Kulturális hírek
-
"Álmodtam egy múzeumot" - rajzpályázat diákoknak
A székesfehérvári Szent István Király Múzeum Rendház kiállítóhelye nagy változások előtt áll. Az Európai Unió támogatásának köszönhetően év végére a kiállítások és a múzeumpedagógiai foglalkozások még színesebbek, izgalmasabbak lesznek. Hogy a múzeum jobban megismerje a foglalkozásokat és a kiállításokat látogató gyerekek és diákok igényeit, 2 korcsoportban rajzpályázatot hirdetnek. Élmény-Kép - Tudás-Tár a Városi Képtár Deák Gyűjteményben Megkezdődhetnek a felújítási munkák a Fejér megyei múzeumokban
2010.11.02. 17:56:20 -
Dömötör-napi vásár az István Király Általános Iskolában
Újabb palotavárosi néphagyomány elvenedett meg az István Király Általános Iskolában. Az intézményben minden évszakhoz találtak megfelelő, a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt izgalmas és szép programokat, melyekkel méltóképpen ápolják elődeink szokásait. Ezek között a gyerekek számára az egyik legizgalmasabb a Dömötör naphoz köthető Dömötör-napi vásár, minden év októberének végén.
2010.11.02. 13:08:24 -
Hegedűs 2 László tárlata a Fészek Galériában
Az idén 60 éves művész, Munkácsy- és Balázs Béla-díjas alkotó a Fotóhónap keretében, Trafikciók című fotósorozatát Székesfehérvár és Debrecen után most Budapesten mutatja be. A képző-, film- és fotóművész szürreális jelenetekben, 3D hatású lenticularis technikával, idő és térrétegekben idézi fel a múlt - jelen vizuális motívumait. A kiállítást 2010. november 9-én, kedden 17 órakor Beke László nyitja meg a Fészek Művészklub Galériájában. A tárlat december 3-ig látható.
2010.11.02. 08:18:17 -
Kordokumentumok Kabáczy Szilárd internetes honlapján
Elindult Kabáczy Szilárd fotóművész internetes oldala, amit családja készített el a 2004-ben elhunyt művésznek. Az 1960-as évek elejétől részt vesz a székesfehérvári Pintér Károly Fotóklub munkájában, ahol közel harminc éve az elnöki tisztet is ellátta. 1982 óta tagja volt a Magyar Fotóművészek Szövetségének. A honlapon meganyi fehérvári kordokumentum található, érdemes böngészni a városi fotók között.
2010.11.02. 07:58:33 -
Ökumenikus mgemlékezés a Béla úti köztemetőben
A „Vígasztalás evangéliumának megszólaltatása” címmel ökumenikus megemlékezést tartottak a Béla úti köztemető ravatalozó udvarában, ahol a harangszó után versek és énekek voltak hallhatók. Tornyai Gábor római katolikus pap, Fehér Károly evangélikus lelkész, Somogyi László református lelkészi elnök, Révész Lajos baptista lelkipásztor.
2010.11.02. 07:38:18