Hírek
-
Látogatás a drezdai hivatásos tűzoltóságon
A székesfehérvári tűzoltók baráti látogatáson vettek részt június 26-án, szombaton Drezda egyik hivatásos tűzoltóságán. A félmillió lakosú német városban jelenleg négy állomás van, ezek közül az egyiket most bővítik, egyebek közt egy hatvan beállásos szertárral. A németországi tűz- és polgári védelmi feladatokat ellátó tűzoltóság feladata az ember- és állatmentés, balesetek műszaki mentése, a tűzvédelem és a tűzmegelőzés mellett a környezeti veszélyek és a nagy vízkárok elhárítása, valamint a sürgősségi mentés és betegszállítás.
2010.06.28. 14:56:40 -
Lakossági fórum a Maroshegyen a veszprémi vasút felújításáról
Brájer Éva, Maroshegy (19. számú választókörzet) önkormányzati képviselője június 30-án (szerdán) 17.30 órakor lakossági fórumot tart a Gárdonyi Géza Művelődési Házban a veszprémi vasútvonal fejlesztéséről és bővítéséről. A téma fontosságára tekintettel kérik, hogy az érintett utcák lakói feltétlenül vegyenek részt a fórumon!
2010.06.28. 13:36:03 -
Az ÁSZ tisztségviselőiről szavaz ma az Országgyűlés
Az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökét választja meg mai ülésén az Országgyűlés, amely dönt a médiacsomag két eleméről, valamint a családi pótléknak a gyermek iskolába járatásához kötéséről szóló javaslatról. A képviselők ma döntenek a Sólyom László államfő által megfontolásra visszaküldött, az alkotmánybírák választásával összefüggő törvényjavaslatokról is.
2010.06.28. 10:36:46 -
15 napig kérhető számla a parkolójegyekről
Székesfehérvár Városgondnok- ságának tájékoztatása szerint az ügyfélszolgálaton 2010. július 1-jét követően a parkolási jegyekről, az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII számú törvény 163. §-ának előírása alapján, legkésőbb a szolgáltatás igénybevételét követő 15. napig tudnak névre szóló számlát kiállítani. Megértésüket köszönjük!
2010.06.28. 09:42:43 -
A héten már a Sütő utcában is parkolójegyet kell váltani
Július 5-től a Sütő utca is a fizető parkolási övezetbe tartozik Székesfehérváron. Múlt héten a Városgondnokság három parkoló automatát telepített az utcába, ami az ún. sárga zónába tartozik. Márkus Tibor a Városgondnokság parkolási csoportvezetője felhívta a figyelmet, hogy az utcában élőknek lakásonként kettő parkolóbérlet váltható darabonként 700 Forintért. A székesfehérvári parkolási rendszerről ITT olvashat bővebben!
2010.06.28. 09:39:52