Hírek
-
Fehérvári diákok az ácsteszéri médiatáborban
A média iránt érdeklődő fiataloknak szervezett tábort az egyik fehérvári civil szervezet. A SZITI Egyesület tizennégy olyan középiskolás lányt és fiút lát vendégül, akik később tömegkommunikációval szeretnének foglalkozni. A táborba a Fehérvár Médiacentrum mellett a fehervar.hu szerkesztőségét is meghívták: csütörtökön délután a fiatalok az on-line újságírás alapjaiba is betekintést nyerhettek.
2010.08.26. 13:59:06 -
Árny alatt - interaktív kalandozás a sötétben
Nem látókról szóló kiállítás nyílt az Aszalvölgyi úton a LÁRKE szervezésében. Bárki kipróbálhatja, hogy milyen eligazodni vaksötétben a konyhában, vagy hogyan lehet egy útfeltúrás zajai között eljutni a parkba. Az előtérben pedig megismerkedhetnek a Braille-írással, a látássérülteket segítő eszközökkel, de találkozhatnak okos vakvezető kutyákkal is. A LÁRKE szeretné bemutatni az érdeklődőknek, miként közlekedik, éli hétköznapjait, dolgozik, szórakozik, sportol a látássérült ember.
2010.08.26. 13:30:51 -
Vacka dalokkal kezdődik a X. Aranybulla Művészeti Napok
Színes programokkal várja az érdeklődőket a X. Aranybulla Művészeti Napok az Öreghegyi és Felsővárosi Közösségi Házban. Csütörtökön délután a Vacka Rádióban felcsendülő dalokat előadó Hébe-Hóba Banda lép fel. A zenekar a maga sajátos, fanyar humorával, könnyedén, a gyermek- és felnőtt közönséggel összekacsintva szórakoztat. A meséhez illő zenei anyagot Rutkai Bori, Bujdosó János és Darvas Kristóf komponálták.
2010.08.26. 09:45:01 -
Tó-Borzó - évadnyitó a Szabadművelődés Házában
Tó-Borzó címmel évadköszöntő rendezvényt tart a Szabadművelődés Háza augusztus 29-én, vasárnap 17 órától. A Szabadművelődés Háza és a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tánccsoportja mellett a Zumba Fitness, a Vivante Palánta Színpadi Táncképző Csoport, a Felicita KTSE, a World Dance Tánccsoport és a Campari Juice mutatkozik be.
2010.08.26. 09:28:37 -
Kezdődik a 2010/11-es tanév - igazgatói értekezlet a Városházán
Szeptembertől 54 önkormányzati oktatási intézményben kezdődik meg a 2010/11-es tanév. A városban 43 általános iskolai első osztály indul 991 beiratkozott kisiskolással. A gyereklétszám csökkenő tendenciát mutat, hiszen tavaly 1038 volt az elsősök száma. Középiskolában 1975 diák 71 osztályban kezdi az új tanévet: a gimnáziumokban összesen 13 osztály 413 diákkal, a szakközépiskolákban 37 osztály 1067 diákkal és a szakiskolákban 21 osztály 469 diákkal kezd.
2010.08.26. 09:01:33