Kulturális hírek
-
Szombaton Lord a Felsővárosi Közösségi Házban - két éve nem voltak Fehérváron
A Felsővárosi Közösségi Ház ebben az évben újra beindította a Rock hétvége sorozatot, amit a FEZEN csapata szervez. Február 11-én, szombaton 19 órakor a program részeként a Lord együttes zenél a Felsővárosban. Az együttes a '70-es évek óta folyamatosan aktív résztvevője a magyar zenei életnek és az elmúlt 30 év sikereiből válogatnak a koncerten. Az előzenekar a székesfehérvári eklektikus rock zenét játszó Split együttes lesz. A belépőjegy a helyszínen és elővételben egyaránt 1800 forintba kerül.
2006.02.10. 00:29:05 -
Régi ablakok Magyarországon - fotókiállítás a Barátság Házában
A Fejér Megyei Művelődési Központba február 10-én 17 órára a régi épületek megszállottjait várják egy fotókiállítás megnyitójára. A tárlat Magyarország régi ablakait mutatja be Franta Dezső fotóművész képein keresztűl. A tárlat alkalmat ad arra is, hogy megismertessék a nagyközönséggel Vukov Konstantin Ablakok című könyvét. A kiállítást Szigeti Gyula építészmérnök nyitja meg a jó hangulatról pedig a Kákics együttes gondoskodik.
2006.02.10. 00:27:26 -
Brunner Márta és a "nagy utazás" - útifilmet készít a színésznő
Világgá megy Brunner Márta. A székesfehérvári Vörösmarty Színház ismert színművésznője férjével, Ács Bálinttal vág neki a tengerentúl meghódításának. Noha még nem tudják, hová mennek, kalandjaikat mi is figyelemmel kísérhetjük majd, hiszen egy útifilm készül a "nagy utazásról". Mivel Mártának a színészet mellett az utazás is "szívügye", így szívesen vállalta a műsorkészítést is. Az első kalandtúra májusban indul majd, és körülbelül három hetesre tervezik.
2006.02.09. 11:34:51 -
Szerdán kezdődik a Fejér Megyei Népdaléneklési Verseny
Február 8-án veszi kezdetét a Fejér Megyei Népdaléneklési Verseny. Ebben az évben a Megyei Művelődési Központ és a Fejér Megyei Pedagógiai Szakmai és Szakszolgáltató Intézet közösen szervezi az eseményt. A korábbi évekhez képest kevesebben jelentkeztek, de sokkal több lesz a vidéki résztvevője az versenynek. A visszatérő települések mellett Seregélyes, Lovasberény, Lajoskomárom, és Velence iskolái is neveztek szólistákat illetve csoportokat.
2006.02.08. 00:01:45 -
Szabó Gyulát választották maguk közé a nemzet színészei
Szabó Gyula lett a nemzet színésze. A kétszeres Jászai-díjas, Kossuth-díjas művészt kedden délután választották a közelmúltban elhunyt Agárdy Gábor megüresedett helyére. A kitüntető címet a nemzeti kulturális örökség minisztere adományozza annak, aki fő- vagy epizódszerepekben kimagasló teljesítményt nyújtott, 62. életévét betöltötte, illetve négy évtizedet a színészi pályán, vagy húsz évadot, évadonként legalább egy szerepben a Nemzeti Színház színpadán töltött.
2006.02.07. 21:36:34
A társművészetek is elférnek a színházban - kiállítás a helyi művészek képeiből
Farsangi játszóház és felvételi tájékoztató az Ének-Zeneiben
A Béke Téri Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános és Középiskola farsangi rendezvényre hívja a zenélni, énekelni szerető gyermekeket február 9-én 17 órára. A családi rendezvényen egy zenés játszóház keretein belül a tehetségesebb nagycsoportos óvodás gyermekeket meg is próbálják marasztalni az iskola énekzenei osztályban, amiről a szülők a játszóház ideje alatt kaphatnak felvilágosítást.
Idén is lehet pályázni a Deák Dénes Ösztöndíjra
A székesfehérvári Deák Dénes Alapítvány kuratóriuma pályázatot hirdet művészettörténész, illetve várostörténész részére. Az alapító végrendelete értelmében a pályázatot elnyerő alkotó számára a kuratórium évi 1500 dollárnak megfelelő összeget ajánl fel, mely negyedévi bontásban kerül kifizetésre és egy évre biztosít egy budapesti lakást a nyertesnek.
Mozart nap a hanglemez klubban
Az elmúlt századok zenei kultúrájára emlékeznek az Öreghegyi Közösségi Házban, ahol - a már-már múzeumi tárgynak számító- bakelitlemezekről hallgatnak heti rendszerességgel komolyzenei darabokat. A Komolyzenei Hanglemez Klubban február 8-án 17 órától Mozart-napot tartanak. A klasszikus lemezjátszóról a zeneszerző C-Dúr zongoraversenye és a g-mól szimfóniájának dallamai csendülnek fel.
Sokan vagyok magamban - kiállítás Szabó Márta képeiből
Szabó Márta képeiből nyílik kiállítás február 8-án 18 órakor a Fejérmegyei Művelődési Központ harmadik emeleti galériájában. A tárlat a „Sokan vagyok magamban” címet viseli. A képek mellett egy Magyarországon alig ismert műfajban alkotott munkáit is bemutatja a művész. Diaporáma bemutatót fog tartani, melynek sajátossága, hogy dia képeket vetítenek egymás után nagy sebességgel, ami így egy filmszerű történetté áll össze. A tárlat március 2.ig tekinthető meg.
Kin Gábor festőművész és Karafiáth Orsolya költő közös esjte a HEMO-ban
Felvidéki diákok sikere a Kodolányin
A galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium diákjai nyerték meg annak az országos középiskolai vetélkedőnek a döntőjét, amelyre a Kodolányi János Főiskolán került sor ma délelőtt. A KJF a Duna Televízióval, a Hadtörténeti Intézet és -Múzeummal, a Hadtörténetírás Alapítvánnyal és a Rubicon történelmi folyóirattal együtt hirdette meg a történelmi-hadtörténeti-diplomáciatörténeti vetélkedőt „Hitler, Sztálin, Horthy - Magyarország a II. világháborúban” címmel. A második helyet a Fényi Gyula Miskolci Jezsuita Gimnázium csapata érdemelte ki, a harmadik helyet pedig a berettyóújfalui Arany János Gimnázium szerezte meg.