Hírek
-
Molnár Erik Székesfehérvár új tűzoltóparancsnoka
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése 2007. november 29-ei ülésén egyhangúlag, határozatlan időre Molnár Erik tű. alezredest nevezte ki Székesfehérvár tűzoltóparancsnokának. Molnár Erik 1980-1984. között a székesfehérvári Jáky József Építőipari Szakközépiskola Magasépítő szakán szerzett érettségi bizonyítványt, majd tanulmányait a budapesti Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskola Tűzvédelmi szakán folytatta, ahol 1988-ban tűzvédelmi üzem mérnöki oklevelet szerzett...
2007.12.02. 14:35:51 -
Az évezred első évtizedének végére újra állhat már a Királyi Bazilika egy része
A „Királyi séta – Történelmi időutazás az ezeréves Székesfehérváron” megvalósításáról tartott sajtótájékoztatót Viniczai Tibor alpolgármester. A Nemzeti Emlékhelyen felépül az egykori Szent István bazilika egy metszete, új díszkivilágítást kap a város Főtere, megépül a Királyi Kalandpark a Vidámpark területén és a XVI. századbeli város makettjének elkészítése is a terv részét képezi. A Királyi Bazilikának egy része 2010 tavaszán már állni fog, a kivitelezésre vonatkozó pályázatokat jövő év végén írják majd ki.
2007.12.01. 12:06:07 -
Székesfehérváron is lehet már tankolni bioetanolt
Székesfehérváron is tankolhatnak az autósok E85-ös üzemanyagot, az-az bioetanolt. A Zámolyi úti Oil üzemanyagtöltő-állomáson kapható Székesfehérváron az E85 névre keresztelt üzemanyag. A bioetanol olyan alkohol, melyet növényi anyagokból, például famaradványból, cukorrépából vagy gabonából és más biomasszából állítanak elő. A bioetanollal is üzemelő ún. Flexifuel (FFV) autók akár benzinnel, akár E85 üzemanyaggal (melynek 85%-a bioetanol, 15%-a pedig ólmozatlan benzin), akár e kettő tetszés szerinti keverékével feltölthetők egyazon tartályban.
2007.12.01. 11:37:38 -
Újabb pontot szerzett az Alba Volán SC
A mérkőzésről mérkőzésre kétségtelenül acélosodó Alba Volán SC újabb pontot rabolt az Erste Bank Eishockey Ligában. Az osztrák bajnokság soros fordulójában a Grazi 99-esek ottohnában vendégszerepelt az Énekes Lajos által iránxított Volán, s az első játékrészben Stastny és Sofron István találatával kétgólos előnyt szerzett. A harmad vége előtt szépített a Graz, majd a középső játékrészben egyenlített is, de Sihvonen góllal válaszolt, így 3-2-es fehérvári vezetéssel vágtak neki a csapatok a harmadik periódusnak. Az utolsó 20 percben megint egalizált az osztrák csapat, majd a hosszabbításban azonban Rob Hisey nem akármilyen góllal döntötte el a meccset, A kapu mögött ütője tollára vette a korongot, majd Budai válla fölött a keresztvas alá tekerte, ezzel a káprázatos találattal 4-3-ra nyert a Graz, de az Alba Volán újabb ponttal gazdagodott, s így 10 egységgel látogat vasárnap a Villach csarnokába.
2007.11.30. 22:48:16 -
Visszavonták az FC Fehérvár licencét!
A Magyar Labdarúgó Szövetség I. fokú licencadó bizottsága jelentős pénzügyi hiányosságok miatt megvonta a Fehérvár FC klublicencét. Gertner Zoltán, az MLSZ licenceljárási igazgatója arról számolt be a www.mlsz.hu internetes honlapnak, hogy a döntés konkrét indokairól, és a jogorvoslati lehetőséggel kapcsolatos tudnivalókról hétfőn írásban tájékoztatják a székesfehérvári klubot. Szauerwein Tivadar, a többségi tulajdonos FETÉV-Szer Kft. képviselője kijelentette, hogy a klub természetesen fellebbez a döntés ellen, s mindent megtesz annak érdekében, hogy az FC Fehérvár tovább szerepelhessen az első osztályban.
2007.11.30. 22:33:43
Kiváló boltokat és vendéglátó-ipari egységeket jutalmaztak
Közgyűlés utáni polgármesteri sajtótájékoztató a Városházán
Ne Vásárolj Semmit Nap!
A "Ne Vásárolj Semmit!" napot 1992-ben egy kanadai reklámszakember, Ted Dave kezdeményezte. Ezáltal akart tiltakozni a reklámok szüntelen túlfogyasztásra való ösztönzése ellen. Egyre több országban tartják ezt a napot, így Magyarországon is, már nyolc éve. A szervezők arra buzdítják a magyar vásárlókat, hogy legalább egy napra lépjenek ki a krónikus túlfogyasztás társadalmából. Nem szegénységet és nélkülözést hirdetnek, hanem azt, hogy kritikával kellene kezelnünk fogyasztói igényeinket.
Székesfehérváron értékelték a Bevetési Irány 2007 hadgyakorlatot
Székesfehérváron a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságon került sor a Bevetési Irány 2007 számítógéppel támogatott parancsnoki és törzsvezetési gyakorlat és bemutató foglalkozás tapasztalataink összegzésére. A Bevetési Irány gyakorlat minden évben a Magyar Honvédség legnagyobb, egész szervezetét érintő rendezvénye. A Honvédség egész szegmensét érintő szervezeti struktúra és feladatrendszer megváltozása miatt, különösen nagy jelentőséggel bírnak az értékelő konferencián elhangzott vélemények, érvek, szakmai tapasztalatok.
Elfogadták a város 2008. évi költségvetési koncepcióját - közgyűlés csütörtökön
December 1-én és 2-án lezárják a Vásárhelyi utat
Értesítjük a gépjármű-vezetőket, hogy 2007. december 1-jén és 2-án 8 óra és 15 óra között a Vásárhelyi út volt Ikarus gyár és Sóstói út közötti szakasza fakivágási munkálatok teljes szélességben lezárásra kerül! Szíves megértésüket és türelmüket előre is köszönjük, továbbá kérjük, hogy fokozott figyelemmel kísérjék a kihelyezett közúti jelzéseket.
A lengyel gyár felépüléséig Székesfehérváron gyártják a Lenovo laptopokat
Reggel nyolc órától ülésezik Székesfehérvár Közgyűlése a Városházán
Reggel nyolc órától tartja soros ülését Székesfehérvár MJV Közgyűlése. Összesen 64 napirendi pontot tárgyalnak csütörtökön a városatyák, melyből mindössze 9-et tárgyalnak zárt ülésen. A délelőtt folyamán lesz szó a jövő évi költségvetési koncepcióról. Több áremelést is tárgyalnak a képviselők, többek között a víz és csatornadíj, az uszodai belépők és a belvárosi parkolás díjait is várhatóan módosítják. Több közbeszerzési kiírás elindításáról is döntenek: a Kisfalud-Dinnyés kerékpárút megépítésére és a Hiemer-ház II. ütem berendezési tárgyainak beszerzésére is nyílt közbeszerzést írnak ki. A Közgyűlést a Fehérvár Televízió élőben közvetíti, a honlapon pedig kora délután olvashatják z első tudósítást a történtekről.
A napirendi pontokat itt találja!
Ligakupa-győztes az FC Fehérvár!
Az FC Fehérvár nyerte a labdarúgó Ligakupa őszi kiírását! A Ligakupa döntőjének első összecsapásán az FC Fehérvár 3-0-s győzelmet aratott a Sóstói Stadionban a Diósgyőri VTK ellen. A miskolci visszavágó szinte formalitássá vált a háromgólos fehérvári előny tudatában, mégis indulatokban gazdag mérkőzéssel zárult a döntő. A hazaiak mindent megtettek azért, hogy esélyük legyen visszahozni a párharcot, de már nem maradt sok idejük a felzárkózásra. A 85. percben a csereként beállt Huszák 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, ezzel fordított a DVTK, de Csobánki kiállításán kívül már nem sok minden történt a mérkőzésen, így az FC Fehérvár 4-2-es összesítéssel nyerte a Ligakupa őszi kiírásának döntőjét. DVTK - FC Fehérvár 2-1 (0-0)