-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Laptopot kapnak a Németh László Általános Iskola és a Kossuth Iskola tanulói
A „Tanulói laptop program Székesfehérváron” projekt nyitórendezvényét tartották szerdán a Hiemer házban. A program keretében 324 db tanulói és 15 db tanári laptop beszerzése történik meg és egy hálózatkiépítés is megvalósul. A számítástechnikai eszközök a székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola és a Németh László Általános Iskola oktatási feltételeit erősítik.
2010.12.08. 15:34 |
A „Tanulói laptop program Székesfehérváron” projekt nyitórendezvényét tartották szerdán a Hiemer házban. A program keretében 324 db tanulói és 15 db tanári laptop beszerzése történik meg és egy hálózatkiépítés is megvalósul. A számítástechnikai eszközök a székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola és a Németh László Általános Iskola oktatás feltételeit erősítik.

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata „Tanulói laptop program Székesfehérváron” című kiemelt projekttel, a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében 42,2 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült. A Németh László Általános Iskolába 162 laptop és 6 tanári gép kerül, a Kossuth Lajos Általános Iskola szintén 162 laptopot és 9 tanári gépet kap. A Kossuth Iskola igazgatóhelyettese elmondta, hogy ez nagy segítséget jelent az egyéni tanulási képességek fejlesztésében, ugyanis korábban mindössze 15-20 számítógépet tudtak használni.
A gépeken operációs rendszer és irodai alkalmazások is telepítve vannak, valamint beállították a sulinet tudásbázis linkjeit is. Az eszközök működtetéséhez szükséges hálózati elemek kiépítését a közbeszerzési eljárás nyertes szállítója, az ICT Systems Zrt. vállalta.
Székesfehérvár polgármestere a tanulói laptop programról elmondta, hogy a gyermekeket és tanáraikat is támogatja a projekt, amelynek keretében megkapják az intézmények a mai információs társadalmunkban a tudás átadásához megkerülhetetlen számítástechnikai eszközöket. „Két fehérvári oktatási intézmény jut ahhoz a lehetőséghez, hogy 100%-os támogatást követően tanulói laptopokhoz juthatnak. Nemcsak az eszközök, hanem a hálózatépítés is nélkülözhetetlen, ezért külön öröm, hogy erre is lehetőséget nyújt a projekt.” - tette hozzá Cser-Palkovics András polgármester.
