-
Negyedik adventi gyertyagyújtás
Szombaton fejeződnek be az idei Adventi Udvar rendezvényei. A Püspöki Palota kertjében a hagyományos „Adventi udvar”-ban délelőtt 10 órától továbbra is várják mindazokat, akik szeretnének valódi csendes, békés, imádságban eltöltött karácsonyi készülődést.
2025.12.18. -
Jazzkarácsony a Városház téren
Különleges zenei élménnyel gazdagodik az adventi programkínálat december 20-án, szombaton 18 órától, amikor a Kodolányi János Egyetem Modern Zenei Tanszékének hallgatói – köztük Gudics Máté, a 2024-es Megasztár hetedik évadának nyertese – adnak ünnepi koncertet a Városház téri Adventi színpadon.
2025.12.17. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Fehérvári Lecsófőző Vigasságok - 500 bográcsban főznek szeptember 24-én a Várkörúton
Idén is több tízezer embert várnak a Fehérvári Lecsófőző Vigasság programjaira. A Romkerttől a Városház térig kézműves sátrak várják majd a látogatókat, a Várkörút teljes hosszában pedig majd 500 lecsófőző készíti majd a finom ételeket. A kézműves kirakodóvásár idén is a Fő utcán lesz, a gyerekprogramokra pedig a Koronázó téren várják a családokat. A programokról Brájer Éva alpolgármester, Szegő Krisztina a szervező Tourinform vezetője és Görög Viktória szervező tartott sajtótájékoztatót.
2011.09.14. 10:37 |
Idén is több tízezer embert várnak a Fehérvári Lecsófőző Vigasság programjaira. A Romkerttől a Városház térig kézműves sátrak várják majd a látogatókat, a Várkörút teljes hosszában pedig majd 500 lecsófőző készíti majd a finom ételeket. A kézműves kirakodóvásár idén is a Fő utcán lesz, a gyerekprogramokra pedig a Koronázó téren várják a családokat.

Brájer Éva alpolgármester kiemelte, hogy a Fehérvári Vigasságok és a Lecsófesztivál "Fehérvári Lecsófőző Vigasság" néven egyesült. Mint mondta maradtunk az eredeti helyszínen, bár volt beszélgetés arról is, hogy a hely szűkössége miatt a város más részére vigyük a fesztivált. Olyan mennyiségű jelentkező van idén, amire nem volt példa, így a Várkörút teljes hosszában lesznek lecsófőzők és a Rákóczi út eleje is a fesztivál helyszíne lesz. Arról is beszélt, hogy jövőre pályázati forrásból is szeretnék emelni majd a rendezvény nívóját.
Szegő Krisztina a szervező Tourinform Iroda vezetője arról beszélt, hogy rekordot döntött a jelentkezők száma, mely közelít az 500 csapathoz, hiszen jó kikapcsolódási lehetőség baráti társaságoknak, cégeknek a fesztivál. jelentkezők száma is tisztelgés Sipos József emléke előtt.
A rendezvény felépítésében, lebonyolításában nem lesz változás: két zsűri kóstolja az ételeket és délután hatkor lesz a Rákóczi úton, a színpadon az eredményhirdetés. Itt adják át egyébként a Sipi emlékkupát is az egyik nyertes főzőnek.
Görög Viktória a Tourinform Iroda munkatársa kiemelte, hogy a Várkörút mindkét oldalán lesznek főzőhelyek. Az útlezárásokkal kapcsolatban elmondta, hogy szeptember 23-án éjszaka az utolsó buszjárat után lezárják a Várkörutat és a Rákóczi út elejét és 25-én az első buszjárat indulásakor már használni lehet újra az útszakaszt.
