Hírek


/ 2009.04.29. 17:16:38 |

Városi Szolgáltatóház kialakításáról tárgyalt az ideiglenes bizottság

Első ülését tartotta ma a Városi Szolgáltatóház Kialakításának Lehetőségeit Vizsgáló Ideiglenes Bizottság. A közgyűlés múlt csütörtöki ülésén egyhangúlag döntött a ideiglenes bizottság létrehozásáról, amelynek elnöke Vargha Tamás, alelnöke pedig Orosz István lett. "Szeretnénk, ha azok a városházi szolgáltatások, amelyek jelenleg elszórva találhatók a történelmi belvárosban, kulturált szolgáltatóházba kerülnének" - emelte ki Vargha Tamás.
/ 2009.04.29. 13:01:05 |

Újra itt a Florália - a tavaszt köszöntik Gorsiumban


 Flora temploma felszentelésének ünnepe (Kr.e. 238) minden évben a tavasz köszöntése az antik Rómában. Gorsiumban az antik ünnep időszakának (április 28 – május 3) megfelelően a látogatási szezon nyitása. Az idei Floralián színes, érdekes családi programokkal várja a látogatókat.
/ 2009.04.29. 12:38:48 |

Autóval érdemes elkerülni pénteken a Zichy-liget környékét

 A rendezvények ideje alatt, 2009. április 30. 23.oo órától 2009. május 1. 23.oo óráig lezárásra kerül a Mészöly Géza utca Ligetsor – Zichy liget közötti szakasza, a Zichy ligeti utak, valamint a Szabadság harcos út Mátyás király krt. – Mészöly Géza utca közötti szakasza. Továbbá ezeken a területeken fenti időszakban parkolási tilalmat vezetnek be. A szervezők kérik a Tisztelt lakókat, gépjárművezetőket, hogy a rendezvény ideje alatt gépjárműveiket a rendezvény területén kívül eső részeken helyezzék el.
/ 2009.04.29. 09:40:55 |

Újdonságok az idei Fehérvári Majálison

Brájer Éva, a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke és Kiss Dorottya, A Szabadművelődés Háza igazgatója közös tájékoztatón ismertette a Fehérvári Majális programjait. A Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke kiemelte, hogy a korábbi évekhez képest több fehérvári hagyományőrző civil szervezet vesz részt a programsorozatban. "Újdonság" lehet az is, hogy idén "pártok nélküli majálist" képzeltek el a szervezők. "Nem szeretnénk pártok logóival díszített lufikat látni a gyerekek kezében, azt szeretnénk, ha ez a rendezvény nem szétvinne, hanem összehozna." - emelte ki Brájer Éva. 
 
/ 2009.04.29. 07:35:59 |

Bringázz Te is munkába! - aki nevez biztosan nyer

 A Bringázz a Munkába! akció fő célja, hogy népszerűsítse a kerékpározást és felhívja a figyelmet a fenntartható városi közlekedés kialakításának fontosságára. Bárki benevezhet az országos akcióba egyénileg, vagy csoportosan. Az április 6. és május 8. közötti időszakban legalább nyolcszor kell bringával munkába menni: aki így tesz, garantált ajándékot kap és az a cég, illetve kar, egyetem nyer a versenyben, ahol a legnagyobb a kerékpárosok aránya.
/ 2009.04.29. 07:22:57 |

Forgalomkorlátozás a szombati ballagás miatt

 Május 2-án, szombaton 9 órakor rendezik meg a Városi ballagást a Városház téren. Az eseményen valamennyi székesfehérvári középfokú intézmény idén érettségiző diák részt vesz. Az ünnepséghez kapcsolódóan a Belváros több pontján (Ady E. u., Jókai u., Oskola u., Arany J. u., Kossuth u., Petőfi S. u., Szent István tér) 8 és 10 óra között forgalomkorlátozás lesz.
/ 2009.04.28. 18:49:08 |

"60 watt - a háztartási gépek nagy generációja" - kiállítás az Alumíniumipari Múzeumban

 „60 watt – a háztartási gépek nagy generációja” címmel nyílt technikatörténeti tárlat a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum kiállítási anyagából a Magyar Alumíniumipari Múzeumban. Az 1968-ból való sajátos válogatás a kor tárgykultúráján keresztül ad betekintést az akkori mindennapokba.
/ 2009.04.28. 12:47:43 |

Miről szól a város múlt héten elfogadott informatikai stratégiája

 Az áprilisi közgyűlésen elfogadták a város informatikai stratégiáját, melyből kiderült, hogy kevesen használják az e-önkormányzat rendszert Székesfehérváron, azonban sokan töltenek le űrlapokat a fehervar.hu-ról. Az Internet elérés és a hajlandóság megvan az ügyfelekben, hogy online intézzék ügyeiket, a problémát az elektronikus ügyintézés megvalósításában kell keresni – mondja Orosz István a Városi Szolgáltatások Bizottságának elnöke.
/ 2009.04.28. 08:23:42 |

Székesfehérváron is lesz "Fülemülék éjszakája"

Várják a természet- és zenebarátokat, a városi madarászokat a Fülemülék Éjszakájára, mely egy évente megrendezésre kerülő országos eseménysorozat. A rendezvényhez idén 38 helyszín csatlakozott, így 35 vidéki és 3 budapesti terepen lesz lehetőség képzett madarászokkal meghallgatni a fülemülék koncertjét. Székesfehérváron a Csitári-kútnál lesz a találkozó május 9-én, 19:30-kor. A túra a Vidámparki tó partján kerül megrendezésre.
 
/ 2009.04.28. 07:20:53 |

Bajnok lett az Albacomp U20-as csapata

 Az U20-as korosztály zalaegerszegi döntőjében az Albacomp együttese küzdelmes mérkőzésen 78-73-ra nyert a házigazda ZTE ellen és így elhódította a bajnoki trófeát. A több A-csoportos játékost is felvonultató találkozó legjobbja az élvonal egyik legjobb fiatal játékosa, Hanga Ádám volt, aki 29 ponttal vezette győzelemre a székesfehérváriakat. Tovább az Albacomp oldalára!