Hírek
-
Új helyszínen az "István a Király" rockopera Székesfehérváron
Már sok fehérvári megvásárolta a jegyét az „István, a király” című rockoperára. Az augusztus 22-re meghirdetett előadást új helyszínen, az Arany János utcában mutatják be. A Szörényi-Bródy szerzőpáros nagysikerű darabját a nyíregyházi Mandala Dalszínház viszi színpadra. Az évek óta töretlen sikerű produkcióban az ősbemutató szereplői közül Nagy Feró is fellép.
2010.08.19. 09:11:20 -
Alakuló ülését tartotta Székesfehérvár MJV Helyi Választási Bizottsága
Csütörtökön délelőtt tartotta alakuló ülését Székesfehérvár Megyei Jogú Város Helyi Választási Bizottsága. A választási bizottságok a választópolgárok független, kizárólag a törvénynek alárendelt szervei, amelyeknek elsődleges feladata a választási eredmény megállapítása, a választások tisztaságának, törvényességének biztosítása, a pártatlanság érvényesítése és szükség esetén a választás törvényes rendjének helyreállítása.
2010.08.19. 08:08:19 -
5-1-re győzött felkészülési mérkőzésen a Volán a Csíkszereda ellen
A SAPA Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata felkészülési mérkőzésen 5–1-re legyőzte a HSC Csíkszeredát Székesfehérváron. Akárcsak a két csapat előző napi összecsapásán, ezúttal is a fehérváriak domináltak. Főleg az első harmadban gyakorolhatta a Volán az emberelőnyös helyzeteket, amelyek közül csupán egyet értékesítettek a kék-fehérek. A csíkiek fokozatosan elfáradtak, egy mérkőzésre való kiállítást szedtek össze, a fehérváriak pedig a végére szép lassan felőrölték őket.
2010.08.19. 07:50:17 -
Szabó Lajosné tanító kapta idén a Szent István emlékérmet
Augusztus 18-án este a Szent István Művelődési Házban vette át a Szent István Emlékérmet és Díjat Szabó Lajosné, a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola pedagógusa. A kitüntetett 28 éve tanít a székesfehérvári intézményben, s oktatja nagy hozzáértéssel és szeretettel a 6-10 éves kisdiákokat. Kezdeményezésére indult el a Szemere Gyula Fejér megyei helyesírási verseny is.
2010.08.19. 07:38:05 -
"Óvd a természetet" - Tecnopen a Pentelei Parkerdőben
A Magyar Gépmese Székesfehérvári Igazgatósága TechnOpen címmel tartja augusztus 21-i összejövetelét a Sárpentelei Parkerdőben. Kedvenc helyszínük, a "titkos" találkozó hely, a Pelentei Parkerdő eldugott, romantikára hajazó tölgyfa ligete. Eleinte a bogrács, éjszaka már a hangulat is forró, aztán reggelre elhűlve dőlnek hanyatt mielőtt a szemetet összeszedték.
2010.08.19. 00:54:42