékos eredményével.
/ 2007.12.05. 08:16:55 |

Megvan a megállapodás a közszférában dolgozók béremeléséről

 Átlagosan 5 százalékkal emelkednek a közszférában a bérek - közölte Csizmár Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára. Az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető tanács ülésén egyezségekre jutottak a szakszervezetekkel, az önkormányzatok pedig nem emeltek kifogást az egyezség ellen. Január elsején átlagosan ebben az arányban emelkedik a köztisztviselők illetményalapja és a közalkalmazotti bértábla tételei is, mégpedig úgy, hogy - a kiegyenlítés céljával - ennek során figyelembe veszik az adójóváírás módosító hatásait is.

/ 2007.12.05. 08:01:30 |

2011 nyarán leáll az analóg televíziós műsorszórás

Legkésőbb 2011 júniusában leállítják az analóg televíziós műsorszórást Magyarországon, a rádiók digitális átállásának céldátuma 2014 vége. Az Országgyűlés elsöprő többséggel, 360 igen szavazattal - ellenszavazat és tartózkodás nélkül - fogadta el a műsorterjesztés és digitális átállás szabályairól szóló 2007-es és az 1996-os médiatörvény módosítását. A törvény, rögzíti azonban, hogy "az átállás csak akkor lehetséges", ha a közszolgálati adók a lakosság legalább 94 százalékát elérik, és a lakosság háromnegyede rendelkezik digitális vevőkészülékkel.
/ 2007.12.05. 07:50:24 |

Hivatalosan is értesítették az FC Fehérvárt

 A Magyar Labdarúgó Szövetség I. fokú licencadó bizottsága - korábbi döntésének megfelelően - hétfőre foglalta írásba azt a múlt heti határozatát, mellyel jelentős pénzügyi hiányosságok miatt megvonta a Fehérvár FC-től a licencet. A hivatalos értesítésben az is szerepel, hogy a klubnak 15 nap áll rendelkezésére, ha fellebbezni akar. Mint ismert, a Magyar Labdarúgó Szövetség I. fokú licencadó bizottsága jelentős pénzügyi hiányosságok miatt megvonta a Fehérvár FC klublicencét.