Hírek
-
Gyertyagyújtással és néma főhajtással emlékeztek a lengyel tragédiára Fehérváron
Hétfőn este néma főhajtással emlékeztek Székesfehérváron a Petőfi Sándor utcában a repülőgép balesetben elhunyt Lech Kaczynski lengyel elnökre és a tragédia többi áldozatára. A megemlékezést Vargha Tamás tanácsnok kezdeményezte, melyen a helyi lengyel közösség számos képviselője, Spányi Antal megyéspüspök, dr. Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és dr. Cser-Palkovics András frakcióvezető mellett az Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnoka Benkő Tibor altábornagy is néma főhajtással emlékezett a tragédiára.
2010.04.13. 10:46:38 -
Egy faház égett le Székesfehérváron a Kőrösi utcában
Székesfehérváron a Kőrösi utcában lévő zártkertekben egy faház gyulladt ki. A tűzben két PB-gázpalack felrobbant. Az égő épületben pedig egy kutya is bentégett. A tűzoltók kiérkezésekor a körülbelül 3x4 méter alapterületű faház lángokban állt. Az oltási munkálatok közben két felrobbant PB-gázpalack maradványait találták meg a tűzoltók.
2010.04.13. 09:58:18 -
Gyermeke anyját ütötte az Okmányirodánál
Zaklatás, valamint könnyű testi sértés elkövetése miatt indult büntetőeljárás egy 45 éves fehérvári férfi ellen a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon. A fehérvári nyomozók azzal gyanúsítják, hogy hétfőn dél körül a fehérvári Okmányiroda előtt életveszélyesen megfenyegette gyermeke édesanyját, majd megütötte a fejét, melynek során a nő nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett. A férfit a Forrónyom még az éjszaka folyamán gyanúsítottként hallgatta ki.
2010.04.13. 09:48:38 -
Leégett egy faház a Kőrösi utcában
Tűzesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat hétfőn kora este. Székesfehérváron a Kőrösi utcában lévő zártkertekben egy faház gyulladt ki. A tűzben két PB-gázpalack felrobbant. Az égő épületben egy kutya elpusztult.
2010.04.13. 09:48:17 -
Bledben szerepelt és tornát nyert a Sapa Fehérvár kölyökcsapata
A hétvégén Bledben szerepelt a Sapa Fehérvár kölyökcsapata, és kitett magáért az igen erős mezőnyben: aranyéremmel térhetett haza. Szongoth Kristóf tanítványai az első napon leiskolázták a szerb NS Stars csapatát (13-0), majd kétvállra fektették a horvát Mladost együttesét is (3-2). Ezzel biztosították helyüket a negyeddöntőben, ahol a szlovén Bledet valósággal lelépték a fiúk (8-0). A kölyökcsapat szépen búcsúzott mesterétől, Szongoth Kristóftól, aki egy jól felkészített és sokra hivatott társaságot ad át utódjának, Kercsó Árpádnak.
2010.04.13. 09:39:57