Hírek
-
Ünnepi állománygyűlésen fogadták Székesfehérváron a pályakezdő tiszteket
Az Összhaderőnemi Parancsnokságon ünnepi állománygyűlésen köszöntötték a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen tanulmányaikat befejező pályakezdő tiszteket, akik a Kossuth és a Bólyai karokon szereztek diplomát. Az ötvenöt végzős (nyolc nő és negyvenhét férfi) tizenöt katonai szervezethez kerül. Közöttük volt Kiss Balázs hadnagy, aki Augusztus 20-án a tisztavatáson az eskü előolvasója volt.
2010.08.31. 14:46:47 -
Megműtötték a Sapa Fehérvár AV19 kapusát
A Sapa Fehérvár AV19 finn kapusán hétfőn artroszkópos térdműtétet hajtottak végre egy letört porcdarab miatt, amely hetek óta akadályozta a fájdalommentes sportolásban. A remek kapus jövő héten már biciklizhet, de legalább három hét kihagyás vár rá. Ennek megfelelően az EBEL-rajton és az első jó néhány mérkőzésen nem lehet ott.
2010.08.31. 08:27:49 -
Hatályba lép a közszférában a kétmilliós bérplafon
Hatályba lépnek szeptember 1-jén a gazdasági és pénzügyi törvénycsomagnak azok a rendelkezései, amelyek a közszférában bevezetik a havi kétmillió forintos bérplafont. A közszféra munkavállalóinak havi munkabére az új szabályozás szerint az előző évi - a KSH által közzétett - bruttó nemzetgazdasági havi átlagkereset tízszerese lehet.
2010.08.31. 08:24:47 -
A NAC Breda-ban folytathatja Horváth Gábor a legdrágább magyar játékos
Az augusztus 31-i átigazolási határidő lejárta előtt néhány nappal biztosra vehető, hogy a Videoton két játékosa, a négyszeres válogatott védő, Horváth Gábor, valamint az U21-es válogatott csatát, Lencse László távozik Székesfehérvárról. Horváth Gáborra a holland élvonalban szereplő NAC Breda tett ajánlatot, amely a bajnokság végéig kölcsönbe vinné a védőt, azzal az opcióval, hogy a nyáron akár meg is vásárolhatja a játékjogát.
2010.08.31. 08:12:58 -
Megint bombát találtak a 62-es főút mellett
Második világháborús robbanótestet találtak hétfőn útépítés közben a 62-es főúton, Székesfehérvártól 3 kilométerre. A bomba megsemmisítése körülbelül fél órát vett igénybe, addig Székesfehérvártól Seregélyes irányába teljes útzár volt az érintett szakaszon - közölte hétfőn este a Fejér megyei rendőr-főkapitányság. Négy hónapon belül ez a második eset, hogy a 62-es főút közelében második világhárborús robbanóeszközt találtak.
2010.08.30. 20:55:39