Hírek
-
Videoton vereség az ősz rangadóján
A címvédő Debrecen 0-1-ről fordítva 3-1-re nyert az előző szezonban ezüstérmes, vendég Videoton ellen a labdarúgó Soproni Liga 5. fordulójának vasárnap esti rangadóján, s ezzel a tabella élére ugrott. A székesfehérvári alakulatnak ez volt az első kudarca ebben az idényben, s így nincs már veretlen csapat a mezőnyben.
2010.08.30. 07:26:32 -
Elkészült a biztonságos gyalogos átkelőhely és buszmegálló a Kossuth Iskola előtt
Már hosszú ideje problémát jelentett a megnövekedett forgalom a Pozsonyi úton, a Kossuth Lajos Általános Iskola környékén. A változtatás az út keresztmetszeti átalakításával, illetve a mostanitól eltérő forgalomtechnikai megoldásaival ténylegesen csökkenti az iskola előtti szakaszon közlekedő járművek sebességét, egyúttal lehetőséget ad a gépkocsival megállni szándékozó szülők rövid idejű várakozására is - mondta Östör Annamária a terület önkormányzati képviselője.
2010.08.30. 05:17:07 -
17 éves diáklány nyerte az idei Fehérvár Szépe versenyt
A 17 esztendős Pálinkás Dorina lett idén Fehérvár Szépe és egyben a Fejér Megyei Hírlap Királynője. Első udvarhölgyének Komjáti Rékát, másodiknak pedig Erős Noémit választotta meg a zsűri. Idén nyolcadik alkalommal hirdették meg a Fehérvár Szépe - Fejér Megyei Hírlap Királynője Szépségversenyt, melyre az ország minden részéről jelentkeztek. A jelentkezőknél feltétel volt, hogy augusztus 31-ig betöltsék a 16. életévet. A döntőbe a legjobb 15 lány jutott be.
2010.08.29. 17:22:37 -
11 ezren kerültek be pótfelvételivel a felsőoktatásba
Több mint tizenegyezren kerültek be pótfelvételivel az egyetemekre, főiskolákra - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatási államtitkársága. A felvettek szeptember első napjaiban kapják meg a felvételi határozatot, a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat a felsőoktatási intézménytől. Az idén első körben, az általános felvételi eljárás során mintegy 97 ezer diák került be valamely egyetemre, főiskolára.
2010.08.28. 10:05:29 -
Ford és Suzuki karambolja Csákváron
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat pénteken kora délután. Csákváron a Berényi utcában egy Ford Mondeo és egy Suzuki Ignis ütközött. A Ford keresztbe fordult az úton, a Suzuki az árokba vágódott. A Suzuki utasát a tűzoltók emelték ki a kocsiból. Az autót vezető férfit és mellette ülő nőt a mentők az elsődleges adatok szerint súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A Fordot vezető férfi könnyebben sérült.
2010.08.27. 18:37:10