Kulturális hírek
-
XX. Öreghegyi Mulatságok augusztus 19-én a Bory téren
Augusztus 19-én, pénteken délután három órától éjfélig számos program várja a családokat a hagyományos Öreghegyi Mulatságokon. A szervezők a kirakodóvásár és a színes gyermekprogramok mellett a felnőttek számára is változatos műsorról gondoskodtak. Az est folyamán Somló Tamás és zenész barátain kívül Komár László, Jónás Andi és Fehér Adrienn is színpadra lép. A Bory várban az esemény alatt gyermekjátszóval várnak mindenkit.
2011.08.19. 10:22:07 -
Átadták a Lánczos Kornél - Szekfű Gyula és Deák Dénes Ösztöndíjakat
Ünnepélyes keretek között adták át a Hiemer-házban a Lánczos Kornél - Szekfű Gyula és Deák Dénes Ösztöndíjakat továbbá a Deák Dénes Díjat. Az alapítvány kuratóriuma minden évben azoknak ítéli az elismeréseket és a hozzá tartozó anyagi támogatást, akik az oktatás, a tudomány, a művészet, illetve a társadalompolitika terén munkálkodnak. Az idén 25-en nyerték el a Lánczos Kornél - Szekfű Gyula Ösztöndíjat.
2011.08.18. 14:25:58 -
Ingyenes programok az ünnepi hétvégén Székesfehérváron
Gazdag programválasztékot kínál az ünnepi hétvége. Pénteken első alkalommal kerül sor Székesfehérváron nyilvános Ünnepi Közgyűlésre a Szent István téren, este pedig fénypompába öltözik a Romkert. Szombaton délelőtt szentmise, majd körmenet lesz István király szentté avatásának emlékére, délután lovagi bemutatókra, este pedig a néptáncfesztivál záró gálájára kerül sor. A programokról részletesen a cikkben olvashat!
2011.08.18. 13:18:18 -
Quintus Konrádot javasolja színházigazgatónak a szakmai bizottság
Öten pályáztak a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatói posztjára; a július 22-i határidőig beérkezett pályázatokat a szakmai előkészítő bizottság értékelte szerdán. A bizottság tagjai többségi szavazással Quintus Konrád mellett tették le voksukat. Brájer Éva alpolgármestere üdvözli, hogy a személyi kérdést illetően egy véleményen volt a bizottság. A végső döntést Székesfehérvár közgyűlése hozza majd meg. A cikkben Videó található!
2011.08.18. 08:27:59 -
A Városházán fogadták a Királyi Napok táncosait
Szerdán délelőtt a Városházán fogadták a XVI. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál résztvevőit. A kilenc országból érkezett táncosokat dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte Brájer Éva és Róth Péter alpolgármesterekkel közösen, majd a nemzetek egy-egy dalt énekeltek el a Polgármesteri Hivatal Nagytanács termében.
2011.08.17. 11:37:19