Kulturális hírek


/ 2011.03.17. 07:53:16 |

Tolnais diákok kiállítása az Albacomp Oktatási Központjában

 A Tolnai Utcai Általános Iskola rajtagozatos diákjainak munkáiból nyílik kiállítás március 17-én, csütörtökön 17 órakor az Albacomp Zrt. Oktatási és Információs Centrum Gyümölcs utcai épületében. A tárlatot az iskola volt növendéke, Sajgó Anikó, a Vizivárosi Általános Iskola rajztanára nyitja meg. A diákok szabadon választott témakörben, tetszőleges technikákkal dolgozhattak.
/ 2011.03.16. 08:19:16 |

Szpotpályázatra beérkezett alkotásokat vetítenek a Barátság moziban

Lezárult a Fejér Megyei Művelődési Központ videoszpot-készítő pályázata. Az intézmény célja a pályázattal az arculati népszerűsítés mellett a tehetséges alkotók jutalmazása volt. A beérkezett alkotásokat március 16-án, szerdán 17 órakor vetítik le a Barátság moziban, majd ünnepélyes eredményhirdetést és díjátadót tartanak. Mindenkit szeretettel várnak, a programra a belépés ingyenes.
/ 2011.03.10. 15:58:18 |

Általános iskolák összefogása a könyvtárak fejlesztéséért

 Sikeresen pályázott három székesfehérvári tanintézmény az iskolai könyvtárak fejlesztésére. Az István Király Általános Iskola, a Hétvezér Általános Iskola és a Tolnai Utcai Általános Iskola konzorciumként nyújtotta be a támogatási kérelmet, majd nyert nyolcmillió forint vissza nem térítendő összeget. Az intézmények közös sajtótájékoztatón számoltak be a részletekről.
/ 2011.03.10. 14:41:04 |

Nőiség a meséken keresztül - tárlatnyitó a Csöp Galériában

Március 11-én 18 órai kezdettel nyílik meg Várai Enikő fotográfus tárlata a Távirda utcai Csöp Galériában. A Nőiség a meséken keresztül címet viselő kiállítást április 8-ig láthatják az érdeklődők. A fotográfus szerint a természet idealizált szépség és szellemi mélység megtestesítője, a nő lelkének megnyilvánulása.
/ 2011.03.09. 12:47:15 |

Bem szobrot avatnak Feketehegy-Szárazréten

Március 11-én pénteken 13 órakor Bem József tábornok mellszobrát avatják fel a Vörösmarty Általános Iskola Szárazréti Tagiskolájának udvarán. A szobrot Tóth Tamás amatőr alkotó készítette és ajánlotta fel Székesfehérvár városának. Az alkotó már korábban is felajánlotta egyik plasztikáját a városnak, tavaly májusban például Mikszáth Kálmánt ábrázoló szobrát ajándékozta Fehérvárnak.
/ 2011.03.09. 08:26:10 |

Országos népdaléneklési versenyt hirdet a Fejér Megyei Művelődési Központ

A Fejér Megyei Művelődési Központ Művészetek Háza meghirdeti a Pesovár Ferenc VI. Országos Csoportos Népdaléneklési Versenyt a 6-22 éves korosztály számára, három kategóriában. Jelentkezési határidő: április 11. Az országos versenyre mindhárom kategóriában magyar vagy nemzetiségi csoportokat egyaránt várnak.
/ 2011.03.09. 07:59:00 |

Hamvazószerda - a nagyböjti időszak első napja

 Hamvazószerda, a húsvét előtti hathetes időszak, a nagyböjt kezdete. A hamvazószerda a farsang és a Húsvét közti választónap: az előtte lévő farsangvasárnapot farsanghétfő, majd húshagyókedd és hamvazószerda követi. Hamvazószerdát böjtfogó szerdának, szárazszerdának vagy aszalószerdának is nevezik. A néphit szerint aki hamvazkodik, annak nem fog fájni a feje.
/ 2011.03.09. 07:38:34 |

Mohai tikverőzés - idén is sok fehérvári látogatott a kis faluba

 Minden év húshagyó keddjén a fiatal legények maskarába öltöznek. A két legfiatalabb leányt alakít. Szoknyát, kötényt, blúzt öltenek magukra, fejükre kendőt kötnek, kezükre fehér kesztyűt, lábukra csizmát húznak, álarcot viselnek. Karjukra kosár kerül, melybe a háziaktól kapott tojásokat gyűjtik. A kormozásnak termékenységvarázsló erőt tulajdonítanak. Idén is megannyi fehérvári iskolás tartott a maskarásokkal.
A cikkben VIDEÓ található a tikverőzésről!
/ 2011.03.08. 11:23:39 |

Kezdődik a Nagyböjt - a gyónás fontosságáról is beszélt Spányi Antal megyéspüspök

 A húsvétot megelőző negyvennapos nagyböjt kezdete, a hamvazószerda idén március 9-ére esik. A nagyböjt a keresztények számára bűnbánati időszak, amely alkalmat ad a lemondásra, a hitben való elmélyülésre és kiengesztelődésre, hogy méltóképpen felkészülhessenek Jézus Krisztus feltámadásának, a húsvétnak a megünneplésére.
/ 2011.03.08. 11:13:47 |

Latin jazz és salsa az Öreghegyi Közösségi Házban

Március 9-én szerdán az Öreghegyi Közösségi Házban 20 órai kezdettel ad koncertet a Trio Ricardo. A belépő mellé ajándék CD is jár. A közönség improvizációban és virtuóz hangszeres megoldásokban bővelkedő, a dallamos jazzt a salsa ritmusaival kombináló összeállítást hallhat az együttestől.