Hírek


/ 2009.04.21. 08:35:29 |

Egy év alatt 243 kóbor ebet fogtak be Székesfehérváron

 Székesfehérváron az elmúlt évben 243 kóbor kutyát fogott be a város területén élő állat mentést végző Alpha-Vet. A kutyák közül 46 két héten belül visszakerült eredeti gazdájához, a többieknek pedig új gazdát próbálnak találni. Április 20-ig 133 négylábú talált gazdára az Alpha Segítő Kéz Alapítvány segítségével. Molnár Tamásné állatvédelmi referens elmondta, hogy a megye több településén végeznek állatmentési feladatot, így havonta 70 eb kerül be az ASKA menhelyére.
/ 2009.04.21. 08:26:12 |

Fákat és bokrokat ültettek a Fehérvári Polgárok a Palotavárosi tavak mellett

 A Fehérvári Polgárok Egyesülete és a Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetsége a Palotavárosi tavak környékén ebben az évben is megrendezte faültetési és takarítási akcióját a hétvégén. Összesen mintegy hetven fát ültettek el, melyben az István Király Általános Iskola diákjai mellett a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, a terület önkormányzati képviselője Boldizs Kálmánné és Závodszky Noémi, illetve Kovács Zoltán Pro Theatro díjas színművészek is segítettek.
/ 2009.04.21. 08:25:51 |

Egy év alatt 243 kóborkutyát fogtak be Székesfehérváron

Székesfehérváron az elmúlt évben 243 kóbor kutyát fogott be a város területén élő állat mentést végző Alpha-Vet. A kutyák közül 46 két héten belül visszakerült eredeti gazdájához, a többieknek pedig új gazdát próbálnak találni. Április 20-ig 133 négylábú talált gazdára az Alpha Segítő Kéz Alapítvány segítségével. Molnár Tamásné állatvédelmi referens elmondta, hogy a megye több településén végeznek állatmentési feladatot, így havonta 70 eb kerül be az ASKA menhelyére. Az elkóborolt állatok begyűjtéséről itt olvashat bővebben!
/ 2009.04.21. 06:09:40 |

Székesfehérváron is megrendezi a kereskedelmi és iparkamara az Első Európai KKV hetet

 A megújuló energia, mint a régió gazdasági húzóágazata címmel tartottak sajtótájékoztatót hétfőn a Gazdaság Házában. A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a május második hetében tervezett Első Európai Kis- és Középvállalkozói Hétre is felhívta gazdasági társaságok figyelmét. Olyan programokat szerveznek, melyek a piacnyitását segíthetik a helyi vállalkozásoknak. Külön felhívták a vállalkozások figyelmét az erdélyi kapcsolatokra is.
/ 2009.04.21. 06:08:23 |

Május 15-ig lehet pályázni az Ifjúsági Alapra - nyári táborokat is támogatnak

 A Civilkapcsolatok Bizottságának pályázatairól tartott sajtótájékoztatót a testület elnöke Juhász László a Városházán. Múlt hét pénteken döntöttek azokról a támogatásra javasolt szervezetekről, melyek önkormányzati feladatokat látnak majd el és kiírták az Ifjúsági Alap pályázatot is, amire május 15-ig jelentkezhetnek fehérvári civil szervezetek.
 A pályázati felhívás ITT érhető el!
/ 2009.04.21. 00:29:35 |

Jelentős az érdeklődés a BMF székesfehérvári képzései iránt

A Budapesti Műszaki Főiskola három kara kínál képzéseket Székesfehérváron. Perlaki Andrea, a BMF Székesfehérvári Regionális Oktatási és Innovációs Központjának tanulmányi osztályvezetője elmondta, jelentős érdeklődés mutatkozik a Kandó Kálmán Főiskolai Kar, a Neumann János Informatikai Kar és Keleti Károly Gazdasági Kar képzései iránt is. Perlaki Andrea tanulmányi osztályvezető elmondta, hogy a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar villamosmérnök szakára 100 fő jelentkezett az államilag finanszírozott képzésre Székesfehérvárra.
 
/ 2009.04.20. 11:46:27 |

Kereskedelmi kapcsolatokról tárgyalt Fehérváron a srí lankai delegáció

Tizenkét fős srí lankai delegációt fogadott ma a Városházán dr. Csapó Csilla alpolgármester. Az üzletemberek elsőként fehérvári ipari parkokat kerestek fel, ezt követően tettek látogatásta a városi önkormányzatnál. A delegációt vezető Jeevani Siriwardena elmondta, a látogatás legfontosabb célja a kereskedelemi kapcsolatok fejlesztése a két ország között. Srí Lanka a hagyományok mellett nagy hangsúlyt fektetnek az innovatív beruházásokra, például a robottechnika is rohamos fejlődésnek indult az utóbbi években.
/ 2009.04.20. 11:28:54 |

Parkgondozásra hívja a VÁLASZ a fehérváriakat a Föld Napján

A Palotavárosi park megtisztítását tűzte ki feladatul a Városunk Lakóiért Szövetség a Föld Napja alkalmából. A civil szervezet az érintett lakóterületen élőkkel, és az itt működő civil szervezetekkel, valamint a Tolnai Utcai Általános Iskola és a Teleki Blanka Általános Iskola tanulóinak bevonásával végzi majd el a munkát. Az akció időpontja 2009. április 21-én délután 15.00-17.00.
/ 2009.04.20. 07:48:26 |

Lukács maratonnal készül a Föld napjára a Szabadművelődés Háza

 Lukács-maraton a Föld napja alkalmából címmel rendezik meg a Szabadművelődés Házában a Mindent Tudás Főiskolájának következő előadását. Zöld-ségek avagy környezetünk védelme és támadása illetve az Az Ember jövője a Földön és a Földön kívül címmel Dr Lukács Béla fizikus tart előadást szombaton délután háromkor.

/ 2009.04.20. 07:28:18 |

Tartsa be a sebességhatárokat - a rendőrség minden fellelhető traffipaxot működtet szerdáig

 Háromnapos, országos közlekedésbiztonsági akciót tartanak hétfőtől szerdáig, hogy kiszűrjék a gyorshajtókat - közölte a rendőrség. Székesfehérváron a rendőrség az összes sebességmérő műszerét működteti hétfőn, kedden és szerdán. Nem csak álló, hanem mozgó járműből is mérik majd az autók sebességét. Az akció indoka, hogy a sebességtúllépés Magyarországon a legelterjedtebb szabálysértés és a legfőbb baleseti ok.