Hírek


/ 2010.04.15. 16:39:02 |

Hárommillió regisztrációs jegyet adtak ki márciusban

Március folyamán a MÁV-START, a GYSEV és a Volán-társaságok járataira összesen több mint hárommillió darab regisztrációs jegyet adtak ki. Az ingyenes utazást felmérő jegyek 85-90 százalékát a 65 év felettiek váltották ki, az utazók döntően 20 kilométernél rövidebb távolságra kérték a regisztrációs jegyeket a vonaton, illetve a buszokon. Az összes kiadott jegynek 15-20 százaléka volt regisztrációs jegy.
/ 2010.04.15. 15:58:00 |

Babaruhabörze lesz vasárnap a Vízivárosi Iskolában

 Április 18-án, vasárnap az Esélyek Háza ismét megrendezi a használt, de még jó állapotú baba- és kisgyermek-holmik adás-vételét, illetve csereberéjét a Vízivárosi Általános Iskolában. A programhoz több más szolgáltatás is kapcsolódik, az ingyenes játszóháztól kezdve az ugyancsak térítésmentes személyi jövedelemadóval kapcsolatos tanácsadásig.
/ 2010.04.15. 14:55:23 |

Zöld közlekedés - Blagoevgradból érkezett delegációt fogadtak a Városházán

 “Zöld közlekedés – bevezetés a fenntartható közlekedésbe tapasztalatok és jó példák cseréjén keresztül” című EU-s projekt keretén belül Blagoevgradból érkezett küldöttséget fogadtak a Városházán. A programban, melynek célja a zöld közlekedés népszerűsítése egy magyar és egy bolgár civil szervezet vesz részt. Az Európai Regionális Fejlesztési Alap által finanszírozott program keretében a bolgár delegáció négy napot tölt Székesfehérváron.
/ 2010.04.15. 14:38:49 |

Véget ért a távfűtési szezon - sok helyen tovább kérik még a fűtést

 Véget ért a fűtési szezon Székesfehérváron. Csak azokban a társasházakban lesz távfűtés, ahol ezt megrendelik. A távhőszolgáltató erre lehetőséget is biztosít, így a hűvösebb napokon – ha a társasházak vagy intézmények megrendelik – újra meleg lehet a radiátor. A fűtésszezon utolsó napján egyébként a fogyasztók 20-25%-a már megrendelte a hosszabbítást. A fűtést a közös képviselő vagy a fűtési megbízott igényelheti a társasház nevében.
/ 2010.04.15. 14:16:32 |

Isten veled, Tóni bácsi - In memoriam Sobor Antal (1933-2010)

 Elhunyt Sobor Antal tanár, író és festőművész. Székesfehérvár, és Fejér megye díszpolgárát hosszan tartó betegség után, életének 78. életévében érte a halál. Székesfehérváron született 1933-ban. Itt járt középiskolába, majd az ELTE Bölcsészettudományi Karának elvégzését követően visszatért szülővárosába tanítani. 1971-től nyugdíjazásáig a Vasvári Pál Gimnázium és Szakközépiskola tanára volt. Sobor Antalt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata saját halottjának tekinti - adta hírül közleményében a város polgármestere.
/ 2010.04.15. 09:33:45 |

Tovább zuhant az építőipar teljesítménye Magyarországon

Az építőipari termelés volumene 2010 februárjában mind kiigazítatlan adatok szerint, mind munkanap- tényezővel korrigálva 10,1 százalékkal csökkent a 2009. februárihoz képest, szezonálisan kiigazítva pedig, a januári 11 százalékos visszaesést követően februárban 6 százalékkal nőtt az előző havihoz viszonyítva − közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
/ 2010.04.15. 08:35:05 |

Holnap kezdődik Fehérváron a Magyar Kupa négyes döntője

 Péntektől Székesfehérvár ad otthont idén a férfi kosárlabda Sport & Media Magyar Kupa négyes döntőjének. Bombaerős mezőny sorakozik fel az ARÉV Sportcsarnokban. Az Albacomp mellett a Zalakerámia ZTE, a Falco KC Szombathely, valamint a Soproni KC verekedte be magát a Final Fourba. A mérkőzések mellett fellépők is színesítik a programot: a Himnuszt Sebestyén Márta énekli majd el, de tánccsoportok is szórakoztatják a várhatóan szép számú közönséget.
/ 2010.04.15. 08:11:10 |

A rendőrség előtt tekertek - bent folytatták a konzultációt...

 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság épületének ablakából vette észre egy közlekedési helyszínelő, hogy az utcában egy parkoló Suzukiban fiatalok cigit sodornak, majd azt elszívják. A rendőr ekkor lement a kapitányság hátsó kapujához, majd ellenőrzés alá vonta a kocsiban tartózkodó három huszonéves fiatalt, akik ekkor megpróbálták a növényi törmeléket elrejteni.
/ 2010.04.14. 15:38:01 |

Ehet, nem ehet - hozzátáplálási megállók

 Természetes, hogy minden szülő egészséges, boldog és kiegyensúlyozott felnőttkort kíván gyermekének. Az egyik fontos állomása az egészséges felőttkornak, a hozzátáplálás. Ma már számos kutatás bebizonyította: egyáltalán nem mindegy, mikortól, mennyit és mit adunk babánknak.
/ 2010.04.14. 15:13:34 |

Kik a legAKTÍVabbak a Kossuth Iskolában?

 Az Alba Regia Atlétikai Klub, AKTIV (Atlétikai Kiválasztó, Tehetségkutató Iskolai Verseny) első versenyét tartották szerdán a Kossuth Lajos Általános Iskolában. Reggeltől kora délutánig folyamatosan versenyeztek az évfolyamok osztályai a legAKTIVabb címért. A pörgős, rövid, de az atlétikai versenyszámok legfontosabb elemeit tartalmazó színes gyakorlatokat nagy kedvvel és lelkesedéssel hajtották végre a gyerekek.