-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
A polgármester fogadta az öttusázókat
A budapesti MVM Öttusa Világbajnokságon szereplő, a női csapatversenyben bronzérmet szerző, míg a női váltóviadalon világbajnoki címet ünneplő válogatott keret fehérvári versenyzőit fogadta Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere. A Városházán köszöntésben részesültek a már biztos olimpiai résztvevők Horváth Viktor, Vörös Zsuzsanna, Gyenesei Leila, valamint Kovács Sarolta.
2008.06.12. 22:27 |
A budapesti MVM Öttusa Világbajnokságon szereplő, a női csapatversenyben bronzérmet szerző, míg a női váltóviadalon világbajnoki címet ünneplő válogatott keret fehérvári versenyzőit fogadta Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere. A Városházán köszöntésben részesültek a már biztos olimpiai résztvevők Horváth Viktor, Vörös Zsuzsanna, Gyenesei Leila, valamint Kovács Sarolta, és az Alba Volán-Bericap, ezzel együtt a magyar öttusa sikeréért dolgozó szakemberek.
A Magyar öttusa Szövetség a hét közepén tartotta azt az elnökségi ülést, melyen a válogatott szövetségi kapitányok kihirdették, mely kvótával rendelkező két-két öttusázó utazhat a pekingi Olimpiára. A férfiaknál Pálvölgyi Miklós Balogh Gábornak és az Alba Volán-Bericap versenyzőjének, Horváth Viktornak szavazott bizalmat, míg a hölgyeknél Kulcsár Antal két fehérvári tusázót nevezett meg, Vörös Zsuzsannát és Gyenesei Leilát. Az ünnepélyes fogadáson örömét fejezte ki Székesfehérvár polgármestere, amiért három fehérvári is ott lesz az olimpián, s kiemelte, hogy az olimpiai bajnoki címért járó díszpolgári címről szóló oklevelet már kiállították, csupán a nevet kell ráírni kitüntetett helyére…

Az olimpia előtt Moszkvában, az Európa-bajnokságon vesznek részt a legjobb magyar öttusázók, de Kulcsár Antal figyelmeztetett: az EB a felkészülést szolgálja, mely viadalon rendbe kell tenni a hibákkal tarkított technikai számokat. Kovács Sarolta idei junior Európa-bajnoki címe után Egyiptomban gyarapíthatja érmei számát a Világbajnokságon, ahol a szintén fehérvári Demeter Bence is rajthoz áll.
A lábsérüléséből szépen javuló Horváth Viktor, valamint Gyenesei Leila és Vörös Zsuzsanna az olimpia előtt kéthetes tatai edzőtáborban készül, majd 9-10 nappal a verseny előtt Szöulba repülnek. Az akklimatizálódás után a megmérettetés előtt három nappal teszik át székhelyüket Pekingbe, mindezt pedig az óriási szmog indokolja.
A Magyar öttusa Szövetség a hét közepén tartotta azt az elnökségi ülést, melyen a válogatott szövetségi kapitányok kihirdették, mely kvótával rendelkező két-két öttusázó utazhat a pekingi Olimpiára. A férfiaknál Pálvölgyi Miklós Balogh Gábornak és az Alba Volán-Bericap versenyzőjének, Horváth Viktornak szavazott bizalmat, míg a hölgyeknél Kulcsár Antal két fehérvári tusázót nevezett meg, Vörös Zsuzsannát és Gyenesei Leilát. Az ünnepélyes fogadáson örömét fejezte ki Székesfehérvár polgármestere, amiért három fehérvári is ott lesz az olimpián, s kiemelte, hogy az olimpiai bajnoki címért járó díszpolgári címről szóló oklevelet már kiállították, csupán a nevet kell ráírni kitüntetett helyére…

Az olimpia előtt Moszkvában, az Európa-bajnokságon vesznek részt a legjobb magyar öttusázók, de Kulcsár Antal figyelmeztetett: az EB a felkészülést szolgálja, mely viadalon rendbe kell tenni a hibákkal tarkított technikai számokat. Kovács Sarolta idei junior Európa-bajnoki címe után Egyiptomban gyarapíthatja érmei számát a Világbajnokságon, ahol a szintén fehérvári Demeter Bence is rajthoz áll.
A lábsérüléséből szépen javuló Horváth Viktor, valamint Gyenesei Leila és Vörös Zsuzsanna az olimpia előtt kéthetes tatai edzőtáborban készül, majd 9-10 nappal a verseny előtt Szöulba repülnek. Az akklimatizálódás után a megmérettetés előtt három nappal teszik át székhelyüket Pekingbe, mindezt pedig az óriási szmog indokolja.