-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Emlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharcra városszerte
Megkezdődtek az Október 23-i ünnepségek Székesfehérváron. Kora délelőtt a Püspökség imádságos megemlékezést tartott a Bazilika ’56-os emlékkeresztjénél. Az ’56-osok terén az ’56-os emlékműnél az I. István Középiskola, a Jáky József és a Bugát Pál Középiskola rótta le kegyeletét és megkoszorúzták a Szabó Palota falán lévő ’56-os emlékművet. Magyar Király Szálló falán lévő ’56-os emléktáblánál a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai emlékeztek, a Tóvárosi Általános Iskola ünnepi megemlékezése pedig hagyományosan a Bazilika ’56-os emlékkeresztjénél volt. KÉPGALÉRIA
2008.10.22. 07:44 |
Megkezdődtek az Október 23-i ünnepségek Székesfehérváron. Kora délelőtt a Püspökség imádságos megemlékezést tartott a Bazilika ’56-os emlékkeresztjénél. Az ’56-osok terén az ’56-os emlékműnél az I. István Középiskola, a Jáky József és a Bugát Pál Középiskola rótta le kegyeletét és megoszorúzták a Szabó Palota falán lévő ’56-os emlékművet. Magyar Király Szálló falán lévő ’56-os emléktáblánál a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai emlékeztek, a Tóvárosi Általános Iskola ünnepi megemlékezése pedig hagyományosan a Bazilika ’56-os emlékkeresztjénél volt.
KÉPGALÉRIA

Az 1956-os forradalom és szabadságharc mozgalma Székesfehérváron a diákság követeléseivel, tüntetéseivel vette kezdetét. A következő napok eseményeinek középpontjában is a tömegmegmozdulások vitték a fő szerepet, amelyhez az október 24-i sortűz következményeként a gyárak, hivatalok dolgozói és alkalmazottai is csatlakoztak. Az események további menetében a legjelentősebb mozzanat a Székesfehérvári Nemzeti Bizottság október 27-i megalakulása volt.
konszolidálódott.

Székesfehérvári Nemzeti Bizottság javaslatára hozták létre a Dunántúli Nemzeti Tanács mellett működő Dunántúli Forradalmi Katonai Tanácsot. A Székesfehérvári Nemzeti Bizottság megalakulásával egyidejűleg az országban egyedülálló módon hozták létre a város nagyobb üzemeinek egységes irányítására, a követelések és a munka összehangolása érdekében az Egyesült Munkástanácsot. E két testület a város teljes politikai és gazdasági irányítását magához vonta. Működésüknek köszönhető, hogy Székesfehérvár nem vált összecsapások színhelyévé.

1956 októberének eseményei Székesfehérváron
KÉPGALÉRIA

Az 1956-os forradalom és szabadságharc mozgalma Székesfehérváron a diákság követeléseivel, tüntetéseivel vette kezdetét. A következő napok eseményeinek középpontjában is a tömegmegmozdulások vitték a fő szerepet, amelyhez az október 24-i sortűz következményeként a gyárak, hivatalok dolgozói és alkalmazottai is csatlakoztak. Az események további menetében a legjelentősebb mozzanat a Székesfehérvári Nemzeti Bizottság október 27-i megalakulása volt.
konszolidálódott.

Székesfehérvári Nemzeti Bizottság javaslatára hozták létre a Dunántúli Nemzeti Tanács mellett működő Dunántúli Forradalmi Katonai Tanácsot. A Székesfehérvári Nemzeti Bizottság megalakulásával egyidejűleg az országban egyedülálló módon hozták létre a város nagyobb üzemeinek egységes irányítására, a követelések és a munka összehangolása érdekében az Egyesült Munkástanácsot. E két testület a város teljes politikai és gazdasági irányítását magához vonta. Működésüknek köszönhető, hogy Székesfehérvár nem vált összecsapások színhelyévé.

1956 októberének eseményei Székesfehérváron