Kulturális hírek
-
Komédiával és zenés-táncos mesével indul az új évad a Vörösmarty Színházban
Számos új színészt és tíz premiert láthat ebben az évadban a Vörösmarty Színház közönsége. A Nagyszínházban hat, a Pelikán Teremben három új darab kerül színpadra és Stúdiószínpadon is lesz egy premier februárban. Október 8-án a Kaviár és Lencse olasz komédiával indul az évad a Nagyszínházban, majd ezt követően október 22-én zenés-táncos mesével folytatódik bemutatók sora: a Pán Pétert Szűcs Gábor rendezésében, valamint Sárközi Gyula és Kováts Gergely Csanád koreográfiájával láthatja a közönség.
2010.09.23. 13:09:44 -
Végvári Beatrix grafikusművész tárlata a Pelikán Galériában
Képpontok címmel nyílik meg Végvári Beatrix grafikusművész tárlata a Pelikán Galériában szeptember 24-én, pénteken 18 órakor. A kiállítást Bobory Zoltán, a Vörösmarty Társaság elnöke, a Szent István Művelődési Ház igazgatója ajánlja a közönség figyelmébe. A tárlatot október 29-ig láthatják az érdeklődők. A galéria keddtől péntekig 10-18 óra között, szombaton pedig 10-14 óráig látogatható.
2010.09.23. 08:26:33 -
I. Európai Vonósnégyes Fesztivál a Károlyi kastélyban
A Károlyi József Alapítvány szeptember 24 és 26 között szervezi meg a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban, első alkalommal a "Quartettissimo" Európai Vonósnégyes Fesztivált, a francia ProQuartet Egyesület együttműködésével, a Budapesti Francia Intézet, az Osztrák Kultur Forum és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Turisztikai és Kulturális Bizottságának támogatásával. A fesztiválon a Diotima, az Auer és a Minetti Vonósnégyes lesz halható.
2010.09.23. 02:41:02 -
Gyerekzsivaj a Városház téren - jól sikerültek az Autómentes Nap programjai
Óvodás és iskolás csoportok egész sora látogatott ki délelőtt a Városház térre, hogy bekapcsolódjon az Autómentes Nap fehérvári programjaiba. A Polgármesteri Hivatal és több civil szervezet összefogásával egész nap szemléletformáló és szórakoztató programok zajlottak a főtéren. A faházakban tájékoztató anyagokkal, kérdőívekkel és újrahasznosított anyagok bemutatójával várták az érdeklődőket.
2010.09.22. 14:30:13 -
Az elmúlt négy év munkáját értékelte a Kulturális Bizottság elnöke
Feltehetően utolsó ülését tartotta ebben a ciklusban a Kulturális és Turisztikai Bizottság. A Petőfi Mozi Pubban megrendezett tanácskozáson a testület elnöke, Brájer Éva értékelte az elmúlt négy év munkáját. Az ülésen megköszönték Kovács Péter Barnabás eddigi szakmai közreműködését, aki elköszön a képviselői munkától, így az önkormányzati választásokat követően biztosan nem lesz majd tagja az új testületnek.
2010.09.22. 13:50:05