Valentin napi szociológiai kutatás az együttélésről és a házasságról

 Az Echo Szociológiai Intézet arra volt kíváncsi, hogy a székesfehérvári lakosok megünneplik-e Bálint napot, milyen ünnepnek tartják ezt az emberek, illetve mit gondolnak a lakosok a házassággal kapcsolatban. A fehérvári felnőtt lakosok több mint fele nem ünnepli meg a Valentin napot, valamivel több mint egyharmaduk családjában inkább a fiatalokra jellemző, hogy megemlékeznek erről az ünnepről, illetve 11 százalékuk esetében nemcsak a fiatalok, hanem az idősebbek is tartják ezt az ünnepet.
A teljes kutatás innen LETÖLTHETÕ (.pdf)
2012.02.14. 14:09 |
Az Echo Szociológiai Intézet arra volt kíváncsi, hogy a székesfehérvári lakosok megünneplik-e Bálint napot (vagy más néven Valentin napot), milyen ünnepnek tartják ezt az emberek, illetve mit gondolnak a lakosok a házassággal kapcsolatban, mit tanácsolnának a mostani fiataloknak, illetve melyik együttélési formát tartják jobbnak illetve kiszámíthatóbbnak.
A teljes kutatás innen LETÖLTHETÕ (.pdf)
 Szent Bálint napján (február 14-én) tartják főleg az angolszász országokban a Bálint-nap (angolul
Valentine's Day) ünnepét, amely Magyarországon az angol név közvetlen átvétele miatt sokak számára mint Valentin-nap vált ismertté és az utóbbi másfél évtizedben népszerűvé. Ezen az ünnepen (amelynek vallási eredete az idegen elnevezés elterjedése miatt Magyarországon elhomályosult) a szerelmesek megajándékozzák szerelmüket. A fehérvári felnőtt lakosok több mint fele nem ünnepli meg a Valentin napot, valamivel több mintegyharmaduk családjában inkább a fiatalokra jellemző, hogy megemlékeznek erről az ünnepről, illetve 11 százalékuk esetében nemcsak a fiatalok, hanem az idősebbek is tartják ezt az ünnepet.
 A fiatalabb nemzedékek egyre inkább kitolják a legjobbnak vélt házasodási életkort, és hasonló jellegzetesség mutatkozik a családi állapot szerint is, minél lazább formában él az illető, annál későbbre teszi a házasságkötésre alkalmas életkort.