Hírek


/ 2007.12.20. 11:07:32 |

A Palotavárosban útfelújításra, a Béla úton gyalogos átkelőhelyek építésére nyert pályázatot a város

 Útfelújításra fordítható nyertes pályázatokról tartottak sajtótájékoztatót a Városházán. A Regionális Operatív Programon illetve a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium pályázatain 57 millió forintot nyert a felújításokra a város. A Bátky Zsigmond utca és a Rác utca összekötő szakaszának megépítésére és a Tobak utca teljes felújítására mintegy 60 millió forintot fordít a város. A Béla úton új középszigetes gyalogos átkelőhelyek épülnek a Temetőnél, Bicskei és a Nagyszombati útnál. Ez utóbbi munkára 18 millió forintot fordít a város önkormányzata.

/ 2007.12.19. 22:27:52 |

A 4. helyen fordulnak a Honvéd Szondi SE asztaliteniszezői

 Az év végére letudta őszi mérkőzései sorát a Honvéd Szondi SE asztalitenisz csapata. A fehérvári férfiak az utolsó fordulóban a  Szombathelyi AK II.-es számú együttesét fogadták, s küldték haza csupán apró részsikerekkel a puttonyban. A dobogót ostromló hazaiak könnyed játékkal rukkoltak elő a vasiak ellen, s magabiztos győzelmet arattak. A Szondi 15-3-ra nyerte a Karácsonyi szünet előtti utolsó meccset, Domokos Győző 4, dr. Volsik Tibor 4, Szabó Attila 3, Slett Csaba pedig 2 mérkőzés-győzelemmel járult hozzá az összesített diadalhoz.
/ 2007.12.19. 14:44:51 |

Friss hírek és elektronikus ügyintézés - az "Év honlapja 2007" díjat nyerte el az önkormányzat portálja

Az „Év honlapja 2007” cím elnyeréséről és a város honlapjának idei fejlesztéseiről tájékoztatott ma Orosz István, a Vállalkozási, Kereskedelmi és Informatikai Bizottság elnöke, aki elmondta, hogy mind az elektronikusan indítható ügyek listáját tekintve, mind pedig a hírek tekintetében széleskörű szolgáltatásokat mutat fel a www.szekesfehervar.hu. A sajtótájékoztatón Gede István informatikai referens kiemelte, nem ez az elismerés az első a városi honlap számára, hiszen tavaly a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének határozata alapján „E-go” díjban részesült Fehérvár önkormányzati portálja.
/ 2007.12.19. 12:16:03 |

SPORTTÖRTÉNETI GYÕZELEM - a címvédőt győzte le az Alba Volán

 Nem számíthatott könnyű debütálásra az Alba Volán SC új vezetőedzője, hiszen az amerikai Ted Satornek a kétszeres címvédő Red Bull Salzburg ellen kellett jégre vezetnie csapatát. Az Erste Bank Eishockey Liga 31. fordulójában a fehérváriaktól a junior válogatottal a rigai Világbajnokságon vitézkedő Hetényi Zoltán és Sofron István nem állhatott csapata rendelkezésére, míg a Salzburg a kanadai Josh Greent és Lynch-t nélkülözte, a légiósok ugyanis egy ünneplést követően túlzottan is kirúgtak a hámból… Nem valószínű, hogy a kanadaiak hiányát érezte meg a Red Bull Fehérváron, de kétségtelen, hogy a hazaiak örülhettek a találkozó végén. Alba Volán SC – Red Bull Salzburg 4-1 (1-0,1-1,2-0)
/ 2007.12.19. 08:45:20 |

Átvette megbízólevelét Székesfehérvár rendőrkapitánya

 Kedden vették át kinevezéseikről szóló parancsaikat Fejér megye eddig megbízással szolgáló rendőrkapitányai és ugyancsak kedden olvasták föl Fejér megye közbiztonsági igazgatójának kinevezéséről szóló parancsot is. A megye rendőrfőkapitánya dr. Simon László rendőr ezredes, személyesen gratulált vezetőtársainak. Dr. Csizek Tibor Székesfehérvár rendőrkapitánya eddig megbízással teljesítette ugyanezt a feladatot. December 15-i hatállyal pedig Székesfehérvár város rendőrkapitányának nevezte ki az országos rendőrfőkapitány.
/ 2007.12.19. 08:23:02 |

Négy macska égett bennt a lakókocsiban a kedd esti tűzben

 Kedden este háromnegyed nyolckor érkezett az első jelzés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére, mely szerint Szabadbattyán-Emmarózán „valami nagyon ég”. A tüzet a 7-es főútról többen jelezték, és a lángokat már Székesfehérvár határából is látni lehetett. Az első egység kiérkezésekor kiderült, hogy a helyszínen egy lakókocsi és egy körülbelül 4x6 méteres fabódé lángokban áll. A tűz oltása során a tűzoltók a leégett fabódé maradványai között négy macska elszenesedett tetemére bukkantak.

/ 2007.12.18. 17:35:02 |

2008-as naptár készült fehérvári diákok rajzaiból

Az idén is sikeres volt az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület akciója. Az általuk kiírt gyermekrajz pályázatra 400 munka érkezett be és a legjobb 13 alkotásból állították össze az immár hagyományosnak számító naptárat, amelyet Warvasovszky Tihamér polgármester és Róka Gyula, az ARISZ elnöke mutatott be. Az egyesület elnöke kiemelte, az idén a palotavárosi diákok rajzaiból válogattak.
/ 2007.12.18. 07:44:45 |

Készül az új, ügyfélbarát honlap a Széphő Zrt-nél

A 2007-es év munkáját értékelte a Széphő Zrt. vezérigazgatója Ferencz Zoltán. Elmondta, hogy a cég beruházásai sikeresek voltak idén és a Szépház Kft jövőre is folytatja az építkezéseket, illetve az ingatlanforgalmazást. A vállalat idén is folytatatta a távfűtéssel összekapcsolt társasházak szétválasztását. A munkára mintegy száznegyvenmillió forintot költött a cég. Sikerült elmozdulni a kintlévőségek terén is a holtpontról, hiszen a tavalyi mintegy 600 milliós tartozást a szolgáltató felé majd a felére sikerült csökkenteni.
/ 2007.12.17. 22:38:36 |

Adományozásra buzdít az Alba Volán SC

 Az Alba Volán SC jégkorongozói december 6-án látogatást tettek a Fejér Megyei Önkormányzat Integrált Szociális Intézményében Polgárdi-Tekerespusztán. A klub most a szurkolókra is számít, hogy közösen segíthessen az ott élőkön. A keddi Salzburg elleni, és a pénteki Jesenice elleni mérkőzés előtt és alatt a Jégcsarnok bejáratához kihelyezett dobozokba várják a segíteni vágyók ruha-adományait.