-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Kortárs művészeti gyűjteményt alapított az egyházmegye Székesfehérváron
Kortárs művészeti gyűjteményt alapított a Székesfehérvári Egyházmegye - jelentette be Spányi Antal püspök szombaton a Szakrális Művészetek Hete székesfehérvári megnyitóján. A leendő gyűjteménynek - amely a székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban kap majd helyet - az első alkotást, 2007-ben készült Festőangyal című képét, Aknay János Kossuth-díjas festőművész ajándékozta. VIDEÓ a cikkben!
2011.09.18. 07:42 |
Kortárs művészeti gyűjteményt alapított a Székesfehérvári Egyházmegye - jelentette be Spányi Antal püspök szombaton a Szakrális Művészetek Hete székesfehérvári megnyitóján. A leendő gyűjteménynek - amely a székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban kap majd helyet - az első alkotást, 2007-ben készült Festőangyal című képét, Aknay János Kossuth-díjas festőművész ajándékozta. Ez alkalomból az alkotó munkáiból kiállítás nyílt a Szent Korona Galériában.
Az új kortárs gyűjtemény gyarapítására nemcsak az egyházmegyében alkotó mintegy százötven művésztől, hanem az ország más részeiből és a határokon túlról is várnak kortárs művészektől nem kizárólag szakrális tárgyú, de magas színvonalú alkotásokat, akár felajánlásként, akár - ha lesz rá anyagi lehetőség - megvásárlásra.
A XX. század második felétől a katolikus egyházfők, VI. Pál, II. János Pál és XVI. Benedek pápa az egyház barátainak tekintették a művészeket, és a velük való párbeszéd megújítására, elmélyítésére törekedtek - hangsúlyozta Spányi Antal. Mint mondta, az egyházmegyében is sokat tanakodtak azon, miként tudnának újra párbeszédet kialakítani a művészekkel, hiszen az egyház a társadalom egyetlen rétegéről sem akar lemondani, és a mai modern művészetben is számtalan olyan alkotás születik, amely "nyitott a transzcendens felé". Hozzátette: miután XVI. Benedek pápa művészekhez írt levele is azokat a gondolatokat fogalmazta meg, amelyek ezzel kapcsolatban benne is felmerültek, megszületett a kortárs művészeti gyűjtemény alapításának ötlete.
Művészetpártoló püspök elődeinek példáját követve midig élő kapcsolatot tartott fenn a művészekkel, és ezt a kapcsolatot a gyűjtemény megalapításával szeretné maradandóvá tenni - mondta Spányi Antal.