-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Kiesett a Magyar Kupából az FC Fehérvár
2-1-es győzelme után minimális előnnyel utazott az FC Fehérvár Debrecenbe, a DVSC-TEVA elleni Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágóra. A fehérváriak jól tudták: szinte biztosan nem juthatnak tovább, ha gólképtelenek lesznek, mégsem rezegtették meg a Loki hálóját. Búcsúztak is a kupától. DVSC-TEVA - FC Fehérvár 1-0 (1-0)
2008.10.22. 00:32 |
2-1-es győzelme után minimális előnnyel utazott az FC Fehérvár Debrecenbe, a DVSC-TEVA elleni Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágóra. A fehérváriak jól tudták: szinte biztosan nem juthatnak tovább, ha gólképtelenek lesznek, mégsem rezegtették meg a Loki hálóját. Búcsúztak is a kupától.Bosszantó volt, hogy a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének fehérvári, első felvonásán az FC Fehérvár annak ellenére csak egygólos előnyt tudott szerezni a visszavágóra, hogy a találkozó nagy részében emberelőnyben futballozott. A Debrecenbe utazó csapat játékosai úgy érkeztek meg a Cívisvárosba, hogy a DVSC otthonában gólratörő játékkal kívánnak előrukkolni, hiszen a Loki ellen csak akkor van esélye az együttesnek a továbbjutásra, ha beveszi a Debrecen kapuját. A Vidi bátran, sőt jól kezdett, de ahogy arra számítani lehetett, az odavágón alkalmazott összeállításhoz képest erősebb csapattal harcba szálló piros-fehérek az első negyedóra után átvették az irányítást. A hazai alakulat több helyzetet dolgozott ki, és okos játékában inkább a kontrák jelentettek veszélyt a fehérvári kapura. Örök szabály, a pontrúgásokra mindig fegyelmezetten kell figyelni, és sajnos a 38. percben kísértett a Zalaegerszeg elleni bajnokin bekapott találat: Leandro szögletét követően Komlósi Ádám csúsztatott a Vidi kapujába. Az 1-0-s hazai vezetés nem sok jót sejtetett, így a második félidőben már fokozottabban kellett volna a gólszerzésre összpontosítani, de Varga István együttese tulajdonképpen csak az utolsó negyedórában futballozott úgy, ahogy a továbbjutáshoz egész mérkőzésen kellett volna. Ez pedig kevésnek bizonyult az egyenlítéshez, s így a Loki idegenben lőtt góllal jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé. Az FC Fehérvár bánkódhat, hiszen az igencsak rapszodikus bajnoki szereplés mellett a Kupában bizonyíthatott volna, és harcolhatta volna ki a nemzetközi porondon való indulást…