Öt gólt hintett az Alba Volán az Olimpijának

A középmezőny élén való maradásért szállt harcba az Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga 14. fordulójában. A tabella ötödik helyén álló fehérváriak a 10. pozícióban tanyázó szlovén Olimpija Ljubljanát fogadta a nem könnyű, ám rendes játékidőben megszerzett győzelem reményében. Alba Volán SC – Olimpija Ljubljana 5–2 (2-2, 0-0, 3-0)
2008.10.21. 22:02 |

A tavalyi EBEL pontvadászat ezüstérmese, tehát az Olimpija Ljubljana vehette fel a küzdelmet kipihentebben a Fehérvári Jégcsarnokban, hiszen az Olimpija csapata az idegenbeli mérkőzések helyszínére a találkozó előtt egy nappal érkezik, így a buszos túra utáni regeneráció sokat lendíthet teljesítményükön, míg a fehérvári játékosok többnyire a buszon élik életüket…
 Ettől függetlenül Ocskay Gábor már az első percben veszélyeztetett, de az ütőjén kissé dadogó korong a kapu mellé szállt, majd a túloldalon Vnuk válaszolt, kísérletét Szuper Levente védte a bárddal. A negyedik percben Soforn István forgolódott a szlovén kapu előterében, és mindezt komoly veszéllyel tette, előbb a ketrec mellé helyezett, majd a visszapattanó begyűjtése után ismét próbálkozott, de az Olimpija amerikai kapusa, Morrison rátenyerelt a pakkra. A hatodik percben már tehetetlen volt a vendégportás. Egy, a vonalbíróban elakadt koronggal Ondrejcik indult meg a bal oldalon, centerezett, a Fehérváron debütáló Derek Couture pedig remek ütemben érkezett, és vezetést szerzett a Volánnak.
 Hamar jött aztán a válasz, mert majdnem két perccel később egy lendületes Ljubjana-támadás végén Tomaz Vnuk talált Szuper hálójába, 1-1. A gól után rögtön emberelőnybe került az Alba, de elpuskázták Ted Sator fiai a lehetőséget. Ami nem ment fórból, az ment teljes létszám ellen. Palkovics buli után hátratett korongját Ocskay Gábor húzta kapura, és a pakk a kapuban pihent meg, ismét a Volánnál az előny. A vezető találat után kettős emberhátrányba került a fehérvári együttes, és ezt a nyomást nem bírták el a kék-fehérek: amikor Benk kiállítása letelt Banham egyenlített. A hátralevő időben nagy elánnal rohamoztak a felek, de az első szünetre maradt a 2-2.

Fordulás után az óriási mezőnycsata dominált inkább, és ez a hihetetlen küzdelem picit a színvonal rovására ment, de ettől függetlenül élvezhető maradt a felek harca. A harmad elején Ocskay kétszer is megtornásztatta Morrison kapust, majd Mitchel kiállításából sem tudott eredményt kovácsolni a kék-fehér alakulat. A 28. percben Golicic lövését védte a hazaiak portása, és egy perccel később is meleg pillanatokat élhetett át Szuper Levente, hiszen előbb Pance, majd Golicic, és Hocevar lövését is bravúrral hárította a fehérvári kapus, mindezt egy támadáson belül. Nem sokkal később a hazai cséká Ocskay lőtt, de Morrison persze megint védett. Yarema középről megeresztett kemény löketét Szuper köszönte szépen. Zupancic büntetése idején Byström kísérletezett, nem sok sikerrel, majd a 39. percben Ocskay és a svéd védő játszottak össze, akorong pedig centikkel csúszott el a kapuvas mellett. A 40. percben Martz koronglopása után Kovács tüzelt kapura, de Morrisonhoz ragadt a pakk.

Hiába tűnt úgy, hogy nehéz és szoros csatát vívnak egymással a csapatok, a kétharmadnyi gyömöszölés után az Alba Volán a záró periódusban felőrölte ellenfelét. A játékrész elején Mart és Intranouvo kóstolgatták egymást, majd a 46. percben Banham a kapuvasat ízlelgette korongjával. Ugyanevven a percben Palkovics válaszolhatott volna, de pakkja a ketrec mellé csúszott. A 47. percben kettős emberfórt hagyott kihasználatlanul a Volán, hogy aztán teljes létszám ellen örülhessen. Az 50. percben Kovács Csaba passzolt Nagy Gergőhöz, aki helyzetbe keverte magát és mattolta Morrisont, nagyon fontos gólt szerezve, 3-2. A találat után rögtön jött egy emberelőny, amit törvényszerűen értékesített a fehérvári csapat: Nagy adta vissza a gólpasszt Kovács Csabának, aki a második hullámból érkezve nem hibázott. A meccs az 52. percben tehát már eldőlt, de csak a hatvanadikban zárult, amikor a kapusa nélkül támadó Ljubljanának Palkovics Krisztián adta meg a kegyelemdöfést egy üreskapus góllal. Az Alba Volán SC 5-2-re nyert, és tartja ötödik pozícióját a tabellán. A fehérváriak pénteken a Salzburg otthonában vendégeskednek, majd vasárnap jön a Klagenfurt.

Alba Volán SC – Olimpija Ljubljana 5–2 (2-2, 0-0, 3-0)

Székesfehérvár, 2500 néző
 Vezette: Falkner (Hauer, Hofstätter)

AV: Szuper – Horváth, Byström, Fekete, Ocskay 1 (1), Palkovics 1(ük) (1), Forsyth, Bonni, Kovács 1 (ee) (1), Martz, Couture 1 (1), Martens, Ondrejcik (1), Benk, Alanen, Sofron, Jobb, Nagy 1 (1), Hegyi, Vaszjunyin. Vezetőedző: Ted Sator

Olimpija: Morrison – Tavzelj, Kuznik, Golicic, Hocevar, Pance, Mitchell (1), Petrilainen, Yarema, Intranuovo (1), Banham 1 (ee) (1), Pavlin, Groznik, Zupancic, Niinimäki, Vnuk 1, Ropret, Cvetek, Kralj. Vezetőedző: Randy Edmonds

Kiállítások: 10 + 10 perc fegyelmi (Martz) ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Intranuovo)