-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Helyszínváltozás: az Oskola utcai galériában játsszák az Egy lemúr vallomásait
Újra látható Fehérváron az "Egy lemur vallomásai" című darab, amely arany minősítést kapott a Magyar Szín-játékos Szövetségtől a budapesti Bakelit Multi Art Centerben megrendezett II. Belgák Színjátszó Fesztiválján. Az előadás Horváth Gergely, a fehérvári Prospero Színkör tagjának önálló estje, a darab szerkesztő-rendezője Czinki Ferenc. A színmű végeleges változatát tavaly a Kortárs Művészeti Fesztiválon mutatták be, most ismét megnézhetjük február 24-én pénteken 19 órától az Avantgard Művészeti Demonstráció galériájában, az Oskola utca 3.szám alatt.
2012.02.21. 09:01 |
Újra látható Fehérváron az "Egy lemur vallomásai" című darab, amely arany minősítést kapott a Magyar Szín-játékos Szövetségtől a budapesti Bakelit Multi Art Centerben megrendezett II. Belgák Színjátszó Fesztiválján. Az előadás Horváth Gergely, a fehérvári Prospero Színkör tagjának önálló estje, a darab szerkesztő-rendezője Czinki Ferenc. A színmű végeleges változatát tavaly a Kortárs Művészeti Fesztiválon mutatták be, most ismét megnézhetjük február 24-én pénteken 19 órától az Avantgard Művészeti Demonstráció galériájában, az Oskola utca 3.szám alatt.
„Horváth Gergely ötven percen keresztül mondja fáradhatatlanul – és ami ennél nagyobb dolog: a nézői figyelmet szinte mindvégig megtartó módon – Garaczi László remek szövegét: a színész a Mintha élnél című regényből kiindulva a rendező Czinki Ferenccel közösen hozta létre az Egy lemur vallomásai címmel játszott monológot. Mert nem annyira monodráma ez, mint inkább egy élénk színekkel megfestett körkép egy letűnt, de azért még mindig velünk lélegző korról, a húsz, harminc, negyven évvel ezelőtti kicsi és savanyú Magyarországról.” - írja a darabról Jászay Tamás kritikus.