Kulturális hírek
-
Nyári Mikulások találkoztak a gárdonyi Sport Beachen
Szintetikus anyagokat tartalmazó édességek és szaloncukor helyett biotermékekkel, aszalt biogyümölcsökkel, kézműves eljárással készült kaláccsal, süteménnyel, dióval vagy mogyoróval ajándékoznák meg december 6-án a gyerekeket a Nyári Mikulások, akik számára konferenciát rendeztek kedden Gárdonyban. A tanácskozásba az ökológiai szemlélet jegyében tudatosan felkészülő és tevékenykedő Mikulásszolgálatok munkatársai kapcsolódtak be.
2010.08.24. 14:32:11 -
A Vám- és Pénzügyőrség Zenekara zárja a Zichy ligeti dallamokat
A nyár utolsó Zichy ligetbeli koncertje vasárnap 18 órakor kezdődik: a Vám- és Pénzügyőrség Zenekara zárja az idei fellépők sorát. A zenekari repertoár sokszínű, a hagyományos magyar, cseh, német indulóktól kezdve, szimfonikus, opera-, operett- és musicalátiratokon, -összeállításokon át kortárs magyar és külföldi fúvószenét, tradicionális és modern könnyűzenét tart műsorán a zenekar.
2010.08.24. 10:27:22 -
Fél évszázad legszebb magyar virágcsendéletei Székesfehérváron
Fél évszázad legszebb magyar virágcsendéleteit mutatják be a Városi Képtárban: 69 kép kerül bemutatásra, ebből a Deák Gyűjteményé 7 darab. A képek közel egymilliárd forint biztosítási értéken szerepelnek a legdrágább kép biztosítási értéke 80 millió forint.. A tárlatot olyan mögöttes installációval és körítéssel tálalják, hogy a múzeumlátogatók olyan miliőben mozoghat, ahol minden a szépség közvetítéséről szól. A kiállítás részletes ismertetőjét ITT találja!
2010.08.23. 12:53:33 -
Idén 27-en kapták meg a Lánczos Kornél - Szekfű Gyula Ösztöndíjat
Ünnepélyes keretek között adták át kedden a Városházán a Lánczos-Szekfű ösztöndíjakat. Az alapítvány kuratóriuma minden évben azoknak ítéli az elismeréseket és a hozzá tartozó anyagi támogatást, akik az oktatás, a tudomány, a művészet, illetve a társadalompolitika terén munkálkodnak. Az idén minden eddiginél többen 66-an pályáztak az ösztöndíjra, melyet 27-en kaptak meg.
2010.08.19. 14:30:15 -
Új helyszínen az "István a Király" rockopera Székesfehérváron
Már sok fehérvári megvásárolta a jegyét az „István, a király” című rockoperára. Az augusztus 22-re meghirdetett előadást új helyszínen, az Arany János utcában mutatják be. A Szörényi-Bródy szerzőpáros nagysikerű darabját a nyíregyházi Mandala Dalszínház viszi színpadra. Az évek óta töretlen sikerű produkcióban az ősbemutató szereplői közül Nagy Feró is fellép.
2010.08.19. 09:11:20