Kiesett a Magyar Kupából az FC Fehérvár

2-1-es győzelme után minimális előnnyel utazott az FC Fehérvár Debrecenbe, a DVSC-TEVA elleni Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágóra. A fehérváriak jól tudták: szinte biztosan nem juthatnak tovább, ha gólképtelenek lesznek, mégsem rezegtették meg a Loki hálóját. Búcsúztak is a kupától. DVSC-TEVA - FC Fehérvár 1-0 (1-0)
2008.10.22. 00:32 |

Bosszantó volt, hogy a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének fehérvári, első felvonásán az FC Fehérvár annak ellenére csak egygólos előnyt tudott szerezni a visszavágóra, hogy a találkozó nagy részében emberelőnyben futballozott. A Debrecenbe utazó csapat játékosai úgy érkeztek meg a Cívisvárosba, hogy a DVSC otthonában gólratörő játékkal kívánnak előrukkolni, hiszen a Loki ellen csak akkor van esélye az együttesnek a továbbjutásra, ha beveszi a Debrecen kapuját. A Vidi bátran, sőt jól kezdett, de ahogy arra számítani lehetett, az odavágón alkalmazott összeállításhoz képest erősebb csapattal harcba szálló piros-fehérek az első negyedóra után átvették az irányítást. A hazai alakulat több helyzetet dolgozott ki, és okos játékában inkább a kontrák jelentettek veszélyt a fehérvári kapura. Örök szabály, a pontrúgásokra mindig fegyelmezetten kell figyelni, és sajnos a 38. percben kísértett a Zalaegerszeg elleni bajnokin bekapott találat: Leandro szögletét követően Komlósi Ádám csúsztatott a Vidi kapujába. Az 1-0-s hazai vezetés nem sok jót sejtetett, így a második félidőben már fokozottabban kellett volna a gólszerzésre összpontosítani, de Varga István együttese tulajdonképpen csak az utolsó negyedórában futballozott úgy, ahogy a továbbjutáshoz egész mérkőzésen kellett volna. Ez pedig kevésnek bizonyult az egyenlítéshez, s így a Loki idegenben lőtt góllal jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé. Az FC Fehérvár bánkódhat, hiszen az igencsak rapszodikus bajnoki szereplés mellett a Kupában bizonyíthatott volna, és harcolhatta volna ki a nemzetközi porondon való indulást…