Kulturális hírek


/ 2010.09.30. 09:59:46 |

Hol volt, hol nem volt… - a Magyar Népmese Napja

 Szép hagyomány, hogy az egyik legnagyobb magyar meseíró, Benedek Elek születésnapjához kapcsolódóan szeptember 30-án minden évben megrendezik a Magyar Népmese Napját. Székesfehérvári intézmények is csatlakoztak programjaikkal a jeles dátumhoz: a Teleki Blanka Gimnázium tanulói mesélnek a kicsiknek reggel 8-tól 12.30-ig.
/ 2010.09.29. 14:28:37 |

Ünnepeljük együtt a zenét pénteken Székesfehérváron

 Október 1-én, pénteken több évtizedes hagyományt folytatva idén is megünnepli Székesfehérvár a Zene Világnapját. Este hat órakor az Arév csarnokban a fehérvári kórusok és zenészek adnak közös hangversenyt. Ezen az ünnepi esten adják át a Fricsay Richárd zenei díjat és az Éneklő Ifjúság minősítő oklevelét. Este kilenc órakor a Petőfi Mozi Music Pubban folytatódik az ünnepi program a Mohai-Vörös Trióval.
/ 2010.09.28. 10:18:02 |

A Szabadság ára szerdán a Szent István Művelődési Házban

 A Szabadság ára című filmet mutatják be szerdán délután a Szent István Művelődési Házban. A film a felvidéki magyarság sorsát mutatja be egy ember életén, Duray Mikóson keresztül. A film számos drámai jelenetet dokumentál, a munkahelyi besúgókról, nyomozási módszerekról. A film bemutatása szeptember 29-én, szerdán, 18 órától lesz a Szent István Művelődési Házban. A vetítésen részt vesz a rendező, a megtekintés díjtalan.
/ 2010.09.28. 08:19:16 |

Székesfehérváron vette kezdetét a Múzeumok Õszi Fesztiválja

 Múzeumpedagógiai napokkal vette kezdetét a Múzeumok Õszi Fesztiváljának rendezvénysorozata, hétfőn. Országszerte és a határon túl 170 múzeum 1100 programja várja a látogatókat november 13-ig. Székesfehérváron 260 szakember részvételével zajlott a múzeumpedagógiai nap. A megnyitón adták át az idei múzeumpedagógiai nívódíjakat is. A megszokottól eltérően az idén nem lesz múzeumok őszi éjszakája.
/ 2010.09.25. 12:18:55 |

Ezrek a Lecsófesztiválon és a Fehérvári Vigasságokon

 Szeptember utolsó hétvégéjén rengeteg program várta a látogatókat: Székesfehérváron. Már szombaton reggel 380 bográcsban rotyogott lecsó a Várkörúton a belvárosban kirakodó vásár, gyermekprogramok és koncertek várták a látogatókat, a Vidámparki tavon pedig a Sárkányhajó fesztivál vonzott rengeteg embert. Szerencsénk volt az időjárással is, hiszen csak este kezdett esni az eső.
/ 2010.09.24. 20:45:06 |

Nemzetközi fúvós fieszta Székesfehérváron

 Elkezdődött a IX. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztivál. Érkeztek vendégek Oroszországból, Lengyelországból, és Szlovéniából is. A résztvevők egy közös koncerttel nyitották meg pénteken délelőtt a rendezvénysorozatot, majd délután mindegyik együttes koncertet adott a Városház téren. A fúvósok szombaton délelőtt a lecsófesztivál megnyitójára vonulnak majd fel, majd délután gálaműsort adnak a várkörúti színpadnál.
/ 2010.09.24. 09:38:47 |

Más megvilágítás - tárlatnyitó a Szent István Király Múzeumban

Jakatics-Szabó Veronika Smohay-ösztöndíjas festőművész Más megvilágítás című kiállítása szeptember 24-én nyílik a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban. Jakatics-Szabó Veronika a fiatal generáció egyik ígéretes képviselője. Festészetével egy személyes, bensőséges univerzumot teremt, miközben a hétköznapi életből ábrázol jeleneteket, többnyire fotók felhasználásával.
/ 2010.09.24. 09:11:44 |

Jótékonysági célra fordítják a Kaszás Attila-díj Gála bevételét

 A szervezők és díjalapítók nevében Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök, Pokorni Zoltán, a Hegyvidék polgármestere és Szűcs Gábor a Mozaik Művészegyesület elnöke szeptember 28-án ünnepélyes keretek között adja át a 2010. évi Mozaik Színészünnep Kaszás Attila-díj Gála alkalmával összegyűjtött közel 1 millió forintos támogatást. A gálaest bevételéből a Közhasznú Alapítvány Kaszás Attila Szellemi Hagyatékának Ápolásáért, a Vakok Batthyány László Gyermekotthon Római Katolikus Óvodája, Iskolája és a Kemence Varázsa Közhasznú Alapítvány részesült.
/ 2010.09.24. 08:53:45 |

Jamaicai estet rendeznek a Múzeum Caféban

Szeptember 24-én 19 órától a PEZ Sound System Jamaica estjére várják a vendégeket a Megyeház utcai Múzeum Kávézóba, ahol nemrégiben tartották a kávézópadlás ünnepélyes megnyitóját. A Múzeum Café kibővített nyitvatartással várja a vendégeket, az újdonság, hogy hétfőn is nyitva tartanak 9 órától 22 óráig. A létesítményben hangulatos kávézó és múzeumi bolt kapott helyet, a látogatók internet terminálokat is használhatnak.
/ 2010.09.23. 13:57:07 |

Hajmeresztő gyógymódokról a Fekete Sas Patikamúzeumban

 Fekete Sas Patika titkos történetéről, hajmeresztő gyógymódokról, az egyiptomi orvoslásról, a népi, mágikus gyógyításról, gyógyfüvekről, patinás patikaedényekről is lesz szó azokon az előadásokon, amiket a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága szervez iskolásoknak, továbbá óvodás gyerekeket is bevonnak a pályázati forrásból megvalósuló múzeumi „órákba”. Élmény legyen a foglalkozás a gyerekeknek és játékosan „szokjon rá a múzeumra” – hangzott el a programot ismertető sajtótájékoztatón.