Hírek


/ 2007.11.30. 14:56:38 |

Kiváló boltokat és vendéglátó-ipari egységeket jutalmaztak

A „Fogyasztók Kiváló Boltja” és a „Fogyasztók Kiváló Vendéglátóipari Egysége” címek ünnepélyes átadására került sor ma a Kodolányi János Főiskolán, ahol összesen 26 üzlet és vendéglátóhely részesült elismerésben. A rendezvény megnyitóján Székesfehérvár polgármestere kiemelte, nagyon fontos feladatot vállalnak a fogyasztóvédő civil szervezetek azzal, hogy megpróbálják felhívni a vásárlók figyelmét a különböző visszásságokra. Dr. Horváth Sándor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium főosztályvezetője a kormány fogyasztóvédelmi stratégiájának legfontosabb elemeit ismertette a rendezvényen.
/ 2007.11.30. 14:39:22 |

Közgyűlés utáni polgármesteri sajtótájékoztató a Városházán

 A csütörtöki közgyűlés fontosabb döntéseiről tartott sajtótájékoztatót Warvasovszky Tihamér polgármester. Kiemelte azt a belváros-rekonstrukciós programot, aminek keretében az önkormányzat vissza nem térítendő támogatást és kamatmentes kölcsönt ad a tulajdonosoknak az épületek tetejének és homlokzatának felújításához. A "Szemünk Fénye" program keretében a város 52 óvodájában, iskolájában és kollégiumában teljesen kicserélik a világítást. A program egy fillér készpénzébe sem kerül a városnak.
/ 2007.11.30. 08:52:38 |

Ne Vásárolj Semmit Nap!

 A "Ne Vásárolj Semmit!" napot 1992-ben egy kanadai reklámszakember, Ted Dave kezdeményezte. Ezáltal akart tiltakozni a reklámok szüntelen túlfogyasztásra való ösztönzése ellen. Egyre több országban tartják ezt a napot, így Magyarországon is, már nyolc éve. A szervezők arra buzdítják a magyar vásárlókat, hogy legalább egy napra lépjenek ki a krónikus túlfogyasztás társadalmából. Nem szegénységet és nélkülözést hirdetnek, hanem azt, hogy kritikával kellene kezelnünk fogyasztói igényeinket.

/ 2007.11.30. 07:47:23 |

Székesfehérváron értékelték a Bevetési Irány 2007 hadgyakorlatot

 Székesfehérváron a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságon került sor a Bevetési Irány 2007 számítógéppel támogatott parancsnoki és törzsvezetési gyakorlat és bemutató foglalkozás tapasztalataink összegzésére. A Bevetési Irány gyakorlat minden évben a Magyar Honvédség legnagyobb, egész szervezetét érintő rendezvénye. A Honvédség egész szegmensét érintő szervezeti struktúra és feladatrendszer megváltozása miatt, különösen nagy jelentőséggel bírnak az értékelő konferencián elhangzott vélemények, érvek, szakmai tapasztalatok.

/ 2007.11.29. 13:48:42 |

Elfogadták a város 2008. évi költségvetési koncepcióját - közgyűlés csütörtökön

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése a délelőtt folyamán elfogadta a város 2008. évi költségvetési koncepcióját. A közgyűlés támogatta dr. Csizek Tibor városi rendőrkapitány kinevezését és döntött az új városi tűzoltóparancsnok személyéről is. Néhány jövő évre vonatkozó díjemelésről is döntött a testület: a belvárosi parkolás például 5%-al lesz drágább, míg az uszodai belépők ára 9%-al emelkedik.
/ 2007.11.29. 09:50:25 |

December 1-én és 2-án lezárják a Vásárhelyi utat

 Értesítjük a gépjármű-vezetőket, hogy 2007. december 1-jén és 2-án 8 óra és 15 óra között a Vásárhelyi út volt Ikarus gyár és Sóstói út közötti szakasza fakivágási munkálatok teljes szélességben lezárásra kerül! Szíves megértésüket és türelmüket előre is köszönjük, továbbá kérjük, hogy fokozott figyelemmel kísérjék a kihelyezett közúti jelzéseket.

/ 2007.11.29. 07:56:59 |

A lengyel gyár felépüléséig Székesfehérváron gyártják a Lenovo laptopokat

A kínai Lenovo lengyelországi gyárának elindulása után várhatóan Székesfehérváron már nem fogják gyártani a cég számítógépeit. A Sanmina helyi gyárában - több más nemzetközi vállalat mellett - jelenleg a Lenovo is készíttet asztali számítógépeket. Amíg a lengyelországi egység el nem készül és teljes kapacitását el nem éri, Székesfehérváron tovább fog folyni a Lenovo márkájú számítógépek bérgyártása is. A Lenovon kívül azonban számos más márkát is gyártanak továbbra is Fehérváron.
/ 2007.11.29. 07:43:03 |

Reggel nyolc órától ülésezik Székesfehérvár Közgyűlése a Városházán

 Reggel nyolc órától tartja soros ülését Székesfehérvár MJV Közgyűlése. Összesen 64 napirendi pontot tárgyalnak csütörtökön a városatyák, melyből mindössze 9-et tárgyalnak zárt ülésen. A délelőtt folyamán lesz szó a jövő évi költségvetési koncepcióról. Több áremelést is tárgyalnak a képviselők, többek között a víz és csatornadíj, az uszodai belépők és a belvárosi parkolás díjait is várhatóan módosítják. Több közbeszerzési kiírás elindításáról is döntenek: a Kisfalud-Dinnyés kerékpárút megépítésére és a Hiemer-ház II. ütem berendezési tárgyainak beszerzésére is nyílt közbeszerzést írnak ki. A Közgyűlést a Fehérvár Televízió élőben közvetíti, a honlapon pedig kora délután olvashatják z első tudósítást a történtekről.
A napirendi pontokat itt találja!

/ 2007.11.29. 01:46:12 |

Ligakupa-győztes az FC Fehérvár!


 Az FC Fehérvár nyerte a labdarúgó Ligakupa őszi kiírását! A Ligakupa döntőjének első összecsapásán az FC Fehérvár 3-0-s győzelmet aratott a Sóstói Stadionban a Diósgyőri VTK ellen. A miskolci visszavágó szinte formalitássá vált a háromgólos fehérvári előny tudatában, mégis indulatokban gazdag mérkőzéssel zárult a döntő. A hazaiak mindent megtettek azért, hogy esélyük legyen visszahozni a párharcot, de már nem maradt sok idejük a felzárkózásra. A 85. percben a csereként beállt Huszák 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, ezzel fordított a DVTK, de Csobánki kiállításán kívül már nem sok minden történt a mérkőzésen, így az FC Fehérvár 4-2-es összesítéssel nyerte a Ligakupa őszi kiírásának döntőjét. DVTK - FC Fehérvár 2-1 (0-0)