Hírek


/ 2010.09.04. 09:34:47 |

Albatrosz Repülőnap vasárnap Börgöndön

 Szeptember 5-én újra Börgöndön rendezik meg az Albatrosz Repülőnapot. Idén, a magyar motorosrepülés 100. évfordulóján Veres Zoltán motoros-műrepülő mellett Tóth Ferenc vitorlázó-műrepülő bemutatóját is megnézheti a közönség. Kötelékben repülnek majd Börgönd fölött a Gripenek, lesz helikopter és sárkányrepülő bemutató és ejtőernyős ugrások is színesítik a programot. Lesz idén is sétarepülés, a gyerekeket pedig játszóház, lufibohóc és színpadi programok várják.
/ 2010.09.04. 09:06:56 |

Kiállították a Nemzeti Emlékhely tervének makettjét

 Kiállították a székesfehérvári Nemzeti Emlékhely fejlesztésére készült terv makettjét a Romkert melletti könyvesbolt kirakatában. A bemutatott makett az Európai Unió által már elfogadott terv megengedett mértéken belüli módosításával készült. A makettről, valamint a tavaly augusztusban kiírt építészeti ötletpályázatra érkezett pályaművekről a jövő héttől az interneten fejthetik ki véleményüket a fehérváriak.
/ 2010.09.04. 09:00:19 |

A Sapa Fehérvár AV19 24 EBEL meccsét közvetíti a Sportklub TV

A Sapa Fehérvár AV19 hét közbeni tájékoztatóján Ocskay Gábor szakosztály-igazgató és Hesz Máté, a Sportklub Tv főszerkesztője aláírta a 2010/11-es szezonra vonatkozó megállapodást az EBEL - mérkőzések közvetítéséről. A csatorna 21 hazai meccs közvetítését tervezi, ezenkívül három zágrábi Medvescak–Fehérvár is képernyőre kerül. Szombaton és vasárnap az Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna mind a négy mérkőzését élőben adja a sportcsatorna.
/ 2010.09.04. 06:35:42 |

Öt polgármester- és 88 képviselőjelöltet vettek nyilvántartásba Székesfehérváron

 Pénteken délután négy órakor lejárt az ajánlószelvény-gyűjtési és jelöltállítási határidő az október 3-i önkormányzati választásra. Székesfehérváron pénteken délután három órától ülésezett már a Helyi Választási Bizottság és folyamatosan vette nyilvántartásba a jelölteket. A városban induló polgármester- és képviselőjelöltek névsorát innen letöltheti. Székesfehérváron 76 képviselőjelölt és 5 polgármesterjelölt indul.
/ 2010.09.03. 20:54:17 |

A természet csodája - csalán az allergiaűző

  A csalán gyógyhatásáról már az időszámításunk előtti harmadik évszázadban is tudtak, amikor is a kígyómarás mérgének eltávolítására használták. Napjainkban számos kutatás bizonyította, hogy remekül alkalmazható húgyúti fertőzések, allergia vagy éppen premenstruációs szindróma ellen.
/ 2010.09.03. 20:50:45 |

Vörösről fehérre váltson - csökken a szívbetegségek kockázata

 Több mint 84 ezer egészséges nő 26 esztendei megfigyelése azt mutatta, hogy a fehérjebevitel átváltása vörös húsokról baromfira, halra és diófélékre mérhetően csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát - közli legújabb számában a Circulation című orvosi szakfolyóirat. Akik a legtöbb vörös húst - sertést, marhát, ezekből készült fölvágottakat - fogyasztották, ott volt a legnagyobb esélye a szív- és érrendszeri betegségeknek.
/ 2010.09.03. 20:40:15 |

A szülőkön múlik - minden negyedik gyermek túlsúlyos

 Az elmúlt években egyre sokkolóbb statisztikák látnak napvilágot az emberek életmódját, táplálkozását, testsúlyát, illetve súlyfeleslegét tekintve. Sajnos az egyre romló statisztika kisgyerekek tekintetében is igaz, ráadásul az ő egészségük, boldog és kiegyensúlyozott jövőjük elsősorban a szülőkön, főként az édesanyákon múlik. Sokszor kérdés az is, hogy kapjon-e csemeténk tízórait, és ha igen mit. Íme a legfontosabb tudnivalókat, hogy gyermeke egészségesen táplálkozzon.
/ 2010.09.03. 17:19:12 |

Rendkívüli ülést tartott pénteken Székesfehérvár MJV Közgyűlése

 Rendkívüli Közgyűlést tartott Székesfehérvár képviselőtestülete pénteken délután a Városházán. Módosították a képviselők a parkolóhely-biztosítási kötelezettségről szóló rendeletet, döntöttek a Bursa Hungarica jövő évi pályázatához való csatlakozásról és szó volt a jövő évi tanév középfokú beiskolázásáról. A képviselők a nyílt ülés utolsó napirendi pontjaként írták ki a közbeszerzést mobil kommunikációs szolgáltatás beszerzésére.
/ 2010.09.03. 09:21:51 |

A 17-es számú mezt kapta a Bredában Horváth Gábor

Horváth Gábor a Videoton labdarúgója a 2010–2011-es szezonban a holland élvonalban szereplő NAC Breda kölcsönjátékosa lesz. A válogatott védő a 17-es mezben játszik majd új állomáshelyén, a klub honlapján a hollandok figyelmét a játékosra felhívó Pető Tamás mutatta be bővebben az új jövevényt. A védő vasárnap költözik ki Hollandiába.
 
/ 2010.09.03. 09:12:41 |

Állami tulajdonú cégeknél is alkalmazzák a bérplafont

A 2 millió forintos bérplafonról szóló törvény a részben vagy egészben állami tulajdonú vállalatokra nem vonatkozik, ennek ellenére a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., illetve a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. új vezetése "már számos esetben önállóan érvényesítette befolyását a jó erkölcsbe ütköző keresetek megakadályozására, és alkalmazni kezdte - derül ki a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium tájékoztatásából.