Hírek
-
Fussunk, hogy segíthessünk - Székesfehérvár - Ónod, augusztus 13-15
Jótékonysági futást szerveznek augusztus 13 és 15 között Székesfehérvártól Ónodig az árvízkárosultak megsegítéséért. A szervező Lajkó Csaba ultrafutó, aki a magyar hosszútávfutás élmezőnyébe tartozik azt tűzte ki célul, hogy az út során többen csatlakoznak majd a futáshoz és adományaikkal segítik a Sajó menti község kárainak enyhítését.
2010.07.21. 08:34:18 -
Oroszlányban egy bányató alján találták meg a Zenélőket
Megtalálták a két hete eltűnt székesfehérvári szoborcsoport, a Zenélők maradványait egy oroszlányi bányatóban - hangzott el a Fehérvár Televízió Híradójában. A Zenélők szobor több mint negyven éve állt a volt Ybl Miklós Általános Iskola előtt. R. Kiss Lenke bronzszoborcsoportját ismeretlenek lopták el a július 7-ére virradó éjszaka. A Kamikaze Búvár Baráti Kör tagjai mintegy két órás kutatás után bukkantak rá a szobordarabokra. A cikkben VIDEÓ található!
2010.07.20. 21:33:37 -
Chorley-ba utaznak a fehérvári cserkészek
A Magyar Cserkészszövetség IV. kerületének néhány tagja július végén utazik Chorley-ba, Székesfehérvár angliai testvérvárosába egy nemzetközi cserkésztáborba. Ezt megelőzően Jásdon szervezték meg a kerület első nagytáborát, ahová pedig Chorley-ból látogatott el Alan Venn az ottani ifjúságképző vezető tisztje. A vendéget és Hada Tibort, a IV. kerületi csapat elnökét Viniczai Tibor alpolgármester is fogadta a Városházán.
2010.07.20. 16:07:46 -
Székesfehérváron gyártják a Philips 3D televízióját
A Philips székesfehérvári gyárában 3D-s tévékészülékekkel bővül a termelési profil - mondta mondta Benedikt Laux, a holland nagyvállat Kelet-Közép-Európáért felelős vezetője a Világgazdaság keddi számában. Sikerült megtartani gyártói pozícióját a Philips két magyarországi üzemének, a székesfehérvárinak és a Tamásiban működőnek is.
2010.07.20. 07:53:13 -
Virágültetés összefogással a Nyitra ABC parkolójában
Széles körű összefogással vesz részt a Tiszta Virágos és Egészséges Székesfehérvár versenyen az öreghegyi Nyitra ABC. Hétfőn este a Városgondnokságtól kapott kilenc betonládába ültetett virágokat a Székesfehérvári Kertbarát Klub, ősszel pedig bokrokat és fákat is telepítenek a bolt körül megújult parkolóban, amit az Öreghegy két képviselője Östör Annamária és Horváth Miklós Csabaképviselői keretének segítségével tettek rendbe. KÉPGALÉRIA
2010.07.19. 21:27:39