Kulturális hírek


/ 2011.08.28. 20:07:18 |

Tó-Borzóval indult az új évad a Szabadművelődés Házában

Egyebek mellett interaktív gyermek-foglalkozásokkal és néptánccal köszöntötte az új évadot a Szabadművelődés Háza. Immár harmadik éve, hogy ismét a tó mellé csábítják az érdeklődőket. A Tó-Borzó alkalmával kicsik és nagyok egyaránt bepillantást nyerhettek A Szabadművelődés Házának és tagintézményeinek állandó programjaiba, szakköreibe.
/ 2011.08.26. 08:24:36 |

Szombaton ismét Turista Nap lesz Székesfehérvár belvárosában

Augusztus utolsó szombatján ismét Turista Napra hívja az érdeklődőket a Székesfehérvári Turisztikai Kft. A mostani városvezetés során Székesfehérvár középkori emlékei kerülnek bemutatásra. A 2 órás ingyenes városnézés középpontjában a középkori Magyarország koronázó temploma áll. A csoportok megismerkedhetnek Szent István magántemplomával, valamint az ebben az évben megjelent Székesfehérvári Királyi Bazilika könyv grafikái alapján el is képzelhetik az egykori koronázási és temetkező hely nagyságát.
/ 2011.08.25. 14:20:48 |

Szorosabb együttműködés a város és a színház között - lehet már jegyet és bérletet váltani az idei évadra

Több közös kezdeményezés és a bérletvásárlás ösztönzése - ebben gondolkodik Székesfehérvár Önkormányzata és a Vörösmarty Színház. Mindkét fél szeretné, ha a város mindennapjainak szerves részévé válna a társulat és a teátrum, amit egy újszerű együttműködés is elősegít. Mindezekről sajtótájékoztartón számolt be dr. Cser-Palkovics András polgármester, Qiuntus Konrád igazgatóhelyettes és Bakonyi Csilla színművész.
/ 2011.08.25. 11:24:10 |

Pénteken kezdődnek az Aranybulla Művészeti Napok az Öreghegyi Közösségi Házban

 Tóth István emlékének szentelik az idei Aranybulla Művészeti Napokat. Az Öreghegyi Közösségi Ház kertjében augusztus 26-án pénteken kezdődnek a programok, majd hét órától a Leonardo Jam, este kilenctől pedig az Egy Kiss Erzsi Zene koncert lesz. A gyerekekre is gondoltak a szervezők, hiszen szombaton kora este a Fabula Bábszínház előadásában láthatják a Mazsola és Tádét.
Részletes programok a cikkben!
/ 2011.08.24. 05:25:03 |

Családtörténetek a Vörösmarty Színház új évadának műsorán

A családtörténetek állnak a középpontban a Vörösmarty Színház 2011-2012-es évadjában. A nagyszínpadon hat bemutatót és egy vendégprodukciót, a stúdiószínpadon egy, a Pelikán teremben három premiert és egy beavató színházi előadást láthat a közönség. Az első olvasópróbák már megkezdődtek - mondta Quintus Konrád, a Vörösmarty Színház megbízott igazgató-helyettese.
A cikkben VIDEÓ található!
/ 2011.08.23. 10:25:20 |

Jövőre veled ugyanitt - kiállítással értek véget a városi táborok

 Az idei évben teljesen megújultak és az eddiginél is színesebb programkínálattal várták a gyermekeket Székesfehérvár Önkormányzatának nyári táborai. A Bregyó-közben napközis, Velencén pedig bentlakásos tábort szerveztek a fehérvári általános iskolákban tanuló diákoknak. A hat-, illetve háromhetes programsorozat zárásaként kiállítás nyílt a foglalkozásokon készült óriásrajzokból A Szabadművelődés Házában.
/ 2011.08.22. 01:28:58 |

Fehérvári tűzijáték - idén is sokan voltak a Palotavárosi tavaknál

  Idén szerencsére nem hiúsította meg az időjárás a tűzijátékot, melyet a Palotavárosi tavaknál csodálhatták meg az érdeklődők. A szervezők még arra is figyeltek, hogy a néptáncfesztivál zárógáláján résztvevőknek is legyen idejük átsétálni a tűzijáték helyszínére. Útjukat a helyszínre vezető útvonalak időszakos lezárásával segítették.
/ 2011.08.21. 18:52:23 |

Zichy ligeti dallamok a Gáspár Szilvi Jazz Banddel

 Vasárnap a Gáspár Szilvi Jazz Band varázsolt kellemes hangulatot a Zichy ligetbe, ahová sokan látogattak ki a meleg nyári estén. Az együttes repertoárja főleg ismert jazz-örökzöldekből áll, de műsorukban ugyanakkor megtalálhatóak a latin, funky és a soul elemei is. A zenekar négy éve alakult, tagjai 2009-ben végeztek a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszékén.
/ 2011.08.21. 00:20:28 |

Véget ért a XVI. Székesfehérvári Királyi Napok - több ezren voltak a zárógálán

 Megtelt a város Főtere szombaton este: a 2011-es Székesfehérvári Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál záró előadásán a meghívott külföldi fellépők Dr. Cser-Palkovics András polgármestertől és Vargha Tamástól, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökétől vehettek át emlékplakettet.

/ 2011.08.19. 16:50:23 |

Kiss Barbara lett a borkirálynő - jubileumát ünnepli az Öreghegyi Mulatságok

 Megkezdődött a XX. Öreghegyi Mulatságok rendezvénysorozata. A borrendek felvonulását követően Székesfehérvár polgármestere és öreghegy önkormányzati képviselői köszöntötték a résztvevőket, majd Tornyai Gábor plébános áldotta meg az új kenyeret. A hagyományoknak megfelelően megválasztották a Noé-hegyi Borlovagrend idei borkirálynőjét is, Kiss Barbara személyében.