Kulturális hírek


/ 2011.04.12. 10:35:24 |

Éneklő ifjúság hangverseny sorozatot rendeznek a Táncházban

A Fejér Megyei Művelődési Központ idén is rendez Éneklő Ifjúság hangverseny sorozatot. A koncertek április 19-én lesznek a Táncházban, a legjobb produkciókból összeállított gálának pedig a Művészetek Háza ad otthont április 28-án.
/ 2011.04.11. 12:18:06 |

Bálványok és démonok - Csók István életmű-kiállítás

 Bálványok és démonok címmel nagyszabású életmű-kiállítást rendeznek Székesfehérváron Fejér megye szülötte, Csók István halálának ötvenedik évfordulója alkalmából, az április 17-től látható tárlat részleteit sajtótájékoztatón ismertették hétfőn a szervezők. A mintegy 110 képet, grafikát, s az azokat kiegészítő műtárgyakat, bútorokat két helyszínen, a Csók István Képtárban és a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény helyiségeiben láthatják majd a tárlat látogatói.
A cikkben VIDEÓ található!
 
/ 2011.04.11. 00:44:12 |

Pruma Nikolett nyerte a Fehérvári Versünnep döntőjét

 Pruma Nikolett, a Belvárosi I. István Középiskola Bugát Pál tagintézményének diákja nyerte a II. Székesfehérvári Versünnep döntőjét. A Költészet Napja alkalmából rendezett versmondó versenyen 11 fiatal állt a Szent István Művelődési Ház színpadára, hogy bizonyítsa tehetségét. Õk azok, akiket a három elődöntőből a zsűri illetve a közönség továbbjuttatott.
A cikkben VIDEÓ található!
/ 2011.04.10. 09:52:09 |

Wass Alberttel az olvasás népszerűsítéséért Székesfehérváron

 A Költészet Napja, valamint az április 14-én nyíló Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál alkalmából Fehérváron tartotta nyitó eseményét a Duna International Kiadó és a marosvásárhelyi Mentor Könyvkiadó által indított „Wass Alberttel az olvasás népszerűsítéséért” elnevezésű országos kampány. A Vörösmarty Színház művészei mellett diákok tartottak felolvasást Wass Albert díszkötetes műveiből.
/ 2011.04.08. 07:25:03 |

Jellegzetes fehérvári motívumok a cserépkályhán - a múzeumnak adta a csempéket a honatya

 Székesfehérvár nevezetességeit ábrázoló csempékből felépített cserépkályhát adományozott a székesfehérvári Szent István király Múzeum helytörténeti gyűjteményének L. Simon László országgyűlési képviselő. A cserépkályhát a neves székesfehérvári keramikus, Márky Béla által tervezett és készített csempékből Szekeres István székesfehérvári kályhásmester építette fel. Az iparművészeti remek csempéit az egykori koronázóváros nevezetes épületeinek, szobrainak, templomainak az ábrázolásai díszítik.
/ 2011.04.07. 12:53:24 |

Április 8-án, pénteken lejár a jelentkezési határidő!

 Április 11-én, hétfőn 14.00 órakor szavalóversenyt rendez „A természet szépsége” címmel a Városi Könyvtár Sziget Utcai Tagkönyvtára. A Költészet Napja alkalmából minden évben szerveznek városi versmondó versenyt az 1-2. osztályosoknak. Az idén természettel kapcsolatos művekkel lehet jelentkezni.
/ 2011.04.07. 07:27:46 |

Ne szűnjünk meg remélni - Prohászka emlékkonferencia

 A hagyományoknak megfelelően idén is tudományos konferenciával és szentmisével emlékeztek meg Prohászka Ottokár halálának évfordulójára, a Székesfehérvári Egyházmegye és a Központi Szeminárium szervezésében. A székesfehérvári egyházmegye fontos feladatának és kötelességének tekinti Prohászka Ottokár, Magyarország apostola és tanítója életművének hiteles bemutatását.
/ 2011.04.05. 15:59:08 |

Fotótörténeti kiállításra készül a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény

A Városi Képtár több szakemberrel közösen arra vállalkozott, hogy az 1945-ig készült fehérvári fotókat, kordokumen- tumokat összegyűjtse. A leletmentésnek szánt gyűjtőkampány március első felében történt meghirdetése óta már gyűlnek a múzeumban a korabeli fotográfiák. Egy gyűjtő a napokban 160 darabból álló kollekcióját bocsátotta másolás céljából az intézmény rendelkezésére.
/ 2011.04.05. 13:23:18 |

Új tárlat nyílik a Művészetek Háza kiállítótermében

Pálfy Julianna festőművész, író, és Pálfy István (Putyu) festőművész, grafikus alkotásaiból nyílik kiállítás április 8-án, pénteken 17 órakor a Művészetek Háza kiállítótermében. A művészeket és munkáikat Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke ajánlja a közönség figyelmébe. A kiállítás április 30-ig tekinthető meg, vasárnap kivételével naponta 10-18 óráig.
/ 2011.04.05. 07:53:59 |

Fehérvár Big Band pénteken este kilenctől a Petőfi Moziban

 A Fehérvár Big Band lép színpadra április 8-án, pénteken este 21 órától a Petőfi Mozi Music Pubban. Az estre a belépés díjtalan. A Fehérvár Big Band tagjai főként fehérvári profi jazz-zenészek Hámori János vezetésével, aki tanít a helyi Dr. Lauschmann Gyula Szakközépiskolában és a Kodolányi János Főiskola Jazz tanszakán, továbbá a Zeneakadémián is.