Hírek
-
Rendőrök és polgárőrök vigyáznak a gyerekek biztonságára
Az idei tanévben is rendőrök és polgárőrök vigyáznak az iskolába igyekvő gyerekekre a város forgalmasabb kereszteződéseiben, ami szintén „Az iskola rendőre” programhoz tartozik, mely elősegíti a rendőrség által a gyermekek felé irányuló baleset- és bűnmegelőzési tevékenységet. A rendőrség célja, hogy lehetőség szerint minden általános iskolának legyen egy iskola rendőre, aki közvetlen kapcsolatban van az iskola vezetésével, a diákokkal és a szülőkkel.
2010.09.03. 08:13:07 -
Székesfehérváron rendezik a Telenor Kupa nemzetközi jégkorongtornát novemberben
A székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok ad otthont november 12. és 14. között a Telenor Kupa nemzetközi jégkorongtornának - döntött csütörtökön a magyar szövetség elnöksége. A hazai válogatott mellett a két élvonalbeli gárda, az osztrák és a francia, valamint a magyarokkal együtt a jövő áprilisi divízió I-es vb-re készülő japán alakulat lép jégre.
2010.09.03. 06:40:31 -
Akár 100 millió forint hitelhez is juthat egy vállalkozás a Széchenyi Kártya Programmal
Székesfehérvár volt az első állomása a Széchenyi Kártya Program országjáró körútjának. A kis- és középvállalkozások finanszírozásának támogatására a kormány a Széchenyi Kártya Program kibővítéséről döntött, az évek óta sikeresen működő folyószámla hitel mellett 2010. augusztus elseje óta forgóeszköz, 2010. szeptember 1-jétől beruházási hitel felvételére van lehetőség, 2011. január elsejétől pedig - a tervek szerint - indul a pályázaton elnyert forrásokhoz az önerőt biztosító finanszírozás is.
2010.09.02. 18:54:50 -
Ingyenes a belépés a szombati Magyarország - Wales mérkőzésre
Két sorsdöntő Eb-selejtező előtt áll az U21-es magyar válogatott. Róth Antal csapata szeptember 4-én Székesfehérváron fogadja Wales együttesét, míg szeptember 7-én, az Üllői úton a bosnyák válogatottal csap össze. A szövetség szeretné, ha mindkét mérkőzésre minél többen kilátogatnának és szurkolnának a fiataloknak, így a belépés díjtalan lesz. Szeptember 4. szombat, 17.30, Sóstói-stadion: Magyarország – Wales
2010.09.02. 14:19:35 -
467 éve foglalták el a törökök Fehérvárt - emlékműsor a Varkocs szobornál
Szeptember 3-án 15 órától a Vasvári Pál Gimnázium diákjai közös műsort adnak a Varkocs szobornál annak emlékére, hogy Székesfehérvárt 467 éve ezen a napon foglalták el a törökök. A gimnázium hagyományosan, minden évben nyilvános műsort szervez erre az évfordulóra. Céljuk, hogy emléket állítsanak azoknak a hős városvédőknek, akik megpróbálták megakadályozni, hogy bevegye Fehérvárt a török sereg.
2010.09.02. 12:02:34