Hírek


/ 2010.09.02. 11:43:27 |

Felújított szekrénysorok és új beléptető rendszer az uszodában

 Szeptembertől karórás beléptető rendszer működik a Csitáry G. Emil Uszodában, továbbá a pénztárnál kapott karórákkal nyílnak az új öltözőszekrények is. Ugyancsak változás, hogy a ruhatár ingyenes és önkiszolgáló illetve hamarosan egy értékmegőrző szekrény is kerül az aulába. Ferenczy Géza uszodaigazgató arról tájékoztatott, hogy ezeket a fejlesztéseket a tavalyi átszervezésekből eredő maradvány pénzből finanszírozták.
/ 2010.09.01. 19:06:07 |

Tanévnyitó és eredményhírdetés a Kodolányi János Főiskolán

Ünnepélyes keretek között vette kezdetét a 2010/2011-es tanév a Kodolányi János Főiskolán. A szeptember 1-én, Székesfehérváron tartott ünnepség nyitó beszédében Dr. Sárdi Csilla oktatási rektor-helyettes kiemelte, hogy sikeres beiskolázási kampányt zárt a székesfehérvári székhelyű felsőfokú oktatási intézmény, hiszen az összes szakra több mint kétezer hallgató nyert felvételt. A tanévnyitó ünnepségén hirdették ki a „Székesfehérvár gazdaságának fejlesztése a tudásalapú fejlődés lehetőségei" című pályázat eredményét is.
/ 2010.09.01. 18:04:07 |

Hétvégén rendezik az ifj. Ocskay Gábor emléktornát

 Szombaton és vasárnap rendezik meg Székesfehérváron az ifj. Ocskay Gábor emléktornát, amelyen a tavaly szívinfarktusban elhunyt jégkorongozó klubja mellett két osztrák és egy szlovén alakulat vesz részt. Amint a sportoló édesapja, id. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató az eseményt felevezető szerdai sajtótájékoztatón elmondta: a torna egyben főpróbája a jövő héten rajtoló szezonnak.
/ 2010.09.01. 17:55:32 |

Megbontotta a szél a szigetelést a Radnóti Kollégium tetején

 Épület szigetelésének megbomlásához riasztották a székesfehérvári tűzoltókat szerdán délelőtt. Székesfehérváron a Radnóti Kollégium sörház téri épületének oldalán a legfelső szint és a tető között megbomlott és lógott szigetelés. A tűzoltók a tetőről kézzel leszedték a veszélyesen meglazult részeket. Az épület oldalát kordonnal lezárták.
/ 2010.09.01. 14:32:16 |

A Videoton játékosa marad Lencse László

Nem jött létre a Videoton és a görög Kerkyra közötti megállapodás az átigazolási időszak végéig, így Lencse László marad a Videoton játékosa – adta hírül a Videoton hivatalos honlapja. A vidi.hu beszámolója szerint a klub vezetői támogatták volna, hogy Lencse külföldre igazoljon, de az idő rövidsége és a görög csapat feltételei miatt nem jött létre a megállapodás.
/ 2010.09.01. 13:37:31 |

Betonoszlopnak rohant egy Suzuki a Szövetség utcában

 Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat kedden kora este. Székesfehérváron a Szövetség utcában egy Suzuki személygépkocsi betonvillanyoszlopnak rohant. Az autóban ketten utaztak, őket a mentők könnyű sérülésekkel látták el. Az autót a tűzoltók áramtalanították.
 
/ 2010.09.01. 07:34:29 |

Új vezetők mától a megyében és a régióban

 Megszűnt három székesfehérvári székhelyű regionális szervezet vezetőjének megbízatása: kedden dolgozott utoljára Gelencsér József, aki 19 évig vezette a Fejér megyei, illetve a regionális közigazgatási hivatalt, szerdától nyugdíjba vonul. Szeptember 1-jétől, szerdától Balogh Ibolya lemondott a Fejér Megyei Közgyűlés elnöki posztjáról és a közigazgatási hivatal új vezetője lett. Utolsó napját töltötte kedden a regionális munkaügyi központ vezetője is: Zimmermann József előrehozott nyugdíjba vonul.
/ 2010.09.01. 05:11:06 |

Ma reggel becsöngetnek - városi tanévnyitó a Rákócziban

 Kedden délután a szakadó esőben megannyi fehérvári iskola tanévnyitó ünnepsége a tornaterembe és az aulába szorult. Így volt az idén 90 éves II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában is, ahol a városi tanévnyitót rendezték. A városban 43 általános iskolai első osztály indul 991 beiratkozott kisiskolással. Holnaptól megélénkül a város, kisiskolások és fiatal felnőttek egyaránt tankönyvekkel megpakolt iskolatáskákkal indulnak el az új tanévre.
/ 2010.08.31. 20:39:53 |

Ittas sofőr gázolt nagy fekete autóval az iskola előtt a Ligetsoron

  A Vörösmarty Mihály Általános Iskola előtti zebrán sodort el három gyalogost egy ittas sofőr kedden késő délután. A gyalogosok közül egy középkorú hölgy súlyos, kettő tinédzser lány pedig könnyű sérülést szenvedett. A ligetsori gyalogátkelőhelynél történt baleset okozója elismerte, hogy vezetés előtt alkoholt fogyasztott. Õt a rendőrök bilincsben vitték el a helyszínről.
/ 2010.08.31. 16:29:56 |

Könyvtárfejlesztésre nyert uniós támogatást három fehérvári általános iskola

Könyvtári szolgáltatások összehangolt infrastruktúra-fejlesztésére nyert összesen 8 millió forintot három székesfehérvári általános iskola. Az István Király Általános Iskola, a Tolnai Utcai Általános Iskola és a Hétvezér Általános Iskola közös konzorciumban pályázott. Az elnyert összeget vissza nem térítendő támogatás formájában kapják az intézmények, a projekt az EU támogatásával és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.