Hírek
-
Bem szobrot állít Székelykeresztúron a fehérvári Krajcáros Alapítvány
A Krajczáros Alapítvány munkatársai április 26-án hosszú útra indulnak: Erdélybe, Székelykeresztúrra szállítják Józef Zachariasz Bem azaz Bem József tábornok fából készült szobrát. A szobor avatására május 16-án 11 órakor kerül sor, melyre a helyiek és az alapítvány minden érdeklődőt szívesen lát. A szabadságharc 160. évfordulója jegyében készült művet eredetileg Fehéregyházán tervezték felállítani, de sajnos az ottani önkormányzat nem fogadta "kitörő lelkesedéssel" a szobor felállítását.
2009.04.26. 08:44:42 -
Magabiztos Fehérép-győzelem a Dunaferr ellen
A női kézilabda NB1 középmezőnyös rájátszásának második fordulójában megszerezte a play-off első győzelmét a Fehérép-Alcoa FKC. A fehérváriak az ifi, és junior-játékosokkal felálló Dunaferr NK-t látták vendégül, és nyertek magabiztosan, a játék képe alapján a vártnál mégis kisebb arányban. A Fehérép tizenötgólos győzelemmel tartotta vezető pozícióját az 5.-8. között. Fehérép-Alcoa FKC – Dunaferr NK 40-25 (17-10)
2009.04.25. 22:31:06 -
Megérdemelt győzelemmel tartotta itthon a három pontot az FC Fehérvár
A Soproni Liga 24. fordulójában a jó széria tovább fűzését tűzte ki célul az FC Fehérvár, és nem volt alaptalan a piros-kékek bizakodása, hiszen a Diósgyőri VTK idén még sem a bajnokságban, sem a bajnokságban nem tudta legyőzni a Vidit. Most sem tette, a fehérváriak megérdemelten tartották itthon a három pontot. FC Fehérvár – DVTK 2-1 (2-1)
2009.04.25. 22:19:34 -
Gázpalackok robbantak egy háznál Soponyán
Égő családi házhoz és garázshoz riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szombaton kora délután Soponyára. A kigyulladt garázsban több PB-gázpalack felrobbant. A tűzben egy fiatalember életét vesztette. A székesfehérvári tűzoltók II-es kiemelt fokozatban, három gépjárműfecskendővel és a vízszállítóval vonultak az esethez.
2009.04.25. 16:24:21 -
Közgyűlés után - Warvasovszky Tihamér polgármester tájékoztatója
Az elfogadott zárszámadás kapcsán Székesfehérvár polgármestere kiemelte, a tervezett fejlesztéseket, felújításokat sikerült megvalósítani és a bevételeket is jó arányban teljesítette a város: tavaly az iparűzési adóbevétel meghaladta a 11 milliárd forintot. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, hogy a közgyűlés 27 igen szavazattal elfogadta a költségvetési rendelet módosítását is. A módosított költségvetésben mintegy 3,3 milliárddal emelkedett a felhasználható összeg, így a költségvetés főösszege 36,6 milliárd forintra nőtt.
2009.04.24. 14:17:32