-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Tovább tartanak nyitva a temetők - számos intézkedéssel segíti az emlékezőket a Városgondnokság
Mindenszentek és Halottak Napja alkalmából, a megemlékezések nyugodt, békés és kegyeletteljes lebonyolítása érdekében több intézkedést is hozott a Városgondnokság a székesfehérvári önkormányzat fenntartásában lévő temetőkertekre vonatkozóan. Változott a temetők nyitvatartása, október 30-ig 7 órától 19 óráig látogathatók, október 31-től november 2-ig pedig csak az utolsó megemlékező távozását követően zárnak a temetők. Az ökumenikus szertartás november 1-én 17 órai kezdettel lesz a Béla úti köztemetőben.
2009.10.29. 04:50 |
Mindenszentek és Halottak Napja alkalmából, a megemlékezések nyugodt, békés és kegyeletteljes lebonyolítása érdekében több intézkedést is hozott a Városgondnokság a székesfehérvári önkormányzat fenntartásában lévő temetőkertekre vonatkozóan. Változott a temetők nyitvatartása, október 30-ig 7 órától 19 óráig látogathatók, október 31.-től november 2-ig pedig csak az utolsó megemlékező távozását követően zárnak a temetők. Az ökumenikus szertartás november 1-én 17 órai kezdettel lesz a Béla úti köztemetőben.
Október 27-én lakossági felhasználásra, korlátozott mennyiségben kőzúzalékot helyeznek ki a temetőkertekbe, a kiszállítások reggel 7 órától folyamatosan 17 óráig tartanak. A temetőkön belüli munkavégzés - kivételt képez az üzemzavar elhárítása - október 29-től november 2-ig tilos.
A megnövekedett gyalogosforgalom miatt a Béla úti köztemetőbe november 1-én még az engedéllyel rendelkezők számára is tilos gépjárművel behajtani. Október 31-én azonban nem kell behajtási engedélyt váltania a mozgáskorlátozottaknak, valamint idős, beteg embereknek.
A megnövekedett gyalogosforgalom miatt a Béla úti köztemetőbe november 1-én még az engedéllyel rendelkezők számára is tilos gépjárművel behajtani. Október 31-én azonban nem kell behajtási engedélyt váltania a mozgáskorlátozottaknak, valamint idős, beteg embereknek.
A Béla úti köztemető személyi portáján elhelyezett sírhelynyilvántartó könyvek segítik a megemlékezőket temetőben nyugvó hozzátartozóik sírhelyének megkeresésében, továbbá a 2005-ben felállított kopjafánál emlékezhetnek meg a látogatók távol nyugvó szeretteikről.
A temetőkertek nyugalmát, az általános rendet a rendőrség mellett a Városi Polgárőrség, valamint egy megbízott őrző-védő vállalkozás biztosítja, továbbá a Városgondnokság munkatársai is rendelkezésre állnak a Béla úti köztemető teherportáján, illetve a személyi portánál.