-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Hahó! Rémiszt itt valaki?
„...Amikor a felnőttek leoltják a gyerekszoba lámpáját, a szekrényből szörnyek bújnak elő, hogy ijesztgessék a kicsiket. Ezt minden gyerek tudja...” Azt viszont kevesebben sejtik, micsoda jó móka beöltözni szellemnek, vámpírnak, boszorkánynak, bármiféle szörnyszülöttnek – ha csak egyetlen éjszakára is – és közösen elűzni a rémálmok rémlényeit a töklámpások fénye mellett forraltborozva, teázgatva, zsíros kenyeret majszolva.
2009.10.27. 21:10 |
„...Amikor a felnőttek leoltják a gyerekszoba lámpáját, a szekrényből szörnyek bújnak elő, hogy ijesztgessék a kicsiket. Ezt minden gyerek tudja...” Azt viszont kevesebben sejtik, micsoda jó móka beöltözni szellemnek, vámpírnak, boszorkánynak, bármiféle szörnyszülöttnek – ha csak egyetlen éjszakára is – és közösen elűzni a rémálmok rémlényeit a töklámpások fénye mellett forraltborozva, teázgatva, zsíros kenyeret majszolva.
A SZÉNA Egyesület október 30-án 15 órától megfagyásig Halloween napi bulit rendez a Családok „Rémséges” Ligetében, avagy a Bátky utcai játszótéren. A bátrabbak mehetnek jelmezben, vagy feketében. Aki tud, vigyen magával szemceruzát, rúzst, hintőport, hajlakkot, lepedőt, fésűt, tököt. Minden mást az egyesület biztosít: lesz eszem-iszom - támogatói jegyek ellenében - , rengeteg mécses és fáklya, tökfaragás és természetesen az elmaradhatatlan cukorkagyűjtés a gyermekeknek, amit szórakoztató játékok során érdemelhetnek ki.
A SZÉNA Egyesület október 30-án 15 órától megfagyásig Halloween napi bulit rendez a Családok „Rémséges” Ligetében, avagy a Bátky utcai játszótéren. A bátrabbak mehetnek jelmezben, vagy feketében. Aki tud, vigyen magával szemceruzát, rúzst, hintőport, hajlakkot, lepedőt, fésűt, tököt. Minden mást az egyesület biztosít: lesz eszem-iszom - támogatói jegyek ellenében - , rengeteg mécses és fáklya, tökfaragás és természetesen az elmaradhatatlan cukorkagyűjtés a gyermekeknek, amit szórakoztató játékok során érdemelhetnek ki.