-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A Városházán fogadták a Királyi Napok táncosait
Szerdán délelőtt a Városházán fogadták a XVI. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál résztvevőit. A kilenc országból érkezett táncosokat dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte Brájer Éva és Róth Péter alpolgármesterekkel közösen, majd a nemzetek egy-egy dalt énekeltek el a Polgármesteri Hivatal Nagytanács termében.
2011.08.17. 11:37 |
Szerdán délelőtt a Városházán fogadták a XVI. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál résztvevőit. A kilenc országból érkezett táncosokat dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte Brájer Éva és Róth Péter alpolgármesterekkel közösen, majd a nemzetek egy-egy dalt énekeltek el a Polgármesteri Hivatal Nagytanács termében.
Dr. Cser-Palkovics András mindannyiuknak megköszönte, hogy elfogadták több mint ezeréves városunk invitációját és eljöttek a XVI. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztiválra. "Székesfehérvár az ország történelmi fővárosa és mint ilyen, gondosan ápolja hagyományait. A szervezőknek köszönhetően ilyen hagyománnyá vált a nemzetközi néptáncfesztivál is." - fogalmazott a polgármester. Ünnepi hetét éli Székesfehérvár, amit a fesztivál több mint kétszázötven vendégtáncosa és zenésze tesz még színesebbé. Dr. Cser-Palkovics András szerint előadásaikkal a fehérváriak otthonába hozzák kultúrájukat és így az itt élők befogadhatják a világ minden tájának értékeit.
A délelőtti találkozón minden csoport rövid ízelítőt adott zenei kultúrájából is. Kazahsztán, Horvátország, Csecsenföld, Csehország, Görögország, Románia, India és a több generáció óta Kanadában élő lengyelek hagyományaiba pillanthattak be a résztvevők a vendégegyüttesek jóvoltából.
A most itt lévő nyolc csoport mellett két további együttes is egy-egy napra városunkba érkezik. A nemzetközi néptáncfesztiválon így Venezuela és Peru is képviselteti majd magát.






