Kulturális hírek
-
ember 2.0 - meg kell találnunk a "második" Földet
Április 4-én hétfőn este hatkor érdekes előadásra várják az érdeklődőket a Szabadművelődés házában. A nagyon hosszú távú jövőnket az határozza meg, hogy szükség esetén el tudunk-e költözni másik égitestre. Ehhez meg kell találnunk a „második” Földet. Ilyen kutatások már folynak, sőt az exobolygókat kereső Kepler-programban az Alba Regia kisbolygót felfedező fehérvári Fűrész Gábor is részt vesz.
2011.04.04. 04:25:52 -
Bolondok napi kulturális flashmob Székesfehérvár Főterén
Kulturális flashmobbal az-az villámcsődülettel hívták fel a kulturális rendezvények fontosságára figyelmet fehérvári fiatalok az Országalmánál. A különös esemény két civil szervezet összefogása révén jött létre: céljuk, hogy felpezsdítsék Székesfehérvár kulturális életét, teret engedve minél több rendezvénynek, melyeket kicsik és nagyok egyszerre érezhetnek majd magukénak.
2011.04.04. 00:07:34 -
Fehérvár fiatal - megkezdődtek a Fejér Megyei Diáknapok
Szombaton reggel hivatalosan is elindult a 2011-es Fejér Megyei Diáknapok programsorozata. A fiatalok kulturális seregszemléjét Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere és Juhász Zsófia, a Fejér Megyei Művelődési Központ – Művészetek Háza igazgatója nyitotta meg. Idén rekordszámú, 1246 diák jelentkezett a Fejér Megyei Diáknapokra. Õk tíz kategóriában mutatkoznak be a hétvégén.
2011.04.02. 18:52:47 -
Április elseje - Bolondok napja
Április bolondja az, akit általános népszokás szerint április 1-én tréfásan rászednek, akivel a bolondját járatják, hogy aztán jól kikacagják. A Bolondok Napja állítólag egy ősi kelta szokás maradványa, mikor is április kezdetén bohó, vidám tavaszi ünnepeket ültek. Április elseje a bolondok napja, a tréfálkozások, jókedvű átverések napja, amikor a viccesebb kedvűek rettegésben tartják embertársaikat beugratásaikkal. Ma mindenki legyen óvatosabb, jobban figyeljen a kollégák, család, barátok "ármánykodásaira"...:-)
2011.04.01. 07:33:13 -
Programjavaslatok - ülésezett a 2013-as Emlékbizottság
Ismét ülésezett a 2013-as Emlékbizottság. A testület elfogadta az ünnepi emlékév előkészítéséről szóló javaslatot, melyet áprilisban tárgyal Székesfehérvár közgyűlése. A tagok megvitattak néhány új programlehetőséget, ugyanakkor kiemelték, hogy a következő hónapokban az események szervezéséért felelős személyeket ki kell jelölni, valamint tisztázni kell, hogy a felmerülő költségek mekkora összeget emésztenek fel és ezt miből fedezik.
2011.03.30. 15:33:15