-
Alba győzelem
Az Alba Fehérvár szombaton 91-76-ra legyőzte hazai pályán a Sopront a férfi kosárlabda NB I-ben az ötödik helyért kezdődött párharc első mérkőzésén. A továbbjutáshoz az egyik fél két győzelme szükséges.Alba Fehérvár - Sopron KC 91-76 (19-17, 23-25, 20-19, 29-15)
2026.05.02. -
Nyári röplabdás tábor
A MÁV Előre nyári tábort szervez idén júniusban és júliusban a röplabda iránt érdeklődő, általános iskola alsó tagozatos gyermekek számára, ahova szeretettel várják a kezdőket és a haladókat egyaránt.
2026.04.30. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29. -
Címvédésre készülnek
Negyedik alkalommal jutott be zsinórban a bajnoki döntőbe a MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata, a fehérváriak most először vághatnak neki címvédőként a finálénak. Az ellenfél az a Kaposvár lesz.
2026.04.28.
Veretlen maradt hazai pályán az Albacomp
Tizenegyedik hazai bajnokiján is veretlen maradt az Albacomp, a PVSK számára a második félidőben már csak a tisztes helytállás maradt a cél. Már-már szokásához híven álmosan kezdte az Albacomp az első negyedet. 3-8-ra is ellépett a vendégek együttese, amikor Simon Balázs ébresztőt fújt, és két támadásból ki is egyenlített csapatának, a hatodik percben pedig Crocker két büntetőjével a vezetést is sikerült megszerezni....
Albacomp – Pécsi-VSK PANNONPOWER 97-77 (21-15, 29-23, 28-20, 19-19)
2011.02.13. 08:29 |
Tizenegyedik hazai bajnokiján is veretlen maradt az Albacomp, a PVSK számára a második félidőben már csak a tisztes helytállás maradt a cél.
Albacomp – Pécsi-VSK PANNONPOWER 97-77 (21-15, 29-23, 28-20, 19-19)
Már-már szokásához híven álmosan kezdte az Albacomp az első negyedet. 3-8-ra is ellépett a vendégek együttese, amikor Simon Balázs ébresztőt fújt, és két támadásból ki is egyenlített csapatának, a hatodik percben pedig Crocker két büntetőjével a vezetést is sikerült megszerezni. Ezután felváltva estek a kosarak, egészen a kilencedik percig, amikor is főleg Hanga jóvoltából négy pontos előnnyel várhatta a hazai csapat az utolsó percet. Az utolsó percben még Crocker két büntetőjével sikerült növelni előnyét Braniszlav Dzunics legénységének, így 21-15 lett a negyed vége.
Az Albacomp úgy folytatta a második negyedet, ahogy abbahagyta az elsőt. A Pécs nem igazán találta meg miként állíthatná meg a hazaiak támadásait. A sok hibával játszó vendégek a negyed közepére már tíz pontos hátrányba kerültek. A pécsieknél a légiósokon kívül nem igazán ment senkinek a játék. Mivel az első játékrészben nem igazán ültek a távoli dobások a hazaiaknál, egyedül dobószázalékban tudta felülmúlni ellenfelét a PVSK, de miután a hazaiak sorra szedték a támadó lepattanókat, ez az eredményen nem nagyon tükröződött. 50-38 volt a félidei eredmény.
A palánk alatti légtereket abszolút mértékben uraló hazaiak a második félidőben is szépen lassan őrölve ellenfelük erejét, magabiztos támadásaikkal a mérkőzés végére húsz pontos előnyt kiharcolva 97-77 arányban győzték le ellenfelüket.
Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: Elsőként azt tűztük ki célul, hogy viszonylag könnyen győzzük le a Pécset. Úgy érzem nem csak ezt tudtuk megvalósítani, de még a közönséget is kiszolgáltuk. Védekezésben és támadásban is ellenfelünk fölé nőttünk.
Szrecsko Szekulovics, a Pécs edzője: Sikernek könyvelem el, hogy csak húsz ponttal kaptunk ki egy ilyen fizikai erőben lévő remek csapattól