Befejeződött a Jégcsarnok hűtési, fűtési rendszerének felújítása

 Befejeződött az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok hűtési, fűtési rendszerének felújítása. Dr. Cser-Palkovics András polgármester ünnepélyes szalagátvágással hivatalosan is átadta a korszerűsített Jégcsarnokot. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató a beruházás átadásáról tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy energiatakarékos, a környezetszennyezést jelentős mértékben csökkentő, megújuló energiaforrást hasznosító rendszert építettek be.
2010.12.09. 06:41 |
 Befejeződött az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok hűtési, fűtési rendszerének felújítása.  Az európai uniós pályázaton nyert, vissza nem térítendő támogatásnak köszönhetően idén júliusban indultak a csarnok korszerűsítési munkálatai. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató a beruházás átadásáról tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy energiatakarékos, a környezetszennyezést jelentős mértékben csökkentő, megújuló energiaforrást hasznosító rendszert építettek be.
 
 Székesfehérvár Önkormányzata „Székesfehérvár, ALBA VOLÁN SC Jégcsarnok korszerűsítése és energiaracionalizálása megújuló energiahasznosítással” címen pályázatot nyújtott be az Új Magyarország Fejlesztési Terv Környezet és Energia Operatív Program (KEOP4.1.0/2009) pályázati felhívásra. Az Energia Központ Nonprofit Kft. a beruházást 85.430.210,- Ft támogatásban részesítette, amely a kivitelezési költség 50%-a.
 Szerdán délután két órakor Dr. Cser-Palkovics András polgármester ünnepélyes szalagátvágással hivatalosan is átadta a korszerűsített Jégcsarnokot. A polgármester örömét fejezte ki a felújítással kapcsolatban: „Egy kicsivel megint jobb fehérvárinak lenni! Mától ismét jobban érezhetjük magunkat, ha belépünk az ajtón. Mostantól talán hangosabban szól a „Hajrá Volán” az állóhelyek irányából, s a korong is egy kicsit gyorsabban száll. Az ilyen apró lépések állnak össze aztán hatalmas ugrássá, az öröm apró pillanatai állnak össze igaz nevetéssé."
 
 Ocskay Gábor beszámolt arról, hogy a jégcsarnok légtechnikai rendszerének korszerű kiépítését a csarnok szerkezetének állagmegóvása és az egészséges levegő biztosítása is szükségessé tette. Ezt a légtérben lévő párás levegő szárításával és elszívásával oldják meg. A kiépített rendszer egyben a csarnok páramentesítését is biztosítja.
 
 Kiss Zoltán, a kivitelező ELKÁ Épületgépész Kft. igazgatója hozzátette, a beruházás célja az energiatakarékos, megújuló energiaforrást felhasználó, korszerű, a versenysport számára is megfelelő minőségű jégfelület előállítása és fenntartása a melegebb hónapokban is.
 
 A projekt során telepítésre kerülő talajhőszondák a gépészeti berendezésekkel, valamint a légtechnikai rendszer speciális befúvó szerkezetével megújuló energiaforrásból biztosítja a csarnok szárító téli fűtését, nyári hűtését.
 
 A nézőtéri légellátás kétfokozatú hűtő-fűtő rendszerrel, valamint a csarnok belső felületeinek páralecsapódását megakadályozó hűtő-fűtő szárító légtechnika rendszerrel valósult meg.
A tetőesőztető-rendszer a meleg időszakban a napsugárzás melegítő hatásait csökkenti majd.
 

Városfejlesztés

  1. Hálózatfejlesztési nagyprojektek

    Két, Fejér megyét is érintő villamosenergia-hálózati fejlesztési projekt megvalósításával kapcsolatban tartanak online nyilvános konzultációt június 23-án. A Danube InGrid és a Selena projekt is a biztonságosabb, rugalmasabb áramellátást és a megújuló alapú áramtermelés hálózati integrációját segíti.

    2026.06.17.
  2. A vízvezeték cseréjével kezdődik a Nagyszombati út felújítása

    A kivitelező megkezdi a Nagyszombati utca felújításának első ütemét. Az ivóvízvezeték-hálózat átépítése a Zsolnai út – Aranybulla sétány közötti szakaszon, az úttest melletti zöldterületen zajlik. Ehhez kapcsolódóan félpályás forgalomkorlátozást vezetnek be, amelyet minden délután elbontanak, azaz csak a munkavégzés tényleges időtartamában kell a lezárással számolniuk a közlekedőknek.

    2026.06.09.
  3. A remény otthona

    Új helyszínen, a Szent Kristóf Plébánia épületében folytatja segítő-támogató tevékenységét a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia. A megújult maroshegyi épületben működik mostantól a nappali intézmény és a közösségi ellátás, amelyek a Móri útról költöztek át, valamint itt kapott helyet a közösségi szolgálat is. Az új épületet pénteken ünnepélyes keretek között avatták fel.

    2026.06.05.
  4. Új rámpa az otthonban

    y Új rámpa segíti az akadálymentes közlekedést a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Feketehegy-Szárazréti Idősek Otthonában. A bruttó 11 millió forintból elkészült beruházás eredményeként a mozgáskorlátozottak az eddiginél sokkal könnyebben, akár önállóan is ki tudnak jutni az intézmény udvarára, ami jelentősen javítja az életminőségüket, a mindennapjaikat.

    2026.06.03.