Az utóbbi években szinte minden fehérvári oktatási intézményben történtek felújítások. Sok helyen teljes energetikai korszerűsítés volt a nyílászárók cseréjével együtt, több intézményben az elektromos rendszer teljes cseréjét végezték el. Gyakorlatilag az összes fehérvári bölcsődét, óvodát és iskolát felsorolhatnánk ahol kisebb-nagyobb felújítások történtek.
Nem lesz akadálya annak, hogy szeptembertől mind a Kodolányi János, mind a Vasvári Pál Gimnázium felújított, illetve frissen elkészült épületében kezdhessék meg a tanévet a diákok – hangzott el a két oktatási intézmény szerdai bejárásán, amelyen dr. Cser-Palkovics András polgármesternek és Vargha Tamásnak, Székesfehérvár országgyűlési képviselőjének mutatták meg az iskolaigazgatók a felújítások eredményét.
Folytatódnak az ismeretterjesztő előadások a Mathias Corvinus Collegium székesfehérvári képzési központjában. Az április 9-én, csütörtökön 17.00 órakor kezdődő eseményen az Európai Unió és Kína közötti gazdasági kapcsolatokról számol be a Fudan Egyetem Fudan Fejlesztési Intézetének két docense.
"Tegnap megállapodtunk az Építési és Közlekedési Minisztériummal arról, hogy a kivitelezés előkészítéseként feltételes közbeszerzési eljárást írunk ki, hogy azt követően megépülhessen a turbókörforgalom" - hangsúlyozta Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője a közösségi oldalára feltöltött videójában.
Az áramszolgáltató tájékoztatása szerint áramszünet lesz Székesfehérvár több pontján április 1-jén. A munkálatok során egy 22 kV-os légvezetéket vált ki az E.ON földkábellel.
Szimicsku László, a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő (MKIF) Zrt. kommunikációs igazgatója volt a Vörösmarty Rádió podcaststúdiójának vendége múlt pénteken. A beszélgetés legfőbb témája az M200-as autóút építése volt, ami jövőre Fehérvárnál veszi kezdetét.
Az Ady Endre utca 13-as számú épülete 48 éven át volt a Fejér Megyei Állami Építőipari Vállalat, a később Alba Regia Állami Építőipari Vállalat székhelye. Kiss József vezérigazgató 25 éven át innen irányította a vállalat munkáját és tette országos hírűvé. A táblát születésének 100. évfordulója alkalmából a megemlékezés és a tisztelet jeléül az ARÉV Baráti Kör Egyesület állította Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával.
Mintegy 50 millió forintos kormányzati támogatásból megújul a teljes vizesblokkrendszer a Székesfehérvári Szakképzési Centrum I. István Technikumban. A munka azután kezdődött el, hogy Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter az év elején az intézményben tett látogatást a Kérdezd a minisztert! című sorozat keretében. A felújítás javában zajlik és a ballagásra elkészül.
Kiírta a testület több nagy utcának a felújítását: a Nyitrai utca, a Palotai út Szent Gellért utca és Kereszttöltés út közötti szakasza, a Topolyai utca, a Horvát István utca a Széchenyi utca és Deák Ferenc utca között, a Széchenyi utcai aluljáró a Csíkvári úti körforgalom és Kölcsey utca között, a Hársfa és a Fenyőfa utca felújításáról döntöttek. A Nagyszombati felújítás pedig idén tavasszal kezdődik.