Hírek


/ 2008.05.07. 13:43:22 |

Kortárs angol drámát mutat be a Vörösmarty Színház

Martin McDonagh Piszkavas című színművét mutatja be vasárnap este a Vörösmarty Színház, a darab rendezője Kolos István. A kortárs angol dráma neves képviselőjének első darabja 1996-ban született a szeretetvágyról, az elvágyódásról és a magányról. A Stúdiószínpadon látható darabban Drahota Andrea, Xantus Barbara, Gerner Csaba és Gulyás Hermann Sándor is szerepel.
/ 2008.05.07. 13:19:46 |

Megkezdődött a Királyi Bor-lakoma rendezvénysorozata

A VI. Királyi Bor-lakomáról és a hozzá kapcsolódó rendezvényekről tájékoztatott ma Brájer Éva, a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke, aki kiemelte, hogy a magyar bor, pálinka és gasztronómia megérdemli a megkülönböztetett figyelmet. A rendezvényen plusz elemként megjelenik a virág is: pénteken újra virágdíszbe öltözik a belváros. A fehérváriak négy nap alatt 29 eseményen vehetnek részt. (fotók: Wágner Csapó József) KÉPGALÉRIA
/ 2008.05.07. 10:32:57 |

Felborult egy Peugeot a 8-as főúton

  Szalagkorlátnak hajtott egy személygépkocsi kedden este a 8-as főúton, Székesfehérvár és Csór között. Az autó és a korlát törmelékei több járművet megrongáltak. Egy kamion üzemanyagtartálya megrongálódott, melyből a gázolaj egy része az útra folyt. A mentők két sérültet szállítottak kórházba.
/ 2008.05.06. 22:53:34 |

Szerdán Székesfehérváron ünnepel a Magyar Jégkorong Válogatott

 Május hetedikén Székes- fehérváron fogadják a gratulációkat a szapporói Divízió1-es Jégkorong Világ- bajnokságon aranyérmet szerző, s ezzel az A-csoportba jutó magyar válogatott játékosai. A hokisok aranycsapata 17 órától a Café19 kávézóban dedikál, majd 18.45-kor Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere látja vendégül a nemzeti együttest a Városházán.
/ 2008.05.06. 22:18:01 |

Szépített az Albacomp a kosárlabda rájátszásban

 Az Albacomp jelenti: még nincs vége! – A fehérvári kosárlabdázók megemberelték magukat az NB1 rájátszásának harmadik összecsapásán, s hárították a Paksi Atomerőmű SE első meccslabdáját. A három győzelemig tartó párharc első két felvonását a Paks nyerte, kevesen gondolták volna, hogy talpra áll Peresztegi-Nagy Ákos alakulata, a kék-fehérek mégis feltérdeltek, a harmadik meccsen  végig vezetve nyert és térdre emelkedett, s remélhetőleg csütörtökön talpra áll…
/ 2008.05.06. 16:14:51 |

Év Bábája - a Szent György Kórház vezető szülésznőjét Bozsa Anikót választották a kismamák

 Az idei Bábanapon az év szülésznőjének járó országos elismerést, a Bábadíjat Bozsa Anikó a Szent György Kórház vezető szülésznője kapta. A díjat a kismamák és a szakma javaslata alapján ítélték a fehérvári szülésznőnek. Bozsa Anikó munkájával, gondozásával, szüléskísérésével nyújt segítséget a születő családnak. Csecsemőápolóként kezdte pályafutását, majd szülésznő lett, melyhez diplomás ápolónői képesítést szerzett és egyetemi kiegészítő képzésen vett részt Pécsen.
/ 2008.05.06. 15:28:43 |

Csütörtökön este tartanak lakossági fórumot a Palotavárosban


 A Palotavárosban május 8-án, csütörtökön tart lakossági fórumot a városrész önkormányzati képviselője Boldizs Kálmánné és Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér. A 8. sz választókerület aktualitásairól kedden számoltak be sajtótájékoztatón a Városházán. A panelfelújítás fontossága mellett szó volt a Bőrgyár és a Rácz utca helyzetéről, a Palotavárosi tavak melletti pihenőparkról és az Otthonteremtő program folytatásáról is.
/ 2008.05.06. 15:05:14 |

Lebontják a héten a veszélyes épületeket a volt Vidámparkban

 Hétfőn kezdődött és még a héten befejeződik a volt Vidámparkban a veszélyes épületek elbontása. A munka az első fázisa a Kalandpark megvalósításának. Knizse Gyula a Szedreskert önkormányzati képviselője elmondta, hogy a tervek szerint még ebben az évben elkezdődhet az építkezés, hiszen a Királyi Séta program megvalósításához szükséges támogatói szerződést várhatóan a nyáron megköti a város a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséggel.
/ 2008.05.06. 14:59:10 |

Emlékezés a II. Világháború Székesfehérváron elhunyt áldozataira

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata május 9-én (pénteken) koszorúzással emlékezik meg a II. Világháború európai befejezéséről és tiszteleg a fehérvári áldozatok, valamint a városunkban nyugvó katonák emléke előtt. 10 órakor a szovjet-orosz katonatemetőben, 10.45 órakor a német katonatemetőben, 12 órakor a Városház téri II. Világháborús emlékműnél helyezzük el a megemlékezés koszorúit. A tiszteletüket kifejezni szándékozókat szeretettel várják a szervezők!

/ 2008.05.06. 14:56:37 |

Jövő év tavaszán már elkezdődhet az Öreghegyen, Csalán és Kisfaludon a csatornaépítés

A Székesfehérvár Város és Térsége Szennyvízcsatorna-hálózat Bővítési Önkormányzati Társulás elnöke Knizse Gyula tartott sajtótájékoztatót a Székesfehérvár-Pátka-Pákozd-Seregélyes együttműködésével készülő pályázat jelenlegi állásáról. Mint mondta legkorábban 2009 tavaszán indulhat el a kivitelezés, ugyanis Brüsszel átalakította időközben a szenyvízcsatorna építésekre vonatkozó támogatásokat és már nem a strukturális, hanem a kohéziós alaphoz lehet pályázni.