Kulturális hírek


/ 2004.01.11. 22:40:00 |

Hetedszer rendezték meg a Diákgálát

A Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola új helyszínen, a Szent István Művelődési Házban rendezték meg a VII. Városi Diákgálát.

/ 2004.01.07. 14:16:40 |

Mesevárosok és meditatív hangulat a fehérvári galériákban

Januárban a Bank Galériában és a Bányató Galérában is új tárlatot láthatnak az érdeklődők. A városi kiállítótermek mesevárosokkal, csendéletekkel és a vizivilág képeivel várják a látogatókat.   

/ 2004.01.03. 19:39:27 |

Hetedszer rendezik meg a Városi Diákgálát

A Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola január 9.-én, 17 órakor hetedik alakalommal rendezi meg a Városi Diákgálát, amelynek ezúttal a Szent István Művelődési Ház ad otthont.

/ 2004.01.01. 13:48:04 |

BÚÉK 2004!

Hatalmas tömeg, koncertek, tűzijáték, petárdadurrogtatás és utcabál a Belvárosban, táblás ház a színházban: régi hagyományok ápolása és minden bizonnyal egy új hagyomány születése jellemezte az idei fehérvári szilvesztert. Boldog új esztendőt, Székesfehérvár!
/ 2003.12.31. 13:26:49 |

Homokozó a falon

Miközben a múzeumok és galériák téli szünetet tartanak, A Szabadművelődés Házában napokon belül új tárlat nyílik: január 15-től „-tól -ig” címmel Haraszti Zsolt képzőművész alkotásai láthatóak a ház kiállítótermében.
/ 2003.12.28. 13:21:54 |

Diótörő: legközelebb februárban

A Diótörő és Egérkirály ma esti előadása után összecsomagolják és Békéscsabára szállítják a díszleteket és jelmezeket, hiszen januárban a  Jókai Színházban látható a nagysikerű musical, amely februárban tér vissza a fehérvári teátrumba.

/ 2003.12.27. 14:29:30 |

Kigördült a Nemzeti Különjárat

Ma délelőtt 11:50-kor indult el a Nemzeti Különjárat Székesfehérvárról, hogy a HÉV-síneket is felhasználva egyenesen a Nemzeti Színházba szállítsa a Fejér megyei nézőket. Ezzel finisébe érkezett a Megyejárás Fejér megyei programja, hiszen januártól már Jász-Nagykun-Szolnok lakóit látja vendégül a nemzet teátruma.

/ 2003.12.27. 11:08:13 |

Disznót ölt a pingvin

Látványdisznótorral kezdődött ma reggel a Pingvin-fesztivál a Bőrgyárban: a Bőrgyári Capriccio második fejezetének első napja folyamán a hidegé a főszerep, hiszen a disznótor után dr. Illyés Péter antarktiszkutató tart előadást, négy órától pedig a Zúzmara-koncertek kezdődnek.
/ 2003.12.26. 23:41:59 |

„Minden gyereket el lehet varázsolni, csak jól kell csinálni...”

Könnyen megeshet, hogy a következő színházi évadban Levendula nénivel is találkozhatunk a Vörösmarty Színházban, hiszen Zsurzs Kati nemrég megjelent meselemeze az elődökhöz, Bors nénihez és Kalán nénihez hasonlóan színpadra kívánkozik.
/ 2003.12.26. 21:01:43 |

Koncertek, zsinórban

Az Árkádia együttes karácsonyi koncertjével megkezdődött az év végi koncerthajrá: három nap alatt tucatnyi együttes lép fel a város különböző pontjain - és akkor ebbe még nem számoltuk bele a szilveszterkor koncertező zenekarokat.