Kulturális hírek


/ 2006.02.07. 20:11:32 |

A társművészetek is elférnek a színházban - kiállítás a helyi művészek képeiből

 A Vörösmarty Színház felújítását követő nyitóhéten Szurdi Miklós igazgató határozottan kijelentette, hogy a jövőben a teátrumban a színjátszás mellett több más művészeti ágat is beengednek az épületbe. Az ígéretnek megfelelően a Székesfehérvári Művészek Társaságához tartozó alkotók képeiből és szobraiból nyílt kiállítás a színházban kedden este. A tárlatot az igazgató személyesen nyitotta meg. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2006.02.07. 19:25:57 |

Farsangi játszóház és felvételi tájékoztató az Ének-Zeneiben

 A Béke Téri Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános és Középiskola farsangi rendezvényre hívja a zenélni, énekelni szerető gyermekeket február 9-én 17 órára. A családi rendezvényen egy zenés játszóház keretein belül a tehetségesebb nagycsoportos óvodás gyermekeket meg is próbálják marasztalni az iskola énekzenei osztályban, amiről a szülők a játszóház ideje alatt kaphatnak felvilágosítást.

/ 2006.02.07. 19:07:57 |

Idén is lehet pályázni a Deák Dénes Ösztöndíjra

 A székesfehérvári Deák Dénes Alapítvány kuratóriuma pályázatot hirdet művészettörténész, illetve várostörténész részére. Az alapító végrendelete értelmében a pályázatot elnyerő alkotó számára a kuratórium évi 1500 dollárnak megfelelő összeget ajánl fel, mely negyedévi bontásban kerül kifizetésre és egy évre biztosít egy budapesti lakást a nyertesnek.

/ 2006.02.06. 19:32:59 |

Mozart nap a hanglemez klubban

 Az elmúlt századok zenei kultúrájára emlékeznek az Öreghegyi Közösségi Házban, ahol - a már-már múzeumi tárgynak számító- bakelitlemezekről hallgatnak heti rendszerességgel komolyzenei darabokat. A Komolyzenei Hanglemez Klubban február 8-án 17 órától Mozart-napot tartanak. A klasszikus lemezjátszóról a zeneszerző C-Dúr zongoraversenye és a g-mól szimfóniájának dallamai csendülnek fel.   

/ 2006.02.06. 19:32:05 |

Sokan vagyok magamban - kiállítás Szabó Márta képeiből

 Szabó Márta képeiből nyílik kiállítás február 8-án 18 órakor a Fejérmegyei Művelődési Központ harmadik emeleti galériájában. A tárlat a „Sokan vagyok magamban” címet viseli. A képek mellett egy Magyarországon alig ismert műfajban alkotott munkáit is bemutatja a művész. Diaporáma bemutatót fog tartani, melynek sajátossága, hogy dia képeket vetítenek egymás után nagy sebességgel, ami így egy filmszerű történetté áll össze. A tárlat március 2.ig tekinthető meg.

/ 2006.02.06. 19:30:04 |

Kin Gábor festőművész és Karafiáth Orsolya költő közös esjte a HEMO-ban

 Kin Gábor festőművész munkáiból nyílik kiállítás február 8-án 17 órakor a Helyőrségi Klubban. A tárlaton az alkotó sajátos látásmódjában készült modern festmények tekinthetők meg. A kiállítást a mai kortárs irodalom egyik kiemelkedő alakja Karafiáth Orsolya költőnő nyitja meg, aki a megnyitón minden bizonnyal megoszt néhányat sajátos érzelmi világát tükröző verseiből, mellyel elnyerte a művészvilág elismerését Magyarországon. A kiállítás a megnyitótól számított 20 napig tekinthető meg.
/ 2006.02.04. 17:18:02 |

Felvidéki diákok sikere a Kodolányin

 A galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium diákjai nyerték meg annak az országos középiskolai vetélkedőnek a döntőjét, amelyre a Kodolányi János Főiskolán került sor ma délelőtt. A KJF a Duna Televízióval, a Hadtörténeti Intézet és -Múzeummal, a Hadtörténetírás Alapítvánnyal és a Rubicon történelmi folyóirattal együtt hirdette meg a történelmi-hadtörténeti-diplomáciatörténeti vetélkedőt „Hitler, Sztálin, Horthy - Magyarország a II. világháborúban” címmel. A második helyet a Fényi Gyula Miskolci Jezsuita Gimnázium csapata érdemelte ki, a harmadik helyet pedig a berettyóújfalui Arany János Gimnázium szerezte meg.

/ 2006.02.04. 08:33:58 |

Barta Zsolt Péter fotóművész képeiből nyílt kiállítás a Deák Gyűjteményben

 Barta Zsolt Péter fotóművész munkáiból nyílt kiállítás pénteken este a Városi Képtár – Deák Gyűjteményében. A kiállításra a művész az emberi testről és a természetről alkotott képeiből válogatott. Barta Zsolt Péter elmondta, hogy a CodeX sorozat képei tizenöt év munkáját tükrözik vissza. A képeken az egyszerű tárgyak is különleges látásmódban és fekete-fehér színben jelennek meg. A megnyitón jelentették be, hogy márciusban Barta Zsolt fotóelméleti előadást is kapcsol a kiállításhoz. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2006.02.04. 02:12:28 |

Hip-hop és latin estet tartanak a West Side Music Clubban

 A West Side Music Cluba a hip-hop zenét szerető közönséget várják február 4 -én szombat a 17. hiphop.hu partyra. A bulin fellép Bankos és Norba, illetve a Nem Közölt Sáv és KoolKasko. A rendezvényre a belépő 700Ft. A westben hétfőre pedig a latin zene szerelmeseit várják az évadnyitó főiskolás bulira, ahol a székesfehérvári Coco- Loco együttes teremt dél-amerikai és karibi hangulatot.
/ 2006.02.03. 16:24:35 |

Bemutatták pénteken a szemináriumi templomról szóló képes albumot

 A Városházán pénteken mutatták be Kovács Péter Barnabás művészettörténész és Szelényi Károly fotós munkáiból készült,  a szemináriumi templomban látható freskókat bemutató könyvet. A templomot ékesítő falfestményeket az 1740-es években Franz Albert Maulbertsch készítette. Az albummal a turisták mellett a városban lakókat is meg kívánják szólítani, hiszen a szerzők szerint sok olyan részlet van a templomban, amit szabad szemmel észre sem venne az ember, de a képeken jól látható.