Hírek


/ 2010.09.08. 10:30:52 |

Idén még kétszer lesz fűnyírás a város közterületein

Székesfehérváron az idei évben a kiemelt területeken 9 alkalommal volt fűnyírás, ebből még kettő van még hátra. Ugyancsak két fűnyírás van még hátra ősszel a belterjes területen, ahol az idei évre 5 fűnyírást tervezett a Városgondnokság. A külterjes területen pedig ebben az évben háromszor kaszálják a füvet.
/ 2010.09.08. 10:07:29 |

Közvéleménykutatás a város rendezvényeiről - a Királyi Napok és az Öreghegyi Mulatságok a legnépszerűbbek

Az Echo Innovációs Műhely a város idei nyári rendezvényeiről készített közvéleménykutatást. Ebből kiderült, hogy legtöbben a XV. Királyi Napokon vettek részt, 44 százalékuk látogatott el a fesztivál valamely programjára. A fehérváriak 16 százaléka ott volt az Öreghegyi Mulatságon is és minden hetedik lakos találkozott a Történelmi kavalkáddal a belvárosban, illetve hallgatott a Zichy ligetben nyáresti koncertet.
/ 2010.09.08. 10:07:25 |

Otthon Segítünk Alapítvány - törődés a mindennapokban

 Babakocsis és kerekesszékes túrát szervezett szerdán délelőtt az Otthon Segítünk Alapítvány és az Esélyek Háza. A hideg és a szél miatt kevesen jöttek el, azonban egyre több családnak nyújtanak segítséget az alapítvány önkéntesei. Olyan családoknak kínálják fel segítségünket, ahol legalább egy iskolás kor alatti gyermeket nevelnek. Az önkéntes segítők saját otthonaikban látogatják a családokat és szülői tapasztalataikra támaszkodnak.
/ 2010.09.08. 08:21:54 |

16. alkalommal rendeznek Hőlégballon Karnevált szeptember 11-12-én

 Idén már 16. alkalommal rendeznek Hőlégballon Karnevált a Velencei-tó mellett az agárdi Parkerdőben szeptember 11-én és 12-én. A hőlégballonok mellett, gyermekműsorok, honvédségi és rendőrségi bemutatók, helikopteres utasrepültetés is lesz, de ejtőernyős ugrások és sárkányrepülős bemutató is várja a családokat. A hőlégballonok reggel 6.30 és 7.30 illetve 17.30 és 18.30 között szállnak fel.
/ 2010.09.07. 16:02:43 |

A kormány 100 napját értékelte Magyarország miniszterelnöke

Orbán Viktor szerint "büszkék lehetünk arra", hogy milyen gyorsan és milyen széles egyetértéssel szakítottak az emberek az utópiák korszakával, és tették le az alapjait a nemzeti együttműködés rendszerének. A miniszterelnök kormánya első száz napját értékelve a Professzorok Batthyány Köre keddi rendezvényén, a budapesti Szent Imre Gimnáziumban azt mondta: a megelőző nyolc év reményvesztettségével leszámolva rég nem látott egységben hoztak fontos döntéseket a magyarok.
 
/ 2010.09.07. 15:55:32 |

Befejeződött az Adonyi úti felüljáró rekonstrukciója

 Júniusban kezdődött az Adonyi úti gyalogos felüljáró felújítása. A Seregélyesi és az Adonyi utat összekötő hidat még januárban zárta le a Városgondnokság, mert életveszélyesnek minősítették. A rekonstrukcióra ajánlati felhívást tettek közzé és a beérkezett ajánlatok alapján választották ki a kivitelezőt.
/ 2010.09.07. 13:52:12 |

Harmadik alkalommal rendezik meg a Civil Napot Székesfehérváron

A Civilkapcsolatok Bizottsága ismét bemutatkozási lehetőséget biztosít a Székesfehérváron működő civil szervezeteknek azzal, hogy megrendezi a III. Civil Napot. A program október 9-én szombaton 10.00 órakor kezdődik a Városház téren, ahol egyesületek, alapítványok, klubok kitelepülve közösen találkozhatnak a fehérváriakkal. A szakbizottság elnöke elmondta, hogy pályázatot írnak ki a Civil Alap terhére is, az egyesületek és alapítványok hatékonyságának növelése érdekében.
/ 2010.09.07. 13:24:50 |

Fehérvár gazdaságélénkítési lehetőségeiről tanácskoztak

Mintavárossá kell tenni Székesfehérvárt - fogalmazták meg a gazdaság helyi szereplői abban a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által kidolgozott stratégiai javaslatcsomagban, amit kamarai és gazdasági szakemberek vitattak meg konzultáció keretében Cser-Palkovics András polgármesterjelölttel. A javaslatcsomag fő stratégiai célként a versenyképes gazdaság megteremtését tűzte ki, s számba vette azokat a feladatokat, amelyekre a helyi vállalkozók szerint a cél elérése végett szükség van.
/ 2010.09.07. 10:55:12 |

Befezedődött az Adonyi úti felüljáró felújítása

 Júniusban kezdődött az Adonyi úti gyalogos felüljáró felújítása. A Seregélyesi és az Adonyi utat összekötő hidat még januárban zárta le a Városgondnokság, mert életveszélyesnek minősítették. A híd mindkét oldalán található lépcsőt teljesen lebontották és újraépítették, illetve a felső betonréteget is kicserélték. A felüljáró teljes rekonstrukciója mintegy 12 millió Forintba került.
/ 2010.09.07. 10:30:18 |

Elsősegély tanfolyam a város testnevelő tanárainak

 Elsősegélynyújtó foglalkozásokat tartanak szerdán és csütörtökön a város testnevelő tanárainak, melyet a régiós vezető mentőtiszt Pápai Imre vezet a Tóvárosi Általános Iskolában. A programról Östör Annamária az Egészségügyi Bizottság elnöke, Horváth Miklós Csaba a Sportbizottság elnöke és Vadas Zsuzsa az Egészségügyben dolgozók Nyugdíjas Egyesületének elnöke tartott sajtótájékoztatót.