Kulturális hírek


/ 2010.08.19. 00:54:42 |

"Óvd a természetet" - Tecnopen a Pentelei Parkerdőben

 A Magyar Gépmese Székesfehérvári Igazgatósága TechnOpen címmel tartja augusztus 21-i összejövetelét a Sárpentelei Parkerdőben. Kedvenc helyszínük, a "titkos" találkozó hely, a Pelentei Parkerdő eldugott, romantikára hajazó tölgyfa ligete. Eleinte a bogrács, éjszaka már a hangulat is forró, aztán reggelre elhűlve dőlnek hanyatt mielőtt a szemetet összeszedték.
/ 2010.08.18. 20:16:03 |

Helyzetkép: Pataki Ferenc tárlata a Pelikán Galériában

Helyzetkép címmel látható csütörtöktől Pataki Ferenc festőművész tárlata a Pelikán Galériában. A kiállítást augusztus 19-én 18 órakor Szűcs Erzsébet művészettörténész nyitja meg. A tárlatot szeptember 10-éig láthatják az érdeklődők, a galéria hétfő kivételével hétköznap 10-18 óra között, szombaton pedig 10-14 óráig látogatható.
/ 2010.08.17. 15:48:23 |

Nyár esti muzsika a Deák Képtár udvarán

Augusztus 17-én, kedden 20 órai kezdettel „Nyár Esti Muzsikáló Udvart” elnevezéssel zenés estet rendeznek a Deák Képtár udvarán (Oskola utca 10.). A műsorban Tenke Eszter és az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Vízivárosi Asszonykórusa lép fel, akiktől múlt század eleji műdalokat hallhatnak az érdeklődők. A programokra a belépés díjtalan.
/ 2010.08.17. 11:01:02 |

A Városházán fogadták a Királyi Napok táncosait

  Kedden délelőtt a Városházán fogadták a XV. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál résztvevőit. A tíz országból érkezett táncosokat Viniczai Tibor a polgármesteri feladatokkal megbízott alpolgármester köszöntötte, majd a nemzetek egy-egy dalt énekeltek el a Polgármesteri Hivatal Nagytanács termében. Szerdán a Városház téren Burjátia és Észak-Ciprus együttesei zenélnek, este a színpadon Tajvan, Horvátország és Olaszország mutatkozik be.
/ 2010.08.16. 17:01:25 |

Minden fesztiválnapon van esőhelyszín - rossz idő esetén a Táncházban tartják a műsorokat

 Megkezdődött a XV. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál. A nulladik napi Kalyi Jag koncerten és a nyitógálán kegyeibe fogadta a résztvevőket az időjárás, ám az előrejelzések szerint az előttünk álló napokon igen szeszélyes és kiszámíthatatlan lesz. Éppen ezért nemcsak a nyitó- és zárónapoknak, hanem valamennyi fesztiválprogramnak van esőhelyszíne.
/ 2010.08.15. 22:05:56 |

Elkezdődtek a XV. Királyi Napok Székesfehérváron

 Vasárnap este több ezer ember látogatott Székesfehérvár belvárosába a XV. Királyi Napok megnyitójára. Tíz nemzet táncosai a hagyományokhoz hűen a Táncháztól, a fehérváriak tapsvihara előtt vonult a város Főterére, ahol dr. Cser-Palkovics András országgyűlési képviselő köszöntötte a megjelenteket. Idén a Burját Köztársaság, Costa Rica, Észak-Ciprus, Franciaország, Horvátország, Kanada, Olaszország, Sri Lanka, Taiwan és Törökország táncosai érkeznek Székesfehérvárra.
/ 2010.08.15. 09:02:51 |

Babaringatóval is várják a kisgyermekes családokat a Királyi Napokon

 Széna Mami Bébi Ringatójában a kisgyerekes családoknak, anyukáknak lehetőségük van megfelelő környezetben tisztába tenni, megetetni, szoptatni a kicsiket, sőt ha elfogyott a pelenka vagy nincs popsitörlő azt is biztosítanak a sátorban. A babaringató a Hiemer-ház bejáratánál az Oskola utcában található a Királyi Napok ideje alatt minden nap délután négy órától este fél kilencig. A bébiringató ingyenes szolgáltatás.
/ 2010.08.15. 08:50:22 |

Királyi Napok - vasárnap este kezdődik a fesztivál

 Augusztus 15. és 20. között tizenötödik alkalommal rendezik meg a Királyi Napokat Székesfehérváron. Idén mintegy 110 program várja a látogatókat a fesztivál a Városház téren és a Táncházban. Tíz országból érkeznek táncosok, akik a hagyományokhoz hűen a nyitó és a záró napon táncolva vonulnak fel a Táncháztól a Városház téri színpadig. Ha vasárnap este esne az eső, akkor az ARÉV Sportcsarnokban lesznek a programok.
/ 2010.08.14. 16:46:53 |

Fogadalmi mise Szent István országfelajánlásának évfordulóján

 Szombaton este Fogadalmi Szentmisét celebrált a Bazilikában Spányi Antal megyéspüspök, aki megújította az országfelajánlást Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette a halála előtti napon 1038-ban. 972 évvel ezelőtt nem messze a Székesegyháztól, István király letérdelt az általa építtetett Királyi Bazilika Mária oltára elé és országát, népét Máriának ajánlotta.
/ 2010.08.14. 07:47:03 |

Szent István király ország-felajánlásának megújítása és fogadalmi szentmise

 Augusztus 14-én, szombaton 18 órakor a Székesegyházban Spányi Antal megyés püspök tartja a hagyományos augusztus 14-i fogadalmi misét. A főpásztor megújítja az országfelajánlást Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette a halála előtti napon 1038-ban. A megyéspüspök az ünnepi liturgiában a Szent Istváni hagyományhoz hűen a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kéri az egész magyar népért.