Hírek


/ 2008.04.30. 11:32:10 |

Szalagkorlátnak ütközött egy Citroën Fehérvárnál

 Szalagkorlátnak csapódott egy személygépkocsi kedden délben az M7-es autópályán, a seregélyesi lehajtónál. A Siófok felől Budapest irányába tartó Citroën Xsara az elejével a belső szalagkorlátnak ütközött. Az autó sofőrje könnyebb sérüléseket szenvedett.
/ 2008.04.30. 09:24:16 |

Csökkenő export, növekvő élelmiszerárak

A külső feltételek nehezítik a magyar gazdaság kilábalását a jelenlegi helyzetből, és továbbra is csak lassú - 2008-ban 1,9 százalékos - GDP-növekedési ütem várható - állapította meg az Európai Bizottság, hétfőn közzétett tavaszi átfogó gazdasági előrejelzésében. Az energia és az élelmiszerek árának világméretű emelkedése 2007 végén átmenetileg megakasztotta Magyarországon a dezinflációs folyamatot.
/ 2008.04.30. 00:05:52 |

Négy romániai csapat is indulhat a magyar jégkorong bajnokságban

 Ha a Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége is rábólint, akkor a következő OB1-es bajnokságban már 11 csapat méri össze erejét, a mezőny négy romániai együttessel bővül, s a légiósok számát 5+1-ben korlátoznák. Az EBEL-ben induló Alba Volán SC biztos elődöntős lenne, tehát a legjobb négy között fenntartott helyet biztosítanának a kék-fehérek legerősebb alakulatának.
/ 2008.04.29. 23:50:02 |

Futómozgalom indul Székesfehérváron

 Egyes felmérések szerint a fejlett nyugati országok lakosságának 10%-a futással edzi testét, míg Magyarországon összesen csupán 7% sportol, s ebben már benne foglaltatik a középiskolai kötelező testnevelésórán mozgó diákok száma is. Ezen a drámai mutatón próbál változtatni a Nike Futómozgalom, melynek keretein belül a program nyitányán az ország húsz helyszínén segítik tanácsokkal azokat a mozogni vágyókat, akik nem tudják hogyan is kell helyesen futni.
/ 2008.04.29. 23:37:08 |

Nem biztosított a vízilabda OB1-es Androbau-Fehérvár Póló SE jövője

 Teljesítette alapvető célkitűzését az Androbau-Fehérvár Póló SE vízilabda csapata, bennmaradt az OB1-es bajnokságban. A világ egyik legerősebb pontvadászatában a 10. helyen zártak az újonc fehérváriak. A két nyert mérkőzésig tartó 9.-10. pozícióról döntő helyosztót végül a BVSC nyerte 2-1-re, így a Póló SE számára a bravúr elmaradt, de egyáltalán nem lehet elégedetlen a gárda. Az eredményes OB1-es szereplés azonban veszélybe kerülhet...
/ 2008.04.29. 23:32:31 |

A Honvéd-Szondi SE asztaliteniszezői már nem érhetnek oda a bajnoki dobogóra

 Elúszott a Honvéd - Szondi SE férfi  asztali - teniszezőinek dobogós helyezése. Az NB1-es bajnokság Nyugati csoportjában vitézkedő fehérváriak úgy tűnik a szezon végére elfáradtak, hiszen a pontvadászat nagy részében jól teljesítő, és a tabella első régiójában liftező szondis legények az utolsó fordulókban nem tudták hozni meccseiket.
/ 2008.04.29. 18:16:44 |

A Praktiker csapata ültette a fákat a Haleszban

  A Praktiker székesfehérvári rendezvényén a barkácsáruház dolgozói - a Felelősen a közösségért! Felelősen Fehérvárért! program szellemiségéhez csatlakozva - a város zöld szívét, a Halesz Parkot tették rendbe, ahová őshonos magyar fákat és cserjéket ültettek, illetve össze-szedték a szemetet. A fák kiválasztása és ültetése az önkormányzat kertészeti szakembereinek útmutatásai alapján történt, hogy a közpark flórája megőrizze értékeit. KÉPGALÉRIA a Praktikeres csapat munkájáról!