Továbbjutott a Videoton a Magyar Kupában

A fehérváriak megnyugtató – három gólos – előny tudatában léphettek pályára ma este Pápán és egy nem túl látványos mérkőzésen hozta is a kötelezőt a Vidi. A továbbjutás már a párharc első mérkőzésén eldőlt Székesfehérváron, és nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy a jobbik csapat jutott tovább. Pápa - Videoton 0-0.

2009.10.28. 20:20 |

Azonnal a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a hazai együttes, akik már az első percekben csökkenthették volna hátrányukat, ám Sebők eszén nem sikerült túljárniuk. A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, de gólt nem, csupán helyzeteket láthatott a publikum.

Fordulás után egyre többet birtokolta a labdát a Vidi. A szurkolók nagy örömére pályára lépett első tétmérkőzésén Farkas II. Balázs, illetve hosszú sérülése után Dvéri Zsolt is lehetőséget kapott. A 71. percig kellett várni az első igazi gólhelyzetre, ekkor Alison adott parádés labdát Sitkunak, aki 10 méterről a kivetődő kapusba lőtte a labdát. A 80. percben a többet támadó hazai csapat előbb kapufát szerzett, majd nem sokkal később egy érvénytelen gólt is – Gyömbér sípszó előtt rúgta szabadrúgásból Sebők kapujába a labdát, miközben a fehérvári hálóőr még a sorfalat igazítgatta.